Alveo - regenerace organismu silou přírody

30.7.2004 00:00
Bylinky

Alveo

Produkt obsahuje vitamíny, minerály, stopové prvky a enzymy. Jedna odměrka obsahuje tolik vitamínů jako 5kg ovoce 25 druhů Látky se extrahují ve vakuu a to ve 40°C vodě - tím jsou zachovány všechny možné vitamíny v maximálním množství. Výrobek je bez chemické konverzace. Skleněná láhev neznehodnucuje výrobek ani při delším skladování. Alveo neobsahuje alkohol!

Alveem se nelze předávkovat, můžete ho užívat s jinými léky a dokonce zvyšuje i jejich účinnost! Alveo může užívat každý člověk - diabetici, děti, sportovci, těhotné i kojící ženy.

Alveo je vyhotoveno ve dvou příchutích. Obě příchutě obsahují naprosto stejné množství výtažků ze všech bylin, jen hroznová šťáva nebo peprmint zvyšují specifické účinky.
Grape - hroznová šťáva - pomáhá obzvláště při nemocech srdce, šedém zákalu, rakovině, snižuje nebezpečí infarktu a zástavy srdce.
Mint - peprmint - ovlivňuje tvorbu inzulínu, je vhodná pro diabetiky, doporučuje se pro astmatiky. Má velmi dobrý vliv na trávení a napomáhá při pálení žáhy, nadýmání, zmírňuje stresy a migrény.

SLOŽENÍ ALVEA:

Aloe pravé - Aloe vera
Domovem aloe je tropické a subtropické pásmo - zejména Afrika a Středomoří. Aloe obsahuje aloin, jež má příznivé účinky na zažívací trakt a projímací účinky. Výhodou je působení přímo v tlustém střevě. Šťáva aloe působí také desinfekčně a antibioticky. Aloe celkově působí jako posilující a podpůrný prostředek.
Pomáhá při léčbě artritidy (zánětlivého onemocnění kloubů), zmírňuje zažívací potíže, odstraňuje zácpu, regeneruje pokožku, účinně léčí popáleniny.

Žen-šen - Panax ginseng
Využívá se k léčbě únavy, poklesu pracovní výkonnosti a nedostatku koncentrace. Žen-šen zvyšuje celkovou fyzickou a psychickou výkonnost. Je ideální léčivou rostlinou pro stárnoucí lidi. Zrychluje myšlení a efektivně urychluje rekonvalescenci.
Glykosidy obsažené v kořeni regulují energetické zabezpečení funkcí orgánů a orgánových systémů a zvyšují adaptační možnosti centrálního nervového systému, výkonných orgánů a endokrinních žláz (včetně nadledvin). Působí proti stresu, a to tak, že chrání organismus před vyčerpáním a selháním adaptačních mechanismů. Kromě celkového zlepšení látkové výměny účinné látky také zvyšují aktivitu enzymů a stimulují syntézu bílkovin a nukleových kyselin ? tím napomáhají regeneraci tkání, orgánů a orgánových soustav, což se využívá zejména při rekonvalescenci po těžkých onemocněních anebo ve stáří. Dobré výsledky byli dosaženy i při zhoršeném průniku živin v organismu zapříčiněném aterosklerózou. Při podvýživě ženšen zlepšuje trávení, a tím přispívá k posílení organismu. Známé jsou i antidiabetické účinky rostliny ? dochází ke snížení vysoké hladiny cukru v krvi při cukrovce. Kromě dalších účinků má také ženšen vliv na krvetvorbu, glykosidy pomáhají snižovat krevní tlak. Při zevní aplikaci na kůži dochází k podpoře granulace a epitelizace, tj. k usnadnění a urychlení hojení ran.

Žen - šen sibiřský - Eleutherococcus senticosus
Jde o jedno z nejlepších přírodních léčiv pro kardiovaskulární systém. Atleti tuto rostlinu přímo milují, protože zvyšuje průtok krve srdcem a snižuje krevní tlak (avšak bez tendence tlak snižovat, pokud je normální). Eleuterokok patří také mezi nejznámější adaptogeny (pomáhá tělu dosáhnout harmonie s prostředím).
Působí preventivně při stavech tělesné únavy vyčerpanosti, ale také u cukrovky, rakoviny, revmatického onemocnění srdce a jiných kardiovaskulárních chorob, zajišťuje dobrý stav reproduktivních orgánů muže, zmírňuje následky radiace a chemoterapie.

Lékořice lysá - Glycyrrhiza glabra
Lékořici řadíme do skupiny rostlin, která znatelně ovlivňuje endokrinní systém. Nacházíme v ni především saponiny, dále pak glycyrrhizin a látky hormonální povahy. Účinné látky mají fytoncidní (protibakteriální) charakter. V malých dávkách se může užívat i dlouhodobě.
Bylina působí na sliznici žaludku a reflexně vyvolává zvýšenou sekreci v dýchacích cestách. Lékořice působí hojivě na žaludeční a dvanáctníkové vředy. Usnadňuje průběh žaludeční koliky, má protizánětlivé účinky, podporuje vykašlávání u nemocí plic a průdušek, léčí záněty dutiny břišní, působí bakteriostaticky a antivirově.

Růže šípková - Rosa canina
Růže šípková představuje jeden z nejlepších a nejdostupnějších zdrojů vitamínu C, dále obsahuje betakarotén, vitamíny skup. B, třísloviny a přibližně 4% minerálních látek.
Vysoký obsah vitamínu C zvyšuje odolnost organismu proti infekcím, jeho potřeba pro organismus se zvyšuje při onemocněních spojených s vysokými horečkami, je důležitý pro těhotné ženy, kojící matky i děti v období intenzivního růstu. Droga zlepšuje metabolismus a celkový zdravotní stav organismu. Šípky mohou být také součástí jarních kúr. Flavonidy obsažené v šípkách způsobují slabý diuretický účinek, takže drogu používáme při infekčních onemocněních ledvin, močového měchýře a zánětlivých stavech v oblasti urogenitálního traktu.

Jinan dvoulaločný - Ginko biloba
Chrání mozek a ovlivňuje jej příznivě na různých úrovních; chrání jej a zpomaluje jeho stárnutí. Výzkumy také ukazují, že pomáhá zpomalovat degenerativní změny na srdci a jiných orgánech. Jedná se skutečně o širokospektrální látku zpomalující stárnutí. V tradiční čínské medicíně se po celá staletí užívá jinanu i k léčbě impotence. Obsahuje léčivé složky pomáhající léčit alergické onemocnění a také hraje nezastupitelnou roli v léčbě cukrovky.
Je to nejúčinnější známý antioxydant, působí preventivně proti rakovině, léčí astma a alergie, je vhodný při léčbě demencí a Alzheimerovy choroby, léčí impotenci, pomáhá při migrénách.

Přeslička zimní - Equisetum hyemale
Působí jako diuretikum, pomáhá při alergiích, je vhodným doplňkem při léčbě prostaty, napomáhá absorbpci vápníku do těla, pomáhá při menopauze, zesiluje kosti, vlasy, nehty, zuby a všechny pojivové tkáně, léčí vředy a urychluje léčbu pomalu se hojících ran.

Levandule lékařská - Levandule officinalis
Pravděpodobně největší přínos levandule je spatřován v jejím výjimečném účinku na nervovou soustavu. Spočívá v nenásilné harmonizaci a optimalizaci jejího fungování. Pokud je současně užívána s jinými léčivými rostlinami, zvyšuje jejich účinek. S ohledem na tuto vlastnost je levandule výborným "adaptogenem". To znamená, že má posilující účinky při stavech únavy, a zklidňující při stavech stresu.
Účinný proti nespavosti, nadměrnému bušení srdce, předrážděnosti, migréně a bolestech hlavy, stavech deprese či závratích. Tlumí kolikové bolesti, výborný lék při žaludečním kataru, při střevním nadýmání, při průjmových onemocněních. Zevně se užívá do koupelí, při špatně se hojících ranách, nebo ve formě mazání při dně, revmatismu, zánětech nervů apod. Používá se také do kosmetických koupelí.

Mučenka pleťová - Passiflora incarnata
Primárně je na celém světě užívaná jako bylina snižující úzkost, nervozitu a napětí, vysoký krevní tlak, a k podpoře spánku. Využívá se také v léčbě svalových křečí, premenstruačních tenzí, potíží v menopauze a různých bolestí v průběhu těhotenství. Uklidňující a uvolňující účinek se úspěšně využívá při léčbě bronchiálního astmatu. Jiná využití mučenky, z nichž některá jsou doložena odbornou literaturou, zahrnují léčbu nervózních, hyperaktivních a snadno podrážditelných dětí.
Uvolňuje svalové napětí a křeče, zklidňuje při stavech podrážděnosti a úzkosti, pomáhá při stresu a z něj plynoucích bolestech hlavy, léčí nespavost, má obecný uklidňující a utišující účinek na celé tělo.

Tolice vojtěška - Medicago sativa
Vojtěška je známa svou bohatostí na zelené barvivo-chlorofyl, vlákninu, vitamíny, minerály a pro svou výživnou hodnotu také získala lidovou přezdívku "otec do všech jídel". Mezi jinými vyniká svou bohatostí na železo, vápník, magnesium, fosfor, sodík, draslík, chlor a křemík. Listy Vojtěšky obsahují osm základních aminokyselin.
Pozitivně působí na artritidu, působí jako mírné laxativum, je schopna regulovat menstruační cyklus, působí na astma a sennou rýmu, pozitivně upravuje obsah cholesterolu v krvi.

Jetel luční - Trifolium pratense
Původním místem výskytu jetele je Evropa, dnes je rozšířen i v USA. Jetel obsahuje skupinu látek označovaných jako ovlavony. Mimo jiné zahrnuje genistein a biochanin A. Při laboratorních studiích biochaninu A bylo zjištěno, že zabraňuje vzniku rakoviny v buněčných kulturách. Ukazuje se tak, že jetel je dobrým kandidátem na dietní potravinu, která může zabránit vzniku rakoviny.
Má protirakovinné účinky, působí jako antibiotikum a je vhodný při bakteriálních infekcích, velmi účinný proti ledvinovým a jaterním potížím, léčí kašel, bronchitis a jiné dýchací obtíže. Léčí ekzémy a lupenku, "čistí krev" a zklidňuje otoky.

Benedikt lékařský - Cnicus benedictus
Důležitými látkami jsou především třísloviny a silice, dále hořké glykosidy cnicin a benediktin, pryskyřice, flavonoidy, soli hořčíku, vápníku a draslíku, tanin, vitamíny skupiny B a jiné.
Přiměřeně malé dávky zvyšují žaludeční sekreci a povzbuzují žaludek. Benedikt se k těmto účelům kombinuje s hořcem, vachtou třílistou a pelyňkem. Větší dávky vyvolávají dávení a zvracení. Benedikt se užívá také jako lék proti únavě. Má antibiotické účinky, proto se užíval k léčení brucelózy (Bangova nemoc, vlnivá horečka - nemoc zvířat přenosná na člověka). Benedikt působí také na některé nemoci vyvolané viry. Osvědčil se při pásovém oparu. Je známý jeho choleretický a cholagogní účinek. Zmírňuje stres a depresi, posiluje srdce, zlepšuje krevní oběh, pomáhá při léčbě jater, zlepšuje trávení obzvláště tuků, podporuje tvorbu a vylučování žluče, působí desinfekčně a antisepticky.

Fenykl obecný - Foeniculum vulgare
Hlavní použití Fenyklu v minulosti bylo jako pomoc při trávení a také jako vynikající lék proti kašli. Tyto schopnosti si Fenykl zachoval dodnes.
Plody fenyklu obecného odstraňují křeče hladkého svalstva. Fenykl je výborným prostředkem proti nadýmání, čehož se využívá především v pediatrické praxi. Působí desinfekčně, napomáhá odstranění hlenů při onemocněních horních cest dýchacích. Hořký fenchon povzbuzuje pohyby střev a působí na vylučování trávicích enzymů. Fenykl působí slabě močopudně. U dospělých pacientů se kombinuje s dalšími drogami, na odkašlávání např. s kořenem lékořice, listem máty. Fenykl se přidává do čajových směsí pro vylepšení jejich chutě a vůně. V lidovém léčitelství se fenykl používá ke zvýšení laktace a na oční výplachy. Pomáhá při problémech se zažíváním, žaludečních křečích, střevních problémech, používá se jako lék proti chudokrevnosti, má uklidňující účinek na zánět průdušek a kašel, podporuje tvorbu mateřského mléka a snižuje bolest způsobenou revmatickým onemocněním.

Gotu Kola - Cantella asiatica
Původně asijský lék, který se používá na dálném východě pro léčbu široké palety problémů, jako např. astma, bronchitida, srdeční potíže, úplavice, nespavost, oční potíže, vyčerpání, záněty, vysoký krevní tlak, průjem a potíže při vylučování. V Indii se používá při onemocněních kůže, svalů a kloubů a zároveň k zlepšení úrovně inteligence a paměti. Gutu Kola je často představována jako "potrava pro mozek", protože má stimulační účinek na mozkové buňky. Zvyšuje duševní i fyzickou zdatnost, bojuje proti stresu.
Podporuje dlouhověkost, vyrovnává krevní tlak, zlepšuje paměť, pomáhá při poruchách spánku, zlepšuje pružnost a sílu cév, urychluje léčbu ran, působí preventivně u dermatitid, ekzémů, lupenky, celulitidy.

Puchratka kadeřavá - Chondrus crispus
Puchratka kadeřavá je mořská řasa rostoucí na skalách podél pobřeží Francie a Irska.
Působí proti zánětům plic, střev a ledvin, příznivě ovlivňuje vředové koliky, zápal plic a kašel, má pozitivní účinek na žaludeční vředy.

Hořec žlutý - Gentiana lutea
Ve středověku byl znám tím, že byl užíván jako protijed na různé otravy. Hořec má vynikající účinky na trávící a zažívací ústrojí. Některé složky Hořce působí antibakteriálně a antizánětlivě. Klinické testy prokázaly, že Hořec silně podporuje funkci jater, upravuje poruchy trávení, kladně působí na sekreci žaludečních šťáv, pankreatinu a střevních šťáv a působí proti pálení žáhy. Pozitivně ovlivňuje funkci slinivky a žlučníku.
Podporuje trávení a zažívání, zajišťuje správnou funkci jater a žaludku.

Chaluha měchýřnatá - Fucus vesiculosus
Chaluha měchýřnatá je mořská bylina, která je rozšířená na pobřežích Evropy a Severní Ameriky - je také získávána z oceánů. Obsahuje jód, který je nezbytně nutný pro optimální funkci štítné žlázy.
Je nejlepší přírodní rostlinou podporující úpravu hypofunkce štítné žlázy, snižuje nadváhu pomocí rozpouštění tuků, zklidňuje artritidu a revmatismus, má výborné protizánětlivé účinky, hubí nežádoucí střevní parazity.

Řebříček obecný - Achillea millefolium
Řebříček patří k nejužívanějším léčivkám vůbec. Již farář Kneipp před více než 100 lety ho nazval "králem v léčbě ženských nemocí", a rozhodně nikoli neprávem. Tlumí krvácení (nejenom gynekologické), potlačuje bolesti a koliky. Působí i močopudně a desinfekčně. Mírně též snižuje krevní tlak.
Snižuje vysoký krevní tlak, zlepšuje zažívání, účinně působí proti kolikám, preventivně působí proti nachlazení, virovým infekcím a bolestem v krku.

Sadec prorostlý - Eupatorium perfoliatum
Tuto rostlinu lze nalézt v Evropě, Asii a Severní Americe. Našimi předky byl využíván pro své "krev čistící" vlastnosti i pro příznivý účinek na činnost žlučníku. Po objevení jeho imunostimulačních účinků se začal používat proti virovým infekcím.
Je účinný při nachlazeních, chřipkách a kašli, léčí kožní potíže, podporuje chuť a trávení, zmírňuje chronický kašel a bronchitidu.

Paulinie nápojová - Paulinia cupana
Guarana je liána a pochází z amazonské nížiny. v současné době se pěstuje v Brazílii a Uruguaji. Amazonští indiáni používali semena guarany po celá staletí jako hlavní léčivo pro mnoho nemocí. Tato rostlina má povzbuzující účinky a zároveň snižuje bolest.
Výborně uvolňuje nervovou a svalovou soustavu, reguluje průtok krve, odstraňuje bolesti hlavy, uvolňuje zácpu, snižuje hladinu cholesterolu, vyrovnává váhový úbytek, protože emuluje tuk.

Slivoň pozdní - Prunus serotina
Řekové využívají a kultivují tuto bylinu již od roku 400 před n. l. Je dobře známá svou schopností odstraňovat ledvinové kameny a předcházet jim.
Obsahuje beta karoten a vitamín A, léčí nemoci vylučovací soustavy, omlazuje pokožku, léčí otoky.

Rdesno mnohokvěté - Polygonum multiflorum
Používá se k posílení svalstva, a proto je tak hojně používán atlety a mistry bojových umění v Asii. Je silným přírodním antioxydantem a vychytávačem volných radikálů, což má příznivé protistárnoucí účinky. Je považován za rostlinu primárně zlepšující plodnost díky své schopnosti zvyšovat počet spermií a činnost vaječníků. Několik klinických studií v Číně se zabývá možností využití této rostliny při léčbě vysoké hladiny cholesterolu, srdečních potíží a chronické bronchitidy. Používáno je i jako povzbuzující látka.
Zvyšuje energii a zpomaluje stárnutí, má protizánětlivé účinky, léčí žaludeční potíže, posiluje ledviny a játra, zmírňuje bolesti zad, posiluje kosti, vazivo, a svaly, snižuje cholesterol v krvi a podporuje krevní oběh.

Paprika křovitá - Capsicum Frutescens
Papriku jako léčivo používali již staří Májové. V 70. letech 20. století se paprika prosadila jako bylina dodávající nezbytně nutné látky k obnově pružnosti buněčných struktur tepen, cév a kapilár. Tím dochází k optimalizaci krevního tlaku. Capsaicin, aktivní složka papriky, vychytává chemické posly, kteří vysílají signály prostřednictvím receptorů bolesti periferního nervstva, čímž tlumí bolest. Používá se i preventivně jako prostředek zabraňující kornatění cév, náhlé mozkové příhodě a srdečním onemocněním.
Podporuje krevní oběh, pomáhá léčit artritidy a revma, účinná prevence nachlazení a chřipky, efektivní protizánětlivé vlastnosti, pozitivně ovlivňuje činnost srdce, ledvin, plic a žaludku, podporuje zažívání.

Skořicovník cejlonský pravý - Cinnamonum zeylanicum
Skořicovník se pěstuje na Cejlonu, v Číně, na Jávě a dalších tropických oblastech. Skořice je prostředkem s poměrně širokým desinfekčním a antibiotickým spektrem. Tradiční čínské lékařské školy si skořice neobyčejně váží. Tvrdí, že vyrovnává harmonii elementů jang a jin.
Zlepšuje trávení, působí protiprůjmově, posiluje duševní síly a svěžest, je výborným afrodiziakem.

Kardamon pravý - Elettaria cardamomum
V asijské medicíně se kardamon používá při astmatu, žaludečních problémech, hemeroidech a proti nežádoucímu zápachu z úst. Kardamon zlepšuje odbourávání bílkovin ze žlučníku a zabraňuje rozmnožování virů.
Optimalizuje funkci trávícího traktu, podporuje zažívání, léčí vřídky ústní dutiny, posiluje tělo, léčí mírně žaludeční obtíže, odstraňuje bolest při revmatických potížích.

Tymián obecný - Thymus vulgaris
Tymián je uváděn jako jedna z nejsilněji působících antibiotických léčivek. Je výborným desinfekčním prostředkem, zejména dýchacích cest, ale také trávicího ústrojí. V minulosti se používalo spalování tymiánu k magickému vyčištění prostoru - ve skutečnosti se jednalo o desinfekci okolního prostoru.
Snižuje následky senné rýmy, působí proti některým plísním a prvokům, pomáhá při potížích s hrtanem a průduškami, nachlazeních, kašli a chřipce.

Bylinné tonikum Alveo můžete zakoupit na www.001shop.cz nebo v poradenském centru Krakovská 22, Praha 1 od pondělí do pátku mezi 10 a 19 hod. a v sobotu od 10 do 13 hod.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

A za co jsi nechala v lékárně 5tis, kdyz piješ zázračné alveo?
,  |  17.5.2012 21:37

zhruba pred osmi lety jsem dostal kvuli oslabené imunite streptokoka, doktor...
Petr  |  1.11.2012 11:29

Alveo je na nic-slušně řečeno. Kupte si Celaskon a účinky budou stejné.
Věra  |  21.1.2014 03:20

Jak usmněvné co jste tu napsala :-D
Petr  |  24.1.2014 22:14

Dobrý den s alveem mám nejlepší zkušenosti,pomohlo mi s žaludečními...
Anna  |  8.3.2016 07:17

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *