Brahmi a naše paměť

10.8.2012 00:01
Bylinky

Jedná se o populární indickou ajurvédskou bylinu Bacopa monniera, známou pod názvem brahmi či bráhmí. Je též jednou z nejvíce používaných bylin v japonské medicíně.

Brahmi podporuje průtok krve mozkem, zlepšuje krátkodobou a dlouhodobou paměť, zvyšuje schopnost uče­ní, schopnost tvůrčího myšlení, intelekt a zrychluje reakce. Je doporučována všem, kteří potřebují zlepšit koncentraci, schopnost učení a znovuvybavování naučené látky - studentům, duševně pracujícím a lidem nad čtyřicet let.

Má posilující účinek na nervový systém, působí proti stresu a depresi a pomáhá odstraňovat nespavost. Sni­žuje krevní tlak, urychluje hojení a pročišťuje krev, což má pozitivní vliv například u kožních nemocí, jako je ekzém a lupénka. Chrání před negativními účinky léků nebo drog. Působí proti senilitě a zpomaluje stárnutí.

Výtažek z rostliny se prodává v podobě kapslí, důležité je dodržet předepsané dávkování!

Ze směsi himálajských bylin je připraven čaj Memory tea - Brahmi, který osvěžuje mysl, povzbuzuje paměť, zvyšuje mentální bdělost a posiluje schopnost soustředění. Také odstraňuje únavu a uklidňu­je při stresu a nervovém vypětí.

Ajurvédská káva Brahmi zlepšuje paměť, napomáhá koncentraci a rychlejšímu učení a zapamatování. Tato instantní kávovinová směs obsahuje extrakt z byliny brahmi, která se užívá v tradiční indické medicíně. Součástí této kávy je čekanka, která podporuje trávení a tvorbu žluči.

Zdroj: Jarmila Madžuková - Kniha pro váš mozek, nakladatelství Start


Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Tak to tam je stejný jako u nás! U nás taky všichni politici berou jako...
!  |  15.8.2012 22:44

Přesně a odežeňte prasata od plných koryt!!
?!  |  15.8.2012 22:45

Na paměť je nejlepší ginkgo a spolu s guaranou. Já hlavně když jsem se...
Vanda  |  7.2.2013 11:38

Šalvěj a meduňka,máta a dobromysl..to snesu jen,když se s tím peče kuře.
Laďa  |  20.8.2013 20:13

Já,jo,peču jen s bylinama,taky je nakládám do oleje,s česnekem,cibulí,3...
Bětka  |  20.8.2013 20:18

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *