Česnek nad zlato

3.2.2005 00:00
Bylinky

Česnek je jednou z nejcennějších potravin na Zemi. Ovšem jeho charakteristický zápach nás jistým způsobem omezuje - nemůžeme si pak dovolit pojídat jej příliš často a ve větší míře.

Již staří Číňané, Řekové a Římané užívali česnek pro jeho antiparazitární a celkově posilující účinky. Také otroci, kteří stavěli egyptské pyramidy, se bouřili, když jim dozorci omezili příděl této plodiny. Proč? Pomáhal jim dezinfikovat trávicí soustavu a udržovat tak bakteriální rovnováhu, proto si déle uchovali svou vytrvalost a sílu. Na druhé straně je pravdou, že syrový stroužek česneku může u určitých jedinců vyvolat trávicí potíže, pálení žáhy či jiná podráždění, např. kvůli zhoršené funkci jater, slinivky či žlučníku. Proto jsou přípravky obsahující extrakt z česneku velice výhodnou a praktickou alternativou ? z nabídky Finclubu vám chceme přiblížit a doporučit inovovaný produkt Biolic Strong.

Proč si zaslouží více pozornosti?
Biolic Strong obsahuje česnekový olej, který se zpracovává speciální metodou patentovanou v Japonsku. Ta zbavuje česnek pronikavého zápachu a přitom zachovává všechny účinné látky. Obecně přípravek působí jako přírodní antibiotikum, má silné antibakteriální a protizánětlivé účinky. Ale jak konkrétně pomáhá a proč je vhodné po Biolicu Strong sáhnout?

 • protože je účinnou ochranou proti nachlazení, při onemocnění horních cest dýchacích a chronickém zánětu průdušek
 • protože pomáhá při zahlenění, kdy usnadňuje vykašlávání hlenu z dýchacích cest
 • protože svým působením proti virům a baktériím celkově zvyšuje odolnost organismu
 • protože pomáhá při opakovaných angínách, u bolestí v krku nebo u hmatných uzlin
 • protože pozitivně ovlivňuje krevní oběh, podílí se na snížení hladiny cholesterolu a je vhodnou ochranou proti kornatění cév
 • protože pomáhá normalizovat vysoký i nízký krevní tlak
 • protože zvyšuje vstřebávání vitaminu B, které bývá narušeno zejména po léčbě antibiotiky
 • protože pomáhá tělu vyloučit přebytky cukru z krve a v některých případech tak umožňuje snížit příjem inzulínu
 • protože hraje důležitou roli při odstraňování plísní z našeho těla
 • protože jeho působení se využívá také v boji se škodlivými bakteriemi, které se nacházejí v tlustém střevě, nebo se střevními parazity, jako jsou např. škrkavky a roupy

  Česnek a nádory
  Statistiky dokládají, že výskyt rakoviny žaludku a tlustého střeva je nižší u těch národů, které česnek pravidelně jedí. Proto lze Česnekový olej - bez zápachu doporučit i jako vhodnou prevenci těchto nemocí. Středisko pro výzkum rakoviny v New Yorku potvrzuje, že některé složky obsažené v česneku potlačují růst určitých nádorů. Americký Národní institut pro boj s rakovinou ho umístil na jedno z předních míst v seznamu prostředků se silnými preventivními účinky proti této chorobě!

  Odlišnosti a výhody
  Finclub nahradil předchozí přípravek Biolic inovovaným produktem Biolic Strong. Čím se tato novinka odlišuje? V prvé řadě obsahuje vyšší množství účinné látky, tj. nevyrábí se z česnekového extraktu, ale obsahuje přímo česnekový olej, který je silnější. Dříve 1 kapsle obsahovala 0,66 mg extraktu z česneku, nyní 2 mg česnekového oleje. Navíc je obohacen slunečnicovým olejem a lecitinem (lecitin pečuje o játra, cévy a pomáhá zlepšit paměť).

  Druhým podstatným rozdílem je skutečnost, že kapsle jsou rostlinného původu. Finský výrobce totiž reaguje na hysterii okolo BSE a jako jeden z prvních postupně nahrazuje všechny kapsle živočišného původu rostlinnými. Tyto kapsle jsou tvořeny následujícími složkami:

 • karagenan (jedná se o polysacharid získaný z chaluh, který splňuje požadavky EU pro karagen používaný v potravinách, obsahuje také jod)
 • fosforečnan sodný (sůl z přírodního zdroje, minerál potřebný pro kontrolu kyselosti kapsle, udržuje její strukturu)
 • glycerin (je rostlinného původu, používá se pro výrobu kapslí)
 • kukuřičný škrob (neobsahuje lepek, udržuje tvar kapsle)

  Také balení je jiné ? Biolic Strong obsahuje 120 kapslí (tj. o 20 více než v minulosti), přičemž dávkování je nižší ? pouze 1 kapsle denně. To způsobuje, že i když na první pohled vypadá nový produkt o stokorunu dražší, v přepočtu na denní dávky vás jeho užívání vyjde téměř o polovinu levněji!

  Jsou věci, které nezměníte, ale jsou také věci, které ovlivnit můžete. Důslednější péče o vaše zdraví mezi ně určitě patří. Proto nepodceňujte prevenci a udělejte krok správným směrem. S Biolicem Strong mohou být vaše vyhlídky bezpochyby lepší.

  Česnekové zajímavosti
  V době první světové války používali lékaři česnek jako dezinfekci, během druhé světové války zachránil česnek mnoho zraněných před gangrénou.
  V roce 2000 zachvátila Rusko epidemie chřipky ? děti z moskevských škol dostávaly k obědu stroužek česneku. Jaký byl efekt? Zatímco v jiných oblastech Ruska tvořily děti většinu nemocných, v Moskvě dostalo chřipku jen 40% z nich.

  V USA stoupla spotřeba česneku během posledních deseti let o více jak 1000 procent!

  Renata Zawadová-Časopis FINCLUB 6/2003
 • Přehled komentářů

  zobrazit všechny komentáře 

  Kdo jí cibuli, k tomu nechodí lékař. Kdo jí česnek, k tomu nechodí...
  !  |  18.6.2014 19:09

  Kdo si umí po česneku vypláchnout hubu, případně ho zajíst, tak...
  raw-rabbit  |  19.6.2014 08:15

  jsi na omylu. Ten smrad po česneku nejde z huby, ale z krve, a vylučuje se...
  raw-rabbite,  |  19.6.2014 09:45

  A že to někomu funguje...
  raw-rabbit  |  19.6.2014 10:16

  Třeba si jenom myslí, že to funguje, a okolí to vnímá jinak.
  !  |  19.6.2014 11:45

  zobrazit všechny komentáře

  Přidat komentář

   
  * *