Gingko biloba a naše paměť

18.7.2013 00:01
Bylinky

Gingko biloba je jeden z nejstarších stromů na zemi, je tu již nejméně 200 milionů let. V buddhismu je považovaný za svatý. Každý list tohoto stromu je doslova přeplněn účinnými látkami.

Gingko biloba je dobře známý svým kladným vlivem na paměť a soustředění, zlepšuje schopnost učení a celkovou duševní kapacitu. Podpo­ruje průtok krve mozkem, a tím zlepšuje jeho zásobování kyslíkem. Účinně také ničí volné radikály, jež by mohly poškodit buňky a tká­ně. Působí při poruchách paměti, zapomíná­ní, snížené pozornosti a může přispět ke zmír­nění projevů zmateného chování. Užívání doplňků s gingko bilobou prokazatelně závažnost těchto poruch snižuje. Velice dob­ře se jeho podávání osvědčilo při Alzheimerově chorobě a ztrátě paměti. Testy prokáza­ly, že pomáhá vylepšit i krátkodobou paměť.

Gingko biloba má výrazné antioxidační účinky, zmenšuje depresi a úzkostné stavy, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a riziko vzniku krevních sraženin, může pomoci při impotenci, je vhodný při léčbě astmatu a jiných dechových potíží, uti­šuje bolesti hlavy, hučení v uších a závratě a je účinný při léčení očních poruch (i očních poruch spojených s cukrovkou). Bývá doporučován rovněž k rychlejšímu zotavování z určitých typů mozkových příhod a dalších stavů, které mohou souviset s oběhovými poruchami a poru­chami nervového systému.

Potravinové doplňky s gingko bilobou se řadí k nejprodávanějším produktům na světě. Léčivé účinky se v listech jinanu nacházejí v příliš nízkých dávkách, aby mohl mít čaj výrazné účinky. Komerční přípravky využívají kon­centrované výtažky.

Zdroj: Jarmila Mandžuková - Kniha pro váš mozek

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Dělal jsem si takovou měsíční kůru s GB... ale před jednáním s...
Josef  |  18.7.2013 20:08

Samý kecy a jen a jen reklama jak vytáhnout z lidí peníze. Kamarád se do...
Lu  |  19.7.2013 14:16

No nazdar, já beru gingo - tablety 30 mg půl roku, 200 tbl za 200 kč,...
Hanka  |  20.7.2013 10:33

Prosím mužete mi někdo poradit,zda mohu ze susene gingo biloby vařit...
Mája Pohanková  |  22.7.2013 21:58

http://www.zdravedarky.cz/
http://www.zdravedarky.cz/  |  22.7.2013 22:09

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *