Imunita - základní kámen našeho zdraví

3.10.2002 00:00
Bylinky

To, že náš imunitní systém předurčuje, kolikrát si během roku budeme zpříjemňovat svůj život rýmou, chřipkou, angínou a dalšími podobnými "radostmi" netřeba příliš zdůrazňovat. Existují však způsoby jak naši imunitu podpořit a leckdy i velmi výrazně zvýšit. Jednou z možností je používat přírodní prostředky vyzkoušené mnoha generacemi. Vynikajícími výsledky v tomto směru se může pochlubit jedna z klasických rostlin východní fytoterapie, původem z Číny, Koreji a některých oblastí jihovýchodní Asie, kde je známá pod názvem Dangšen. U nás je známější také pod názvem Pazvonek chloupkatý.

Má výborné imunostimulační účinky, ale to není zdaleka vše - za zmínku jistě stojí jeho schopnost zvyšovat počet červených krvinek, čehož se využívá při léčbě některých druhů anemie a nádorových onemocnění. Je velmi vhodný i při diabetu II. typu, užívá se při zánětech střev a ledvin. Výrazně posiluje organismus při vyčerpání, chronické únavě, po chirurgických zákrocích či po porodu.

V neposlední řadě je vhodný i pro astmatiky. Zvyšuje libido a potenci u obou pohlaví, zlepšuje kvalitu spánku, lze ho užít i při ztrátě chuti k jídlu.

Dangšen toho umí opravdu hodně - nejpodstatnější je však to, že celkově výrazně zvyšuje odolnost našeho organismu a podporuje jeho regenerační schopnosti i při extrémních zátěžích.

Závěrem je vhodné zmínit to, že každý přechod mezi ročními obdobími klade velké nároky na náš organismus. Náš imunitní systém je také závislý na tom, v jakém stavu jsou naše hlavní orgány (játra, ledviny , plíce ad.). Proto je vhodné také se soustředit na celkovou očistu těchto orgánů - viz článek Chcete být zdraví a fit? - pročistěte své tělo.

Související články

Imunita a její posilnění přírodními prostředky

24.11.2006 00:00

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Chcete zkusit neco noveho? Doporucuji kryoterapii - lecbu chladem. Ma...
Linda  |  2.12.2010 13:40

Kvůli osvědčeným produktům proti chřipce a infekcím dýchacích cest...
miki  |  6.2.2013 23:52

Tak to se musím přidat :) Také jsme užívali nedávno 5PreveMax. Je...
Jana  |  14.9.2013 22:12

Opravdu je tak dobrý? Teď jsem o něm četla a pomáhá i při únavě...
Blanka  |  26.9.2013 07:09

Odeberte se prosím se "skrytou" reklamou na Prevemax do řiti....
Šárí  |  26.9.2013 08:32

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *