Jinan dvoulaločnatý a zelený oční zákal

15.10.2012 00:01
Bylinky

Jinan dvoulaločnatý (ginkgo biloba) je rostlina, která je často nabízena pro podporu mozkové činnosti. Optický nerv, který je při zeleném očním zákalu (glaukomu) poškozen, je přímým prodloužením mozku a jinan dvoulaločnatý ho též dokáže chránit.

Ve vědeckých novinách nazvaných „Komplementární terapie při léčbě glaukomu: Perspektiva“ Robert Ritch, MD, oftalmolog z Glaukomové asociace v New Yorku a profesor na Medicínské fakultě v New Yorku tvrdí, že extrakt z ginkgo biloba má „ největší potencionální význam“ ze všech přírodních látek při léčbě tohoto onemocnění, jelikož zvyšuje přítok toku krve do očí, je silným antioxidantem a ochraňuje nervy. Několik studií ukazuje, že extrakt z gingko biloba funguje.

Zlepšení průtoku krve: Lékaři z Výzkumného a diagnostického galukomového centra na Univerzitě v Indianě dávali 11 lidem se zeleným zákalem 40 mg extraktu z ginkgo biloba nebo placebo, 3x denně po 2 dny, Ti, kteří dostávali extrakt z jinanu, měli o 23 % vyšší přítok krve do očí.

Zlepšení zraku: V jednoměsíční studie v Itálii, 27 lidí se zeleným zákalem užívalo buď 40 mg extraktu z ginkgo biloba 3 x denně nebo placebo. Ve skupině užívající ginkgo biloba doško k zlepšení zorného pole (celkového rozsahu periferního a centrálního vidění) o 23%. Ve skupině užívající placebo nedošlo k žádnému zlepšení.

Zdroj: Jacob Teitelbaum, MD , Bill Gttlieb, CHC - Real cause, real cure

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

ano taky jsem o tom slyšela, i lékařka mi doporučila ginkgomax s...
Hanka  |  25.4.2013 08:24

Tak jsem dle rady vyzkoušela GinkgoMax s Lecitinem, musím uznat, že jak...
Iveta  |  31.10.2013 18:36

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *