Kvalitní aloe vera

4.7.2006 00:00
Bylinky

Co nám umožňuje získat kvalitní produkt na bázi aloe vera? MUDr. Danhof nám to vysvětluje:
"Výroba aloe vera není vždy kvalitní. Mnozí jen prodávají svoje produkty a spoléhají na jméno a pověst rostliny aloe vera. Kvalita jim přitom neleží na srdci. Avšak při výběru kvalitní dřeně z aloe vera vstupuje do hry celá řada faktorů. Povaha půdy, klimatické podmínky oblasti, ve které se rostlina pěstuje, hrají skutečně významnou roli."

MUDr. Danhof dodává: "Při sběru aloe se nesmí listy nechat uschnout na zemi. Musí se urychleně zchladit, aby se v nich uchovala veškerá svěžest a potenciál.

Dalším významným faktorem je způsob získávání dřeně. Až donedávna a z důvodu přítomnosti projímavých látek ihned pod okrajem listu se listy aloe vera vždy ořezávaly ručně. Tímto způsobem se také vyráběly tradiční dřeně, a to vždy ve formě gelu. Tento způsob přípravy umožňoval vyloučení různých projímavých přísad jako například aloin, emodin a další dráždivé antrachinony. Důkladné průzkumy však prokázaly, že ve skutečnosti byla tímto způsobem odstraňována nejlepší část listu. "Prováděné výzkumy odhalily, že některé z terapeuticky nejaktivnějších a nejúčinnějších součástí aloe vera jsou substance zvané mukopolysacharidy (MPS). Nacházíme je ve zvýšených koncentracích na vnitřní straně listů. Odřízneme-li tuto část, ztrácíme značné množství těchto MPS."

"Moderní výrobní metody nyní umožňují používat list ve své celistvosti a získat z něj všechny dráždivé látky. Není už tedy nutné řezat list ručně."

"To umožňuje získávat dřeň z aloe vera nejvyšší kvality, bohatou na MPS. Je rovněž vhodnější vyrábět dřeň takzvaně "za studena", neboť některé MPS se pasterizací ničí."

"Hledáte-li si tedy tu nejvyšší kvalitu, chtějte vždy aloe vera z celých listů - bohaté na MPS, bez aloinu, emodinu a dalších dráždivých antrachinoinů - vyráběné za studena, nepasterizované a ne na bázi koncentrátů."

MUDr Danhof je gastroenterolog. V průběhu let se začal živě zajímat o získávání a hodnocení účinných látek z rostlin, které se již používaly v lidovém lékařství.

Vydal více než 80 výzkumných článků a byl poradcem mnohých farmaceutických výzkumných ústavů.

Působil také jako konzultant pro Food and Drug Administration (FDA), kde pracoval na výzkumných projektech a v komisích, které se zabývaly hlavně gastrointestinálními poruchami.

001shop.cz nabízí Šťávu z celých listů aloe vera zde

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Mohu doporučit čaje s kousky aloe vera...
Jana L  |  18.8.2014 14:07

Prosím o radu. Přelila jem jednu rostlinu, ta začala chřadnout. Vyndala...
Janka  |  25.9.2015 13:18

Na našem trhu nejkvalitnější ALOE VERA...
alojka  |  25.9.2015 19:49

??????
Janka  |  25.9.2015 23:20

Já používám lékárenské aloe od barnysu a je vyborne. Přijde mi jako...
Nikol  |  1.7.2016 16:18

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *