Nimba na psoriázu a ekzémy

13.12.2006 00:00
Bylinky

Psoriáza (lupénka) je velmi devastující kožní onemocnění. Může mít projevy, které jsou vnímány pouze jako nepohodlné, až po projevy velmi devastující. Obvykle se v léčbě této nemoci lokálně používá uhelný dehet nebo kortizon.

Produkty z dehtu jsou znečišťující, zapáchající, karcinogenní a mohou být i fototoxické.

Kortizon může ztenčovat pokožku a při opakovaném používání je toxický, zvláště pro děti.

Nimba (margosa) nemá žádný z těchto vedlejších účinků. Lokální aplikace nimby jsou snadné a nenákladné, a jelikož prostředky jsou obvykle na olejové či krémové bázi, pomáhají zároveň zvláčňovat pokožku.

Nimbu je možno nanášet opakovaně po dlouhou dobu bez vedlejších účinků a může nahradit perorální léčiva injekce. Nimba, prověřená staletími užívání, je snad nejlepší a nejbezpečnější variantou léčby psoriázy.

I ekzémy, které nejsou tak strašné, jako psoriáza, představují pro ty, kteří jimi trpí, velký problém. Nimba je po staletí známa jako jeden z přípravků používaných na ekzém, protože má širokou škálu blahodárných účinků na kůži.

Při pokusech byl aplikován výtažek z nimby dvakrát denně po dobu 10 dnů a došlo k vyléčení ekzému. Efekt trval 3 měsíce, po které se ekzém na kůži neobjevil.

Při léčbě ekzému dáváme přednost nimbovému oleji, protože je koncentrovanější, ale opakované aplikace jemnějším extraktem z listů nebo kůry dokáží také léčit akutní ekzém.

Na kůži stále působí mnoho nejrůznějších látek a infekčních činitelů. Nimba má na pokožku a její stav blahodárné účinky dané její schopností ničit bakterie, parazity a plísně a zlepšovat imunitní systém.

Zdroj: John Conrick - Nimba - Vyjímečná léčivá rostlina

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Ahoj Lucie, na kolik asi tak vyjde léčba tou "zázračnou" kosmetikou? Je...
Andrea  |  8.12.2008 11:33

používáte někdo kosmetiku, kapsle nebo čaj z nimby ? Potřebovala bych...
jája  |  21.7.2010 17:11

Já trpím lupénkou a mám pocit, že moje tělo je zevnitř téměř...
Lidka  |  3.1.2011 22:00

nimbovy olej a arganovy olej - velmi ucinne na ekzemy a problemovu pokozku....
natureal  |  31.1.2013 10:35

Ahojte, hoci sama ekzemom netrpím, chcela by som len vyzdvihnúť...
lenka  |  11.11.2015 19:29

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *