Pelyněk roční společně s železem dokáže během 16 hodin téměř zničit rakovinu prsu

Pelyněk roční společně s železem dokáže během 16 hodin téměř zničit rakovinu prsu

10.1.2014 00:01  |  Bylinky

Pelyněk roční společně s železem dokáže během 16 hodin téměř zničit rakovinu prsu Podle studií, které byly zveřejněny v čísle Life Sciences, artemesinin - derivát pelyňku ročního (Artemisia anuua), používaného v čínské medicíně - může zabít 98% buněk karcinomu prsu v době kratší než 16 hodin. ... celý článek

Komentářů: 42 | Poslední komentář: 12.6.2015 14:24

Komentáře

reagovat 10.1.2014 21:00 - Q.

Problém je, že v Life Science žádný takový článek není. Aneb alternativní pravda alternativní medicíny v praxi. Jeden lump si něco vymyslí a nemyslící hlupák to po něm převezme jako pravdu - a snad tomu i věří.

reagovat 10.1.2014 22:35 - Google X.

Vida... a všichni chodí na ozařování a chemoterapii.... a přitom je to takhle jednoduchý?...:o)))

reagovat 10.1.2014 23:48 - :-))

Vida... a všichni chodí na...

Jak jistě odpoví některý z alternativních fanatiků... :-)))a proto jim beru vítr z plachet dopředu...
velké farmaceutické firmy toto úžasné poznání zaměrně před lidmi tají, aby je donutily chodit na chemoterapii, ze které mají obrovské zisky

reagovat 11.1.2014 08:06 - Hmmm

Jak jistě odpoví některý...

Ano, právě farmaceutické firmy šíří "vědecké poznání" podle kterého lze použít pouze radiaci a chemii. Alternativní medicínu označují za pavědu. Vysvětlení je prostší. Artemisin a železo si nelze nechat dát patentovat, proto nezájem farmaceutických gigantů, protože z toho nekoukají žádné zisky. A co nelze patentovat, to je potřeba "vědecky" smést ze stolu.

reagovat 11.1.2014 08:34 - Dacan

No, jak se říkává, co tě nezabije to tě posílí. A ten kdo nemá fakta z uznávané studie, může jen věřit a doufat.

reagovat 11.1.2014 08:45 - :-))

Ano, právě farmaceutické...

No a už to tu máme....
Obvyklé řeči o patentech...

reagovat 11.1.2014 11:11 - No jo

Mě jen udivuje, že když onemocní lékaři maminka, tak než aby jí dal pelyněk, pošle jí na chemo a na ozařování.

reagovat 11.1.2014 11:45 - Bigan

No a už to tu...

Jj, ona taky celá farmacie je o patentech. Bohužel většina lidí to nechápe. Má-li firma patent, může 2 let vyrábět určitý lék nebo produkt. Nikdo jiný ho vyrábět nesmí. Ani jeho obšlehnutou napodobeninu. A to je zdrojem fantastických zisků. Pokud to někdo začne vyrábět na černo, že pokuty jsou absolutně likvidační. Jenomže platí, že nějaké rostliny nebo vitaminy patentovat nelze, i kdyby někdo udělal studii. Takový patent nikdo nepřijme.

reagovat 11.1.2014 11:51 - Majka

Jj, ona taky celá farmacie...

To je celkem známá věc... ale asi ti tam vypadla nula, má to být 20 let výroby a ne 2. Ale i když je to notoricky známé, tak většina lidí se láduje v případě nemoci chemickými sajrajty. A to kupodivu i lidi, kteří jinak propagují zdravý životní styl. Moje máma brala 18 různých druhů léků. Přihlásila jsem jí k jinému doktorovi a ten počet léků snížil na 4. Většina doktorů léčí tak, že předepisuje chemické sajrajty.

reagovat 11.1.2014 11:52 - Bigan

To je celkem známá věc......

Sorry, skutečně mi tam vypadla 0. Dík za upozornění.

reagovat 11.1.2014 20:08 - Jana

Mě jen udivuje, že když...

No jo--vždyt´je to právě naopak. Jen málokterý lékař své matce dovolí jít na chemo.Kdyby jste žil v prostředí onkologie a znal ty lékaře nikdy takový nesmysl nenapíšete. Vím o čem mluvím!

reagovat 11.1.2014 22:09 - Zdena

No jo--vždyt´je to právě...

Nejen, ze maminky(i jini z rodiny)lekaru chodi na chemo, chodi na ni i samotni lekari, protoze rakovina se nevyhyba ani jim. Ze uz se vedatori, kteri se hrbi pulku zivota nad zkumavkami, na to nevykaslou. Pritom zrovna lecba v onkologii prodelala za posledni leta velky posun. Znam hodne lidi, kteri prodelali rakovinu a ziji i dlouha leta. Zato neznam nikoho, kdo by prezil u agresivnich druhu bez lecby anebo se vylecil pelynkem.
P. S. Taky vim, o cem mluvim.

reagovat 12.1.2014 10:14 - Q

Nejen, ze maminky(i jini z...

On je totiž ten článek jedna velká lež, o to odpornější, že jde o polopravdu. Artemisinin, jedna z látek pelyňku, skutečně může in vitro (tedy právě ve zkumavce) působit cytostaticky na buňky obsahující velké množství železa. Ale od in vitro do in vivo je poměrně daleká cesta a je více než pravděpodobné, že by v dávce s patrným cytostatickým účinkem na nádor byl patrný i cytostatický efekt na zdravé buňky. Ono to totiž s tou akumulací železa v nádorových buňkách není tak žhavé, aby bylo možné spoléhat na selektivní citlivost.
Ve skutečnosti je v Life Science několik článků studujících arteminisinin, ale všechny jsou in vitro. Publikovat to jako článek "pelyněk léčí rakovinu" může jen naprostý kretén nebo svině nejhrubšího kalibru.

reagovat 12.1.2014 15:19 - Q

Zkusit se má všechno a...

Hned ze tří dobrých důvodů:
1. Falešná a lživá "naděje" může skalní vyznavače pseudopřírodního způsobu života vést k tomu, že si budou po diagnóze "léčit" rakovinu sami nebo z pomoci nějakého zištného mašíbla. Tu a tam dokonce vede i k "chránění" dětí před chemoterapií.. Jen v České republice se počet takovýchto zbytečných úmrtí odhaduje na desítky až stovky. A asi jsem staromódní, ale když má někdo vlastní hloupostí, ovšem hloupostí, kterou si sám vypěstoval a na kterou je snad i hrdý jako na "alternativní pohled na svět", zodpovědný za desítky promarněných životů, tak je podle mě tou nejhorší lidskou špínou, prostě sviní.

2. Pokud se už někdo rozhodne pro skutečnou terapii, i když i ta často dává "jen" naději, ovšem naději prokazatelnou a hmatatelnou, tedy např. z rozsudku smrti v nejbližších několika měsících může udělat 90% naději na vyléčení měřené jako deset let života a bez choroby, tak i pak se může pomýlen podobnými lživými články nechat svést k nápadu, že "terapii pomůže". Jenže klasické onkologické metody jsou tancem na ostří břitvy, jde o velmi těsné vybalancování mezi toxicitou cytostatika (mimochodem, většinou rostlinného původu) a jeho účinkem na nádor. Biochemické smetiště, jaké většina bylin obsahujících nezanedbatelné množství farmakologicky aktivních látek představuje, pak tento tanec na břitvě naruší. No a místo očekávané pomoci se tak spíše dostavuje vyšší toxicita nebo nižší účinnost chemoterapie. A výsledkem jsou opět zbytečně mrtví, o který viz výše.

3. Tím, že si nějakou bylinu "ukradne" alternativní pakáž, zaplevelují se neselektivní databáze typu MEDLINE publikacemi v podřadných časopisech, které dokazují jen vědeckou negramotnost této sorty lidí. Tím se ale případný skutečný efekt nebo i jen zájem o izolaci sekundárních metabolitů a jejich skutečné farmakologické využití tlumí, protože z ryze "reklamních" důvodů nechce být vedení špičkových pracovišť spojováno s podvodníky i jen nepřímo ve smyslu "i my studujeme".

reagovat 12.1.2014 18:46 - x_x

Bože,celý váš obsáhlý...

Kolik máte mezi svými známými lidmi těchto případů, kteří se vyléčili sami? Myslím tím, že jste s nimi přímo mluvila a víte podrobnosti? Po internetu se především šíří neověřené zkazky, kdy se to traduje jako tichá pošta.

reagovat 13.1.2014 16:24 - Mickey Mouse

Bože,celý váš obsáhlý...

Když už člověk neví kudy kam, pak už by si vůbec neměl pomáhat sám. V zoufalství totiž přestane kriticky přemýšlet a začne dělat blbosti i skutečný odborník. Natož amatér, který jen věří tomu, co si přečetl v bulvárním časopisu. Nebo "léčiteli", který na té "alternativní léčbě" dobře vydělává.

reagovat 13.1.2014 17:48 - A já zase říkám,že

farmaceutická lobby je největší svinstvo.Nenažraní,ziskuchtivý,kteří záměrně brzdí vývoj léků,jen aby se nažrali.

reagovat 14.1.2014 20:11 - Q

farmaceutická lobby je...

horší už je jen zbrojařské a alternativní lobby

reagovat 15.1.2014 08:44 - !

Ano,jsou to zločinci.

reagovat 16.1.2014 17:59 - sia

Takže článek prý neexistuje ??? pravda, je z roku 2005, ale vyhledávala jsem jen chvíli ...

Effects of artemisinin-tagged holotransferrin on cancer cells Original Research Article
Life Sciences, Volume 76, Issue 11, 28 January 2005, Pages 1267-1279
Henry Lai, Tomikazu Sasaki, Narendra P. Singh, Archna Messay
Show preview | Purchase PDF - $35.95 | Recommended articles | Related reference work articles

reagovat 16.1.2014 18:00 - sia

Problém je, že v Life...

mluvíš z hladu?

reagovat 16.1.2014 19:42 - Q

mluvíš z hladu?

Ne, článek, který by popisoval skutečný efekt prezentovaný jako efekt pelyňku in vivo neexistuje. In vitro a s použitím izolované látky je dosahováno mnohem lepšího efektu např. s látkami izolovanými z tisu (skupina cytostatik známá jako taxany), z barvínku (cytostatika vinkristin a vinblastin), z ocúnu (cytostatikum kolchicin) nebo bakteriální produkty (cytostatika doxorubicin, epirubicin). Desítky dalších látek účinných in vitro in vivo nefungují. No a nakonec samo hlodání tisu, pití tinktury z ocúnu nebo čaje z barvínku na nádor nemá vliv; může ale zabít nebo poškodit játra, ledviny nebo třeba mozek.

Prostě autor článku (vč. anglického originálu) je buď lhář nebo kretén. Nejspíše obojí.

reagovat 16.1.2014 21:36 - sia

Ne, článek, který by...

no a co třeba takhle ... ?

Selective toxicity of dihydroartemisinin and holotransferrin toward human breast cancer cells Original Research Article
Life Sciences, Volume 70, Issue 1, November 2001, Pages 49-56
Narendra P. Singh, Henry Lai

???

reagovat 16.1.2014 21:39 - sia

no a co třeba takhle ......

anebo takto - další studie ...

Oral artemisinin prevents and delays the development of 7,12-dimethylbenz[a]anthracene (DMBA)-induced breast cancer in the rat

reagovat 17.1.2014 14:31 - Q.

anebo takto - další studie...

Umíš číst, tedy jsi schopen pochopit význam těch písmenek, která si přehláskuješ? Evidentně ne, protože jinak bys na vysvětlení, že mezi in vivo a in vitro je podstatný rozdíl, "nedokazoval opak" tím, že plácneš in vitro studii s extraktem.

Dále, i odkaz na Cancer Letters 2006;231(1):43-8 je dokladem tvé neschopnosti. I rozdíl mezi "pojídáním byliny" a "podáním izolované látky" byl vysvětlen, ovšem proti tomu kontruje studií s izolázem (na potkanech).

Prostě jen dokladuješ, že jsi hlupák. Kdyby to nebylo potenciálně nebezpečné, protože to u tobě podobných omezenců může vyvolat hovězí nápady, jen bych se ti smál.

reagovat 4.3.2014 12:57 - In vitro veritas

Umíš číst, tedy jsi...

takže je to pravda!

reagovat 9.3.2014 11:38 - Traude Rusňoková

.Já se některé nemoci léčím sama aje to o moc lepší než léky.Třeba dělat něco pro takové ženy Trud Rusňoková

reagovat 10.3.2014 10:15 - Blanka

Mě jen udivuje, že když...

..a víte že jsem slyšela už od mnohých doktorů, že by svojí rodinu na chemo neposlali? Je to vždy jen o tom kam směřujeme svojí energii a jakou si děláme realitu.

reagovat 11.3.2014 21:50 - ??

..a víte že jsem slyšela...

...a když přijde na lámání chleba, tak samozřejmě pošlou..
řeči jsou řeči a realita jiná a pokud je šance na vyléčení, proč ji zahodit...
alternativní povídání o energiích je takové plácání nic více....

reagovat 13.3.2014 20:04 - Katka

Tento článek je jedna velká lež. Pelyněk rakovinu nevyléčí.

reagovat 4.5.2014 21:23 - Zuzana

Mě jen udivuje, že když...

Nie je to tak úplne pravda. K lekárke zaoberajúcej sa aj celostnou a čínskou medicínou sa chodí liečiť primár onkológie! Nevymýšľam si, môj brat s ním sedel v čakárni.

reagovat 16.5.2014 09:46 - krch

Mě jen udivuje, že když...

eh, já to znám i naopak - když onemocní lékaři maminka, tak se začne - poprvé v životě - zajímat o alternativu

reagovat 6.9.2014 18:20 - Anna

Kdyby to byla pravda, tak to žere už dávno každý a všichni jsme zdraví jak řepa doprdele!

reagovat 6.9.2014 19:14 - Kyanid draselný

v dávce nad 100 mg dokáže během několika minut rovněž zničit nejen rakovinu prsu, ale rakovinu jakoukoliv.

reagovat 6.12.2014 23:07 - Romana

Hned ze tří dobrých...

Q, ty máš něco proti alternativní léčbě?
Já na ní nedám dopustit. Mně pomohla.

reagovat 7.12.2014 10:17 - nena93

Osm let jsem měla pálení jazyka a stále se mi dělaly opary v puse. Kdo nezažil, neumí si to představit. Doktoři si mne házali jak horký brambor, bez výsledku. Našla jsem si i soukromého imunologa v Praze. Ten mi po roce za mé peníze sdělil, že se s tím musím baučit žít. Když už jsem byla zoufalá, tak mi můj obvodní lékař přiznal, že sám se léčí u svého kamaráda, taky lékaře, který přešel na čínskou medicínu. Začala jsem tam chodit. / i když mi cena nejdřív vyrazila dech/.....No ,ale rodina mne přesvědčila, abych to zkusila. Po 6 týdnech akupunktury a užívání těch odporných bobulí byl konec mému trápení.....Pro mne neuvěřitelné, pro mne je to zázrak !!!!!

reagovat 8.12.2014 09:36 - A ty už taky

tak,tak ale omezený člověk...

přestaň halucinovat :-DDD. Ten matroš, co hulíš, ti rozumových schopností nepřidá...

reagovat 12.6.2015 14:24 - Patrik

Článek o artemisininu v léčbě rakovin http://alternativnicesta.cz/artemisinin/

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

v dávce nad 100 mg dokáže během několika minut rovněž zničit nejen...
Kyanid draselný  |  6.9.2014 19:14

Q, ty máš něco proti alternativní léčbě? Já na ní nedám dopustit....
Romana  |  6.12.2014 23:07

Osm let jsem měla pálení jazyka a stále se mi dělaly opary v puse. Kdo...
nena93  |  7.12.2014 10:17

přestaň halucinovat :-DDD. Ten matroš, co hulíš, ti rozumových...
A ty už taky  |  8.12.2014 09:36

Článek o artemisininu v léčbě rakovin...
Patrik  |  12.6.2015 14:24

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *