Vojtěška Alfalfa na překyselení organismu

18.1.2006 00:00
Bylinky

Vojtěška pomáhá při všech onemocněních, které jsou způsobeny překyselením organismu (trávicí potíže, revmatická onemocnění, bolesti hlavy, alergie, kožní problémy...). Alkalizuje a detoxikuje organismus, zmírňuje záněty, zlepšuje trávení a posiluje imunitní systém.

Je to semínko euroasijské rostliny Medicago sativa - česky vojtěška, z něhož se klíčením ve vodě získávají vysoce výživné klíčky pro další farmaceutické zpracování nebo pro přímou spotřebu.

Arabové pojmenovali tuto rostlinu AL-FAL-FA - otec všech potravin. Po staletí byla používána v alternativní medicíně jako prostředek proti stárnutí a k celkovému posílení organismu, který je mimo jiné dán anabolickým efektem účinných látek obsažených v Alfalfa. Vojtěška je známá svým vysokým obsahem vitaminu A, E, D, K a vitaminu B6 - pyridoxinu. Klíčky obsahují až 40% bílkovin, tedy podstatně více než většina druhů živočišné stravy, více než vejce, mléko a hovězí maso. Mimo to obsahuje celou řadu minerálů (draslík, vápník, fosfor, železo) a chlorofyl, který má dezinfekční a antiseptický efekt.

ALFALFA zpomaluje proces stárnutí, zvyšuje fyzickou sílu, posiluje imunitní systém, pomáhá zvyšovat zdatnost a výkonnost - je vhodná pro sportovce a těžce fyzicky pracující osoby. ALFALFA podporuje vstřebávání a využití cukrů, bílkovin, vápníku, železa a jiných stopových prvků. Vede ke zklidnění artritických a revmatických bolestí, zlepšuje trávení, působí proti nechutenství a nadýmání, výborně se osvědčuje při hojení vředové nemoci žaludku a při neutralizaci kyselé žaludeční šťávy, potlačuje akutní i chronické záněty prostaty a močového měchýře.

Alfalfa- vojtěška pomáhá na:
 • velmi vhodný pro diabetiky - ovlivňuje metabolismus krevního cukru a stabilizuje jeho hladinu v krvi
 • zklidnění a podpora zdravé činnosti zažívacího traktu
 • detoxikace a regenerace zažívacího traktu
 • obsahuje vitaminy A,E,D, K a vitamin B6 a řadu minerálů
 • je prospěšná při onemocnění dnou - pomáhá snižovat hladinu kyseliny močové

  Účinky nastupují pozvolna, ale jsou velmi intenzívní. Po 2-3 měsících nepřetržitého podávání se doporučuje jednoměsíční přestávka.

  Alfalfu můžete zakoupit na 001shop.cz nebo v obchodě s přírodními prostředky Krakovská 22, Praha 1 v Po-Pá 10.00-19.00 hod. nebo v So mezi 10.-13.hod.
 • Přehled komentářů

  zobrazit všechny komentáře 

  No jo, nepodporovali bychom už i tak dost bohatý farmaceutický průmysl,...
  horalka  |  10.4.2012 21:14

  Zrovna tak je drzé,když si ženy v přechodu natrhají červený jetel a...
  :-))  |  10.4.2012 21:58

  Jetel mám ze všech druhů trávy nejraději.
  Kráva  |  11.4.2012 08:22

  Dobrý den, kromě vojtěšky alfalfa je pro odkyselení organismu velmi...
  Spilla  |  18.7.2014 13:17

  No jistě.
  Frank  |  8.4.2016 09:53

  zobrazit všechny komentáře

  Přidat komentář

   
  * *