Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

10 bylin pro zdraví štítné žlázy

Pro používání bylin ja vždy důležité znát přesný mechanismus působení byliny na štítnou žlázu a též mít stnovenu přesnou diagnóyu poruchy štítné žlázy. Zatímco některé byliny zlepšují všechny poruchy štítné žlázy, tak jiné byliny se smí používat pouze při hypertyreóze a mohou být škodlivé pro extrémní protějšek - hypotyreózu a naopak.

Echinacea

Populární bylina používá k posílení imunitního systému. Echinacea je též považována za užitečnou pro ty, kteří trpí hypertyreózou nebo tyreoiditidou. Jeden odborník, který má více než 20 let zkušeností s autoimunitními onemocněními, dává svým pacientům kořeny echinacei bez významných nežádoucích účinků.

Lékořice

Tato bylina je důležitá pro udržení hormonální rovnováhy, aby pacienti s onemocněním štítné žlázy, kteří často trpí únavou, zvýšili svou energii. Kromě toho v roce 2011 Institute of Biosciences and Techonology v Texasu izoloval syntetické složky triterpenoidní kyseliny glycyrrhetinové, hlavní složku lékořice a zjistil, že vede k inhibici růstu vysoce invazivního karcinomu štítné žlázy. To ukazuje potenciál lékořice v klinické léčbě rakoviny štítné žlázy a jiných poruch souvisejících s hormonálním systémem.

Zběhovec plazivý

Ve studii z roku 2013 zahrnující  403 pacientů s mírnou hypertyreózou, která hodnotila účinky a bezpečnost extraktu ze zběhovce plazivého ve formě tablet nebo kapek, vědci zaznamenali statisticky a klinicky významné zlepšení příznaků hodnot při užívání tablet. Toto zlepšení bylo zaznamenáno bez větších vedlejších účinků. Z důvodu účinnosti polnice na zmírnění mírné hypertyreózy,  se někteří odborníci domnívají, že by mohla postupně nahradit pravidelné braní léků jako je methimazol nebo PTU.

Ashwaganda - indický ženšen

To je bylina s antioxidačními vlastnostmi, která přímo působí na štítnou žlázu tak, aby produkovala správné množství hormonů. Kromě účinku na hormonální rovnováhu, Ashwaganda pomáhá tělu v boji proti stresu, zlepšuje imunitní systém a má protizánětlivé účinky.

Bacopa - Brahmi

Vědci potvrzují účinnost Brahmi při stimulaci štítné žlázy a boji proti hypotyreóze. Bylo zjištěno, že reguluje koncentraci hormonů štítné žlázy až o 41% bez nežádoucích účinků.

Eleutherococcus - sibiřský ženšen

Sibiřský ženšen je považován za zázračnou bylinu pro lidi, kteří trpí hypertyreózou nebo hypotyreózou. Sibiřský ženšen je prý účinný při léčbě hypotyreózy regulací hladiny hormonů v těle. Kromě toho tato silná bylina obsahuje látky, které pomáhají při normálním fungování brzlíku a nadledvinky.

Chaluha bublinatá

Kromě hypotyreózy je chaluha bublinatá považována za základní bylinu pro mnoho zdravotních potíží. Tyto mořské řasy mají vysoký obsah přírodního jódu, který, jak je známo, stimuluje štítnou žlázu. Chaluha obsahuje látky, které pomáhají při obnově normálních funkcí štítné žlázy, jakož i při zmenšení velikosti štítné žlázy. Předpokládá se, že hraje roli při stimulaci zvýšení produkce hormonů štítné žlázy, aby se zabránilo rozvoji onemocnění štítné žlázy.

Lněné semínko

Lněné semínko je známo pro bohatý obsah esenciálních mastných kyselin, zejména omega-3 mastných kyselin, které mají být dobré pro zdraví štítné žlázy. Ve studii provedené na University of Maryland Medical Center, bylo zjištěno, že konzumace potravin bohatých na omega-3 mastné kyseliny pomáhá při zvýšení produkce hormonů štítné žlázy.

Ořešák americký (černý)

Kromě mořských plodů,  ořešák černý je považován za jeden z nejbohatších zdrojů jódu. Výzkum ukazuje, že jód je základní živina, která hraje důležitou roli při optimalizaci zdraví a fungování štítné žlázy. Kromě toho bylo zjištěno, že nedostatečné množství jodu obvykle vede k řadě zdravotních potíží které zahrnují chronickou únavu, depresi, duševní poruchou a zvětšení štítné žlázy.

Meduňka lékařská

Meduňka je úžasná bylina, která se považuje za prospěšnou pro štítnou žlázu. Výzkum ukazuje, že tato bylina je užitečné při normalizaci činnosti hyperaktivní štítné žlázy. Snižuje produkci hormonů štítné žlázy a zmírňuje příznaky spojené s hypertyreózou.

Více na : http://www.herbs-info.com/herbs-for-thyroid.html # sthash.aFYYbuFd.dpuf

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (6)

 • Obrázek uživatele Šarlota
  Šarlota (anonym)

  Mě přestaly problémy s autoimunitní reakcí štítné žlázy po odparazitování.

  Čer 19, 2016
 • Obrázek uživatele Nika
  Nika (anonym)

  Mě přestaly problémy s...Dobrý den, mohu se zeptat, jakým způsobem se Vám povedlo zbavit organismus parazitů? Jaký preparát nebo bylinky jste používala?Děkuji

  Říj 24, 2016
 • Obrázek uživatele Jarka
  Jarka (anonym)

  Dobrý den, mohu se zeptat,...Brala jsem Vermofyt, je to z bylinek a dá se to koupit v každé lélárně, tak to třeba zkus.

  Feb 09, 2018
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Pokud někdo bude mit zajem,mam vyrobenou tinkturu,ktera vyborne funguje na parazity.Bylinkami se zabyvam minimalne 10let. janamustang@centrum.cz

  Bře 26, 2018
 • Obrázek uživatele Úvěr blízko ! burkigraziella@gmail.com
  Úvěr blízko ! b... (anonym)

  Potřebujete úvěr? Pokud ano, Tam je společnost, která je zde, aby vám pomohl, dejte úvěru pro jednotlivce a podniky, bez ohledu na to, jak moc nebo jak dlouho prodlevy, úroková sazba je cenově dostupné. Pokud máte zájem, prosím kontaktujte nás prostřednictvím burkigraziella@gmail.com a předložit své aplikace. E-mailovou adresu: burkigraziella@gmail.com

  Čer 18, 2018
 • Obrázek uživatele Jarmila
  Jarmila (anonym)

  Niko, zkus jakékoliv výtažky z ořešáku, to funguje.

  Črv 14, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama