Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

17 zdraví prospěšných účinků kajenského pepře

Kajenský pepř je zvláštní odrůda mleté červené chilli papričky. Účinná látka kapsaicin má mnohé pozitivní zdravotní účinky.

1. Protizánětlivé účinky - kajenský pepř má schopnost zmírňovat podráždění žaludku, vředy, bolesti v krku, spastický a dráždivý kašel a průjem.
2. Působí proti chřipce a nachlazení - kajenský pepř pomáhá rozpouštět a uvolňovat hlen. Jakmile hlen začne opouštět tělo, úleva od příznaků nachlazení obvykle následuje.
3. Anti-mykotické účinky - z výsledků jedné studie vyplynulo, že kajenský pepř může účinně zabránit tvoření houbových patogenů Phomopsis a Collectotrichum.
4. Prevence bolestí hlavy - to může souviset se schopností pepře simulovat bolest v jiné oblasti těla, a tak odvrácení pozornosti mozku na novou oblast. Po této počáteční reakci na bolest, mají nervová vlákna vyčerpanou substanci P (má neuropřenašečovou funkci) a vnímání bolesti je zmenšeno.
5. Antialergení působení - kajenský pepř dokonce může pomoci zmírnit alergie.
6. Podporuje trávení - stimuluje trávicí trakt, zvyšuje tok a produkci enzymů a žaludečních šťáv. To pomáhá tělu metabolizovat potraviny (a toxiny). Kajenský pepř je také užitečný pro zmírnění střevní plynatosti. Stimuluje střevní peristaltiku k pohybu, napomáhá jak asimilaci, tak vylučování.
7. Působí proti zarudnutí - to z něj činí skvělou bylinu při mnoha chronických a degenerativních chorobách.
8. Pomáhá produkovat sliny - kajenský pepř stimuluje produkci slin, což je důležité pro zdravé zažívání a udržení optimálního zdraví ústní dutiny.
9. Nápomocný proti krevním sraženinám - kajenský pepř pomáhá také snížit aterosklerózu, podporuje fibrinolytické aktivity a tlumí faktory, které vedou k tvorbě krevních sraženin, což může pomoci snížit riziko srdečního infarktu nebo mozkové mrtvice.
10. Podpora detoxikace - kajenský pepř je známý oběhový stimulant. To také zvyšuje funkce lymfatického a trávicího systému. Tím, že ohřívá tělo, přirozený proces detoxikace je zjednodušen. Kajenský pepř také způsobuje pocení, což je další důležitý proces detoxikace. V kombinaci s citronovou šťávou a medem, je čaj z kajenského pepře vynikající ranní nápoj pro celkový tělesný detox.
11. Působí proti bolesti kloubů - extrémně vysoký obsah látky zvané kapsaicin, způsobuje dočasnou bolest na kůži, což vysílá chemické posly z pokožky do kloubu, které nabízejí úlevu pro bolesti kloubů.
12 . Anti-bakteriální vlastnosti - kajenský pepř je vynikající konzervační látka a byl tradičně používán, aby se zabránilo kontaminaci potravin bakteriemi.
13. Možné protirakovinové působení - studie provedené na Loma Linda University v Kalifornii zjistili, že kajenský pepř může pomoci předejít rakovině plic u kuřáků. To může opět souvicet s vysokým množstvím kapsaicinu, látky, která by mohla pomoci zastavit tvorbu tabákem vyvolaných nádorů plic. Jiné studie také prokázaly podobnou reakci kajenského pepře vůči nádorům jater.
14. Podporuje hubnutí - vědci z univerzity Laval v Quebecu zjistili, že účastníci, kteří si dopřávali kajenský pepř na snídani, měli menší chuť k jídlu, což vedlo k menšímu příjmu kalorií po celý den. Kajenský pepř též skvěle podporuje metabolické funkce a pomáhá tělu při spalování přebytečného množství tuků.
15. Podporuje zdraví srdce - kajenský pepř pomáhá udržovat normální krevní tlak. Rovněž vyrovnává v těle hladinu LDL cholesterolu a triglyceridů.
16. Prostředek na bolest zubů - kajenský pepř je vynikající prostředek proti  onemocnění zubů a dásní.
17. Lokální prostředek - jako obklad se kajenský pepř používá k léčbě hadího uštknutí, revmatismu, vředů, ran a lumbaga.

Zdroj: http://curejoy.com

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama