Astragalus membranaceus - Kořen mládí a nesmrtelnosti?

Astragalus se používá v čínské medicíně po tisíce let. Je nazýván adaptogenem, to znamená, že pomáhá bránit tělo proti stresu, a to jak fyzickému, tak psychickému a mentálnímu.

Může chránit tělo před nemocemi, jako je rakovina a cukrovka.

Obsahuje antioxidanty, a chrání tedy tělo před poškozeními volnými radikály.

Podporuje imunitní systém, působí preven­tivně proti nachlazení a respiračním infekcím. Astragalus má antibakteriální, antivirové a protizánětlivé vlastnosti.

Někdy se užívá i v masti k hojení kožních poranění.

Snižuje krevní tlak a chrání játra.

V USA se zkoumá jeho použití u lidí, jejichž imu­nitní systém je oslabený v důsledku chemoterapie nebo ozařo­vání. V těchto studiích se uvádí, že suplementy obsahující ko­zinec podporují rychlejší rekonvalescenci a delší přežíváni.

Je také mírným diuretikem, takže usnadňuje vylučování tekutin z těla.

K lečení se používá suchý kopřen, který je dostupný ve formě alkoholické tinktury, tablet nebo kapsli, na klinikách používají i injekční formu.

Podívejme se však na informace o kozinci, jak je posky­tuje University of Maryland Medical Center (UMMC) (http:// www.umm.edu/altmed/articles/astragalus-000223.htm#ixzzlj-le5evFB).

Doporučené užívání:

Podle UMMC se preparáty obsahující kořen kozince mohou uží­vat v následujícím dávkování:

Standardizovaný extrakt se užívá v dávkách 250-500 mg, 3-4x denně.

Silný čaj se připraví vařením 3-6 g sušeného kořene ve 250 ml vody, 3x denně.

Práškovaný kořen 0,5-1 mg 3-4x denně.

V    doporučených dávkách je kozinec bezpečný a nemá žádné vedlejší účinky, uvádí materiál UMMC.Nebyla však zkoumána bezpečnost u těhotných či kojících žen ani u dětí, takže tam by se kozinec podávat neměl. Neměli by ho užívat pacienti léčení glukokortikoidy nebo lithiem ani pacienti, kterým jsou podávány léky na potlačení imunity.

Zdroj: prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc. - Doba jedová 2, nakladatelství Triton

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Tony
    Tony (anonym)

    Hi guys Over the past year, fitness has turned my life around completely. I am now happily engaged to my fiancee Ruth and we have an amazing life. I would like to give back to the community and inspire others, especially those who suffer from depression, low self-esteem and health problems. In response to this concern, I have decided to devote over 1 month to writing a monster fitness guide for beginners which I would like to get published on your blog. I am sure that people will enjoy reading my tips and experiences. I have saved the guide on my Google drive: https://drive.google.com/drive/folders/1HrB-2zRkIFmjVKezhphPCZ_oAFsByULP?usp=sharing I am sorry but I did not have time to put together some images so it would be good if you could add some. I have included a blurb about myself that you can add to the post. Have an awesome day! Tony P.S. I really hope that you will like my guide as I have spent a hell of a lot of time in writing it :)

    Led 20, 2019

Přidat komentář

Reklama

Reklama