Brahmi nejen pro dobrou paměť a koncentraci

Jedná se o populární indickou ajurvédskou bylinu Bacopa monniera, známou pod názvem brahmi. Brahmi je též jednou z nejvíce používaných bylin v japonské medicíně. V obou případech je primárně brahmi používáno jako nervové tonikum především k léčbě nespavosti a nervového napětí. Druhotně má též močopudné (diuretické) účinky.

Brahmi obsahuje saponiny, u kterých byl čínskými a indickými lékaři prokázán posilující účinek na nervový systém a schopnost odstranit stavy nespavosti.

Brahmi revitalizuje nervy a mozkové buňky, podporuje průtok krve mozkem, zlepšuje krátkodobou a dlouhodobou paměť, zvyšuje inteligenci, působí proti senilitě a stárnutí.

Brahmi posiluje imunitní systém, urychluje hojení ran a pročišťuje krev, což má pozitivní vliv např. u kožních nemocí jako ekzém a lupénka.

Brahmi má také schopnost snižovat krevní tlak, působit močopudně a v pokusech na krysách byly prokázány protirakovinné účinky.

Komu je užívání brahmi určeno?
Brahmi se doporučuje všem, kdo potřebují zlepšit koncentraci, schopnost učení a znovuvybavování naučené látky - studentům, duševně pracujícím, lidem starším 40 let... Tonizace nervového systému, zmírňování stresu a navození klidného spánku může být přínosem pro lidi s poruchami koncentrace, postižené mrtvicí a psychicky vyčerpané.

Je užívání brahmi bezpečné?
Při běžných dávkách nebyly prokázány žádné negativní vedlejší účinky ani toxicita.

Více informací naleznete na http://www.001shop.cz - Firma Solgar nabízí doplněk stravy pro mozek s obsahem Brahmi a dalších pro mozek prospěšných látek - Solgar Brain Works

Zpracováno podle zahraničních zdrojů

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (13)

 • Obrázek uživatele M.K.
  M.K. (anonym)

  Dobrý den,chtěl bych se zeptat ohledně Brahmi...Trpím trvalou únavou,zkouším Piracetam(2400mg/den+DMAE+lecitin)..tahle kombinace u mě jakštakš únavu zahání,jakmile jsem ale k tomu přidal Brahmi(3krát 140mg/den),tak se únava vrátila-ztráta motivace a chuti do činnosti.Píšou,že podporuje myšlení(apod.),ale taky že uklidňuje-mě se ale zdá,že uklidňuje až moc..chtěl bych to dobrat,tak se chci zeptat,není lepší Brahmi užívat spíše na noc?????..dík za odpověď.

  Led 31, 2008
 • Obrázek uživatele x
  x (anonym)

  Jestli jsi unavený zkus pít pravidelně čaj Maté a k tomu Schyzandru nebo Kustovnici čínskou.

  Kvě 30, 2008
 • Obrázek uživatele danherbal
  danherbal (anonym)

  Brahmi(Bacopa monniera) používám v kombinaci s pupečníkem asijským (Gotu kola) a to nejlépe v čerstvém stavu ve formě např.salátu a výsledky ve smyslu zvýšení koncentrace a snížení únavy se vždy dostavují.Výše zmíněé rostliny a další nabízím na http://sazeniceprozdravi.webnode.cz/cenik-info-o-rostlinach/

  Srp 30, 2009
 • Obrázek uživatele danherbal
  danherbal (anonym)

  Brahmi(Bacopa monniera) používám v kombinaci s pupečníkem asijským (Gotu kola) a to nejlépe v čerstvém stavu ve formě např.salátu a výsledky ve smyslu zvýšení koncentrace a snížení únavy se vždy dostavují.Výše zmíněé rostliny a další nabízím na webových stránkách sazeniceprozdravi.webnode.cz/cenik-info-o-rostlinach/

  Srp 30, 2009
 • Obrázek uživatele danherbal
  danherbal (anonym)

  Brahmi(Bacopa monniera) používám v kombinaci s pupečníkem asijským (Gotu kola) a to nejlépe v čerstvém stavu ve formě např.salátu a výsledky ve smyslu zvýšení koncentrace a snížení únavy se vždy dostavují.Výše zmíněné rostliny a další nabízím na sazeniceprozdravi.webnode.cz/cenik-info-o-rostlinach/

  Srp 30, 2009
 • Obrázek uživatele milan
  milan (anonym)

  chtel bych radu o pestovani bylinek doma,ktere dobre pusobi na pamet dekuji

  Bře 15, 2012
 • Obrázek uživatele majdalenka8
  majdalenka8

  Protože zapomínám čím dál více,koupila jsem si Gotu kola prášek,ale v prodejně mi nebyli schopni říci,jak se používá (do čaje?).Má někdo zkušenosti? Díky M

  Srp 23, 2012
 • Obrázek uživatele Toník
  Toník (anonym)

  Kurva,to nezná obyčejný kafe??????

  Lis 20, 2012
 • Obrázek uživatele vážená
  vážená (anonym)

  Jděte s tou reklamou do hajzlu , jste s tím během 3.min. na dvou diskusích !

  Dub 03, 2014
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Pro lepší paměť mám...To snad není pravda, ty to cpeš i sem.

  Dub 03, 2014
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Taky jsem vyzkoušel na základě recenzí tady ten zmiňovaný brainstart a celkem dobrý. Moc jsem tomu nevěřil, ale vcelku to fungovalo hlavně na únavu a lepší koncentraci.

  Srp 28, 2014
 • Obrázek uživatele Sher
  Sher (anonym)

  Tuto bylinu znám a používám mnoho let, je opravdu výborná hlavně na stresové období u té paměti nemhu posoudit.Na léčbu nespavosti "z nervů" fakt funguje. Já osobně si ji (jako i většinu přípravků) objednávám na iHerb.com (http://www.iherb.com/Nature-s-Answer-Bacopa-500-mg-90-Veggie-Caps/45305#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=bacopa&rc=71&sr=null&ic=12) i s poštovným to vyjde výhodněji než u nás, navíc pokud při prvním nákupu použijete kód: TMC331, tak to má člověk napůl zdarma...

  Zář 21, 2014
 • Obrázek uživatele Zuzka
  Zuzka (anonym)

  Čaj Brahmi se nemá užívat s dalšími povzbuzujícími přípravky, pokud vím. Možná to je ten důvod, že když si dáte dvě ´´věci´´ na povzbuzení, tak výsledkem je pravý opak :)

  Kvě 07, 2015

Přidat komentář

Reklama

Reklama