9 bylinek pro tělo i duši

Mít pořád dost energie, cítit se dobře a ještě u toho hezky vypadat. Kdo z nás by si nedal říct. Začněte tím, že své tělo řádně nastartujete. Zapamatujte si těchto devět bylin, které se podílejí na šetrné detoxikaci organismu. Naberte zpět svou vitalitu.

Heřmánek římský
Tajemství heřmánku znaly už naše babičky, které z něj vařily čaj i připravovaly obklady. I dnes je jednou z nejoblíbenějších bylin užívaných především díky svému příznivému vlivu na trávení.

Ostropestřec mariánský
Jinými slovy balzám pro naše játra. Je jednou z nejlepších cest, jak přírodně podpořit játra a jejich celkovou regeneraci. Je velice důležitý právě pro zachování detoxikační funkce jater a jejich ochranu před působením volných radikálů. Tento antioxidant podporuje trávení i detoxikaci organismu.

Pampeliška lékařská
Ze školních herbářů ji také známe jako smetánku lékařskou. Tahle rostlina není jen ozdobou do vlasů, má blahodárný účinek na činnost jater a působí močopudně. Pomáhá tak z těla vyplavovat nečistoty a tím přispívá k detoxikaci, příznivě působí na zdraví močových cest i na trávení. Ukrývá v sobě také spoustu vitaminů a minerálů.

Pýr plazivý
Nenápadná rostlinka, která v detoxikační kúře určitě nesmí chybět. Působí močopudně a šetrně tak pracuje na odvodnění organismu a podporuje tedy i dolní močové cesty. Mimo jiné pozitivně ovlivňuje tvorbu otoků.

Kopřiva dvoudomá
Příjemného pohlazení se od ní nedočkáme, ale její umění uvnitř organismu je veliké. Podporuje schopnost jater čistit krev a pomáhá tělu zbavit se přebytečné vody a dalších škodlivých látek. Má dobrý vliv na funkci jater, jež jsou důležitá pro trávení tučných jídel, kterých bychom se měli sice vyvarovat, ale malé neřesti k životu patří...

Listy břízy bělokoré
Možná obyčejná bříza, ale s listy neobyčejných vlastností. Mají silné močopudné účinky a odstraňují z těla škodlivé toxiny, kyselinu močovou i přebytečnou vodu. Bříza pročišťuje ledviny a pomáhá také našim kloubům. Příznivě mimo jiné působí i na trávicí systém.

Yucca
Už Indiáni věřili v její výjimečné detoxikační schopnosti. Yucca v těle funguje jako přírodní čistička. Dokáže rozvolnit toxické látky a sedimenty, které se v našem těle usadily, a tím přispívá k jejich pozvolnému odstranění z těla. Indiáni věřili, že když máme čisté tělo, máme čistou i mysl.

Chlorella
Tato zelená sladkovodní řasa pomáhá našemu tělu při odstraňování těžkých kovů. Podporuje tak správné fungování orgánů s významnou detoxikační funkcí, jako je žlučník, játra, ledviny. Je silným antioxidantem, brání naše buňky před nepříznivým oxidativním stresem a podporuje metabolismus a trávení. Tělo ji vítá také díky řadě vitaminů a minerálů, které obsahuje.

Zelený ječmen
Toto skvělé přírodní tonikum je bohaté na aktivní enzymy, vitaminy, minerály, stopové prvky, aminokyseliny i jedinečnou látku - chlorofyl, který ještě ze školy známe jako přírodní zelené barvivo, díky němuž je možná fotosyntéza. I náš organismus ho ocení.  
 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele Diana
  Diana (anonym)

  Já miluju bylinky,chodím k nám do lékarny zelený anděl kde mi vždy namíchájí ideální kombinaci toho co zrovna potřebuji.

  Říj 16, 2018
 • Obrázek uživatele Vašek
  Vašek (anonym)

  Poradíte jaké byliny na nespavost?

  Lis 16, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama