Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Astragalus membranaceus: kozinec blanitý

Pro léčebné využití se využívá 4-7.letý sušený kořen byliny sklizený na jaře. Ačkoliv na světě existuje přes 2000 druhů astragalu, chemicky a farmakologicky byl testován astragalus pocházející z Číny.

Použití astragalu:

Nachlazení a bolest v krku - Adaptogeny jako astragalus podporují funkce organismu včteně imunitního systému, aby fungovaly optimálně.

Srdeční infarkt - Předběžné klinické studie v Číně naznačují, že astragalus by mohl být užitečný pro pacienty, kteří prodělali srdeční infarkt

Heaptitida (zánět jater) - Počáteční klinické studie v Číně naznačují, že kořen astragalu může být prospěšný pro lidi s chronickou virovou hepatitidou

Imunitní funkce - Komplex polysacharidů v astragalu ovlivňuje imunitní systém. Jedna studie prokázala, že zvyšuje hladinu protilátek u zdravých lidí.

Lupus erythematoides - Ačkoliv nebyla ještě stanovena bezpečná dávka, předběžné studie prokázaly, že astragalus by mohl snížit přehnanou reakci imunitního systému u této nemoci.

Tradiční použití (nepodpořené vědeckými studiemi)

Shen Nung, zakladatel čínské bylinné medicíny, označil ve své klasické monografii Shen Nung Pen Tsao Ching astragalus za nadřazenou bylinu. Čínské jméno huang qi znamená modrý vůdce, což se vztahuje k modré barvě kořene astragalu a k vedoucímu postavení této důležité tonizační byliny.

Tradiční čínská medicína používá tuto bylinu při nočním pocení, nedostatku energie chi (únava, slabost, nechuť k jídlu) a při průjmu.

Zdroj: https://www.vitaminysolgar.cz/

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Zařazení na fórum: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama