Brahmi a naše paměť

Jedná se o populární indickou ajurvédskou bylinu Bacopa monniera, známou pod názvem brahmi či bráhmí. Je též jednou z nejvíce používaných bylin v japonské medicíně.

Brahmi podporuje průtok krve mozkem, zlepšuje krátkodobou a dlouhodobou paměť, zvyšuje schopnost uče­ní, schopnost tvůrčího myšlení, intelekt a zrychluje reakce. Je doporučována všem, kteří potřebují zlepšit koncentraci, schopnost učení a znovuvybavování naučené látky - studentům, duševně pracujícím a lidem nad čtyřicet let.

Má posilující účinek na nervový systém, působí proti stresu a depresi a pomáhá odstraňovat nespavost. Sni­žuje krevní tlak, urychluje hojení a pročišťuje krev, což má pozitivní vliv například u kožních nemocí, jako je ekzém a lupénka. Chrání před negativními účinky léků nebo drog. Působí proti senilitě a zpomaluje stárnutí.

Výtažek z rostliny se prodává v podobě kapslí, důležité je dodržet předepsané dávkování!

Ze směsi himálajských bylin je připraven čaj Memory tea - Brahmi, který osvěžuje mysl, povzbuzuje paměť, zvyšuje mentální bdělost a posiluje schopnost soustředění. Také odstraňuje únavu a uklidňu­je při stresu a nervovém vypětí.

Ajurvédská káva Brahmi zlepšuje paměť, napomáhá koncentraci a rychlejšímu učení a zapamatování. Tato instantní kávovinová směs obsahuje extrakt z byliny brahmi, která se užívá v tradiční indické medicíně. Součástí této kávy je čekanka, která podporuje trávení a tvorbu žluči.

Zdroj: Jarmila Madžuková - Kniha pro váš mozek, nakladatelství Start

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (6)

 • Obrázek uživatele Indián
  Indián (anonym)

  Nojo, ale i dovezené byliny mohou být všelijak okradené, dnes je to všude a Indové jsou také vynalézaví. Korupci tam maj strašnou. Žádnej úředník nehne prstem, dokud nedostane. A tak to je všude, podvod na podvod.

  Srp 15, 2012
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Tak to tam je stejný jako u nás! U nás taky všichni politici berou jako vzteklý! Akorát, že ty naši si berou sami. Nevědí jak dlouho ještě zůstanou u koryta a proto musí využít dokud to jde!

  Srp 15, 2012
 • Obrázek uživatele ?!
  ?! (anonym)

  Přesně a odežeňte prasata od plných koryt!!

  Srp 15, 2012
 • Obrázek uživatele Vanda
  Vanda (anonym)

  Na paměť je nejlepší ginkgo a spolu s guaranou. Já hlavně když jsem se učila na zkoušky jsem bez těhle vecí doma nebyla. ted je téměř novinka brainstart, obsahuje obojí a od známé vím, že funguje.

  Feb 07, 2013
 • Obrázek uživatele Laďa
  Laďa (anonym)

  Šalvěj a meduňka,máta a dobromysl..to snesu jen,když se s tím peče kuře.

  Srp 20, 2013
 • Obrázek uživatele Bětka
  Bětka (anonym)

  Já,jo,peču jen s bylinama,taky je nakládám do oleje,s česnekem,cibulí,3 dny odležet,na gril,ale i přidat olej do oleje na smažení řízků,jedině na pánvi,vyndaný každý okamžitě posypat nivou.mňam.

  Srp 20, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama