Česnek nad zlato

Česnek je jednou z nejcennějších potravin na Zemi. Ovšem jeho charakteristický zápach nás jistým způsobem omezuje - nemůžeme si pak dovolit pojídat jej příliš často a ve větší míře.

Již staří Číňané, Řekové a Římané užívali česnek pro jeho antiparazitární a celkově posilující účinky. Také otroci, kteří stavěli egyptské pyramidy, se bouřili, když jim dozorci omezili příděl této plodiny. Proč? Pomáhal jim dezinfikovat trávicí soustavu a udržovat tak bakteriální rovnováhu, proto si déle uchovali svou vytrvalost a sílu. Na druhé straně je pravdou, že syrový stroužek česneku může u určitých jedinců vyvolat trávicí potíže, pálení žáhy či jiná podráždění, např. kvůli zhoršené funkci jater, slinivky či žlučníku. Proto jsou přípravky obsahující extrakt z česneku velice výhodnou a praktickou alternativou ? z nabídky Finclubu vám chceme přiblížit a doporučit inovovaný produkt Biolic Strong.

Proč si zaslouží více pozornosti?
Biolic Strong obsahuje česnekový olej, který se zpracovává speciální metodou patentovanou v Japonsku. Ta zbavuje česnek pronikavého zápachu a přitom zachovává všechny účinné látky. Obecně přípravek působí jako přírodní antibiotikum, má silné antibakteriální a protizánětlivé účinky. Ale jak konkrétně pomáhá a proč je vhodné po Biolicu Strong sáhnout?

 • protože je účinnou ochranou proti nachlazení, při onemocnění horních cest dýchacích a chronickém zánětu průdušek
 • protože pomáhá při zahlenění, kdy usnadňuje vykašlávání hlenu z dýchacích cest
 • protože svým působením proti virům a baktériím celkově zvyšuje odolnost organismu
 • protože pomáhá při opakovaných angínách, u bolestí v krku nebo u hmatných uzlin
 • protože pozitivně ovlivňuje krevní oběh, podílí se na snížení hladiny cholesterolu a je vhodnou ochranou proti kornatění cév
 • protože pomáhá normalizovat vysoký i nízký krevní tlak
 • protože zvyšuje vstřebávání vitaminu B, které bývá narušeno zejména po léčbě antibiotiky
 • protože pomáhá tělu vyloučit přebytky cukru z krve a v některých případech tak umožňuje snížit příjem inzulínu
 • protože hraje důležitou roli při odstraňování plísní z našeho těla
 • protože jeho působení se využívá také v boji se škodlivými bakteriemi, které se nacházejí v tlustém střevě, nebo se střevními parazity, jako jsou např. škrkavky a roupy

  Česnek a nádory
  Statistiky dokládají, že výskyt rakoviny žaludku a tlustého střeva je nižší u těch národů, které česnek pravidelně jedí. Proto lze Česnekový olej - bez zápachu doporučit i jako vhodnou prevenci těchto nemocí. Středisko pro výzkum rakoviny v New Yorku potvrzuje, že některé složky obsažené v česneku potlačují růst určitých nádorů. Americký Národní institut pro boj s rakovinou ho umístil na jedno z předních míst v seznamu prostředků se silnými preventivními účinky proti této chorobě!

  Odlišnosti a výhody
  Finclub nahradil předchozí přípravek Biolic inovovaným produktem Biolic Strong. Čím se tato novinka odlišuje? V prvé řadě obsahuje vyšší množství účinné látky, tj. nevyrábí se z česnekového extraktu, ale obsahuje přímo česnekový olej, který je silnější. Dříve 1 kapsle obsahovala 0,66 mg extraktu z česneku, nyní 2 mg česnekového oleje. Navíc je obohacen slunečnicovým olejem a lecitinem (lecitin pečuje o játra, cévy a pomáhá zlepšit paměť).

  Druhým podstatným rozdílem je skutečnost, že kapsle jsou rostlinného původu. Finský výrobce totiž reaguje na hysterii okolo BSE a jako jeden z prvních postupně nahrazuje všechny kapsle živočišného původu rostlinnými. Tyto kapsle jsou tvořeny následujícími složkami:

 • karagenan (jedná se o polysacharid získaný z chaluh, který splňuje požadavky EU pro karagen používaný v potravinách, obsahuje také jod)
 • fosforečnan sodný (sůl z přírodního zdroje, minerál potřebný pro kontrolu kyselosti kapsle, udržuje její strukturu)
 • glycerin (je rostlinného původu, používá se pro výrobu kapslí)
 • kukuřičný škrob (neobsahuje lepek, udržuje tvar kapsle)

  Také balení je jiné ? Biolic Strong obsahuje 120 kapslí (tj. o 20 více než v minulosti), přičemž dávkování je nižší ? pouze 1 kapsle denně. To způsobuje, že i když na první pohled vypadá nový produkt o stokorunu dražší, v přepočtu na denní dávky vás jeho užívání vyjde téměř o polovinu levněji!

  Jsou věci, které nezměníte, ale jsou také věci, které ovlivnit můžete. Důslednější péče o vaše zdraví mezi ně určitě patří. Proto nepodceňujte prevenci a udělejte krok správným směrem. S Biolicem Strong mohou být vaše vyhlídky bezpochyby lepší.

  Česnekové zajímavosti
  V době první světové války používali lékaři česnek jako dezinfekci, během druhé světové války zachránil česnek mnoho zraněných před gangrénou.
  V roce 2000 zachvátila Rusko epidemie chřipky ? děti z moskevských škol dostávaly k obědu stroužek česneku. Jaký byl efekt? Zatímco v jiných oblastech Ruska tvořily děti většinu nemocných, v Moskvě dostalo chřipku jen 40% z nich.

  V USA stoupla spotřeba česneku během posledních deseti let o více jak 1000 procent!

  Renata Zawadová-Časopis FINCLUB 6/2003

 • Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
  Diskuze ke článku
  Přidat komentář
  Související produkty na 001shop.cz: 

  Komentáře (62)

  • Obrázek uživatele helopal
   helopal (anonym)

   zápach česneku lze odstranit jablíčkem a mlékem-vyzkoušené

   Kvě 23, 2005
  • Obrázek uživatele Návštěvník
   Návštěvník (anonym)

   Česnek medvědí - Allium ursinum.Tato bylina se už po staletí používá vnitřně na pročištění žaludku a střev, mimo jiné od parazitů, ale také na čištění jater, žlučníku a krve. Rostlina též přirozeně snižuje krevní tlak. Čerstvá nať česneku medvědího je vhodná i jako kuchyňské koření do omáček, mletého masa, rybích pokrmů apod. Více se o dalších pozitivních vlastnostech této rostliny dočtete prakticky v kterékoliv knize o bylinkách.Česnek medvědí má již ukončenou vegetační dobu - proto mohu čtenářum, kteří se zajímají o potravinové doplňky a přírodní medicínu nabídnou cibulky. Doporučuji sázet cibulky po trsech (asi 5 - 10 cibulek do jednoho trsu), protože ze zkušenosti vím, že se tak nejlépe ujímají a rostou. Jednotlivé rostlinky živoří a často i uhynou. Má rád vlhké, humózní a kypré půdy na stinných místech. svaton1 "seznam.cz

   Zář 06, 2006
  • Obrázek uživatele ludmila bognerova
   ludmila bognerova (anonym)

   chtela bych se zeptat ,koupila jsem cesnek v kapslich.,muzu ho davat i svemu synovi preventivne,proti nachlazeni.casto trpi zanety prudsek a ted mu zjistily, ze ma zuzene prudusky.dekuji L.B.

   Lis 22, 2006
  • Obrázek uživatele Uncaria
   Uncaria (anonym)

   strouzek cesneku kazdy den nemuze nikomu uskodit ,ba naopak :-)

   Lis 22, 2006
  • Obrázek uživatele Jolana
   Jolana (anonym)

   Nevite nekdo oblasti, kde hojne roste (cesnek medvedi)? Ptala jsem se u nas hajneho, ale neslysel o nem.

   Lis 22, 2006
  • Obrázek uživatele Návštěvník
   Návštěvník (anonym)

   hold-cesneku!!!

   Lis 22, 2006
  • Obrázek uživatele Ptej se někoho jiného!!
   Ptej se někoho ... (anonym)

   Pro Jolanu:Hajný určitě ví kde je hospoda.Medvěda už v lesích nemáme a česnek zná z bramboráku.Hajný jsou debilové.

   Lis 22, 2006
  • Obrázek uživatele Paladin
   Paladin (anonym)

   Dobrý den, chci se optat, nevím proč mívám čas od času tak obrovskou chuť na česnek. Zhruba tak jednou za měsíc. Ale jsem schopen spořádat celou jednu střední i velkou palici na posezení spolu se sýrem. Doufám že pokud nic nepociťuji nic mi nemůže ublížit. Díky

   Lis 23, 2006
  • Obrázek uživatele AAA
   AAA (anonym)

   Jolano, také jsem jednou dostala medvědí česnek, byl výborný, ale nohužel nevím kde roste.

   Lis 26, 2006
  • Obrázek uživatele Jirina
   Jirina (anonym)

   CESNEK JE TAKY DOBRY PROTI DUSEVNIM UPIRUM, KTERI VYSAVAJI VASI ENERGII.

   Lis 27, 2006
  • Obrázek uživatele jeník
   jeník (anonym)

   Jolano, nať česneku mědvědího musíte sbírat na jaře a to jen do doby vykvetnutí - bílé květy - okolík. Listy poté uvadnou, hlíza se posílí a tak je to každý rok. Česnek mědvědí je k nalezení ve velké míře například v Lužických horách. Jen.

   Lis 30, 2006
  • Obrázek uživatele Jolana
   Jolana (anonym)

   Muzes mi prozradit, kde presne?

   Lis 30, 2006
  • Obrázek uživatele Paladin
   Paladin (anonym)

   "Na procházce Kunovským nebo Kněžpolským lesem vás může v těchto dnech překvapit výrazná česneková vůně. Má ji na svědomí česnek medvědí, který v menších trsech či větších skupinkách roste na mnoha místech. Někdy porůstá celé hektary lužního lesa, najdete ho i v bukových porostech Chřibů a Bílých Karpat. Nevyhýbá se ani městům. Obyvatelům Veselí nad Moravou roste přímo u nosu, pokrývá celou jižní polovinu zámeckého parku. Vyskytuje se i nedaleko středu Uh. Hradiště."...

   Lis 30, 2006
  • Obrázek uživatele Jolana
   Jolana (anonym)

   Diky moc za informaci! Ja ho hledala v Brdech marne, ale zkusim to udelat si vylet do tech oblasti, co pises.

   Lis 30, 2006
  • Obrázek uživatele Paladin
   Paladin (anonym)

   V Brdech? mno můžu se porozhlídnout okolo Berouna :-)

   Lis 30, 2006
  • Obrázek uživatele Jolana
   Jolana (anonym)

   No, ja ho hledala zrovna v Brdatkach v Beroune marne. Tak, kdyz ho nekde nekdy v sirsim okoli uvidis, tak urcite dej vedet :o).

   Pro 01, 2006
  • Obrázek uživatele Josef
   Josef (anonym)

   Medvedi cesnek je pro medvedy! Nejlepší je záhorácký nepaličák. Aby česnek fungoval, musí vonět. Tablety a olejové tobolky jsou k ničemu. Nejlíp fungují alkoholové tinktury. Ty česnek uchovají. Nejsilnější na trhu a také drahou tinkturou je allivictus. Je to prý na pořadník.

   Pro 08, 2007
  • Obrázek uživatele Vladimir
   Vladimir (anonym)

   Na cesnek nedam dopustit!Souhlasim s komentarem pana Josefa. Nepalicak je lidr mezi cesneky! To vi kazdej. Allivictus?? O tom jsem zatim neslysel. Videl jsem ted jejich web. To musi byt nejaka bombovni novinka, dle toho co o tom pisi.

   Pro 09, 2007
  • Obrázek uživatele Paličak
   Paličak (anonym)

   Bežte do haje dealeri - videl jsem web a ta pí..vina, že to je jen pro lepší společnost. To by jste museli začít defenestrovat a pak by Vám nezbyl nikdo, kdo by ten Váš nesmysl kupoval...Česnek v kapkách za litr! Světu jeblo. Ještě že jsem zdravý a žeru jej syrový

   Pro 10, 2007
  • Obrázek uživatele viktak
   viktak (anonym)

   ten kdo ma pristupovy kod a vi sve - radeji kape...jinak souhlas - medvedi cesnek je pro medvedy a dealeri at jsou do háje k medvedům.

   Pro 14, 2007
  • Obrázek uživatele Sroub
   Sroub (anonym)

   Česnek je jednou z nejcennějších potravin na Zemi - ale chtit litr za lahvicku esence? Co do toho míchají???

   Pro 14, 2007
  • Obrázek uživatele orel
   orel (anonym)

   Užívám to dva roky- ted´to stojí jednou tolik ale vím za co platím!Když mi nepomohli doktoři dal jsem na babský rady a jsem v pohode...zdraví není o penězích pánové!!!

   Pro 15, 2007
  • Obrázek uživatele to all
   to all (anonym)

   Ty vole to jsem se hezky zasmála...faktický..člověku je hodně líp když čte některé napsané příspěvky tady .....fakticky....to je fakticky k zasmání

   Zář 18, 2008
  • Obrázek uživatele to all
   to all (anonym)

   Ty vole to jsem se hezky zasmála...faktický..člověku je hodně líp když čte některé napsané příspěvky tady .....fakticky....to je fakticky k zasmání

   Zář 18, 2008
  • Obrázek uživatele Petr
   Petr (anonym)

   Kdo jí cibuli, k tomu nechodí lékař. Kdo jí česnek, k tomu nechodí nikdo.

   Zář 18, 2008
  • Obrázek uživatele Oskarka
   Oskarka (anonym)

   Žeby nás, cesnakožrútov, bolo tak málo??? Hneď idem navštíviť priateµku!!!

   Zář 18, 2008
  • Obrázek uživatele Oskarka
   Oskarka (anonym)

   Žeby nás, cesnakožrútov, bolo tak málo??? Hneď idem navštíviť priateµku!!! Mňa cesnak celkovo ukµudňuje a znižuje mi tlak a chutí mi!

   Zář 18, 2008
  • Obrázek uživatele Kamil
   Kamil (anonym)

   Zrovna si ho jdu dát k večeři. Pěkně syrový. Denně stroužek. To už věděl Kmotříček a proto ho pěstoval a jedl ve velkém.

   Zář 18, 2008
  • Obrázek uživatele Kamil
   Kamil (anonym)

   Zrovna si ho jdu dát k večeři. Pěkně syrový. Denně stroužek. To už věděl Kmotříček a proto ho pěstoval a jedl ve velkém.

   Zář 18, 2008
  • Obrázek uživatele Honza
   Honza (anonym)

   Česnek je dobrej na chuť i referát.

   Led 07, 2009
  • Obrázek uživatele Ota
   Ota (anonym)

   Česnek je dobrej na péro pěkně po něm stojí.

   Led 07, 2009
  • Obrázek uživatele Návštěvník
   Návštěvník (anonym)

   Kdo jí cibuli, k tomu nechodí lékař. Kdo jí česnek, k tomu nechodí nikdo.

   Led 08, 2009
  • Obrázek uživatele Oskarka
   Oskarka (anonym)

   Nás, cesnakožrútov, je veµa, vystačíme si sami!

   Led 08, 2009
  • Obrázek uživatele 555
   555 (anonym)

   A ty vetry co po nem jsou...

   Dub 05, 2009
  • Obrázek uživatele Kikýn
   Kikýn (anonym)

   Nene, po česneku nejsou větry. To si pleteš se zelím!

   Dub 05, 2009
  • Obrázek uživatele Kaja
   Kaja (anonym)

   Prosim vas rychle mi 3h 11.5.2009 napiste, jak udelat aby m po cesneku ten zapach z ust trosku zmizel!!!muj email je slunicko-"seznam.cz

   Kvě 11, 2009
  • Obrázek uživatele Rico
   Rico (anonym)

   Jak odstraním zápach česneku z dechu? http://www.videoforum.cz/upload/play.php?id=567

   Kvě 11, 2009
  • Obrázek uživatele Higi
   Higi (anonym)

   Normální kuchyňský česnek je slabota, to chce česnek medvědí! Jak píšou tady: www.cesnekmedvedi.cz

   Črv 29, 2009
  • Obrázek uživatele Návštěvník
   Návštěvník (anonym)

   Kdo jí cibuli, k tomu nechodí lékař. Kdo jí česnek, k tomu nechodí nikdo.

   Črv 29, 2009
  • Obrázek uživatele dědek
   dědek (anonym)

   kde se dá sehnat česnekový olej?

   Zář 09, 2009
  • Obrázek uživatele kořenářka
   kořenářka (anonym)

   Olej si udělej - rozdrť česnek, smíchej s olivovým olejem (panenským) v poměru 1:3, nech stát v chladnu cca 3 týdny, občas protřep, promíchej, pak přeceď. Nemá to chybu.

   Zář 09, 2009
  • Obrázek uživatele lála
   lála (anonym)

   dotaz " jak uchovávat česnek , aby byl celou zimu dobře použitelný. Děkuji

   Pro 07, 2009
  • Obrázek uživatele Granvin
   Granvin (anonym)

   Pokud máš na mysli zdravotní účinek, tak ho můžeš dát do lihu nebo oleje.

   Pro 08, 2009
  • Obrázek uživatele Hejhula
   Hejhula (anonym)

   Já nevím lálo ale mě vydrží po celou dobu v chladnu cca 10'C.

   Pro 08, 2009
  • Obrázek uživatele Ali
   Ali (anonym)

   Můžete mě někdo říct,nebo poradit,jestli je dobrý česnek a cibule na časté záněty močového měchýře?Nebo nějakou radu,co pomůže proti zánětům.Díky

   Čer 06, 2010
  • Obrázek uživatele nejlepší
   nejlepší (anonym)

   Můžete mě někdo...na záněty močového měchýře jsou brusinky .jinak neprochladnout pitný režim.už s tím trpím od malé holky tak ,že na urologii jsem častou pacientkou.ty brusinky jsou různě drahý tak se poptej v lékárnách ať zbytečně nevyhodíš peníze ,jinak mi na urologii nabízel uronal nebo tak nějak bere se to deset dní a pak vysadí asi na dvacet .já přesně nevím já bych si to i koupila ,ale já nejsem schponá brát ani pravidelně antibiotika.tak že ti přeju ať se ti ty záněty neopakují je to pěkně protivný.

   Čer 06, 2010
  • Obrázek uživatele Alex
   Alex (anonym)

   Nějak nechápu větu, že "zápach česneku nás jistý způsobem omezuje". Česnek miluju a voní mi - slovo zápach je tady dost mimo. Smrdí syrečky, ale česnek? To snad ne!

   Črv 25, 2010
  • Obrázek uživatele Chemik
   Chemik (anonym)

   Zápach česneku nelze zamaskovat žádnou potravinou (jak se někdy uvádí - petržel, mléko, jablko apod.). Páchnoucí látka diallylsulfid totiž koluje v krvi a vydechuje se plícemi, podobně jako alkohol při policejní dechové zkoušce. Kdo jí cibuli, k tomu nechodí lékař. Kdo jí česnek, k tomu nechodí nikdo.

   Črv 25, 2010
  • Obrázek uživatele al
   al (anonym)

   Nevite nekdo oblasti, kde...nevim odkud jsi ale v ostrave za martinovem u jezirek kolem reky je ho habadej. taky jsme si ho presadili na zahradu a uz ho musime usmernovat

   Říj 02, 2011

  Stránky

  Přidat komentář

  Reklama

  Reklama