Guarana a naše paměť

Tato rostlina pochází z povodí Amazonky a obyvatelé jihoamerických pralesů ji odpradávna považují za rostlinu s léčivým posláním. Hlavní účinnou látkou semene guarany je látka podobná kofeinu.

Guarana zlepšuje krevní oběh, odstra­ňuje fyzickou i psychickou únavu, zvyšuje vytrvalost, zlepšuje men­tální funkce, má povzbuzující účinky a pozitivní vliv na naši koncent­raci. Energizující účinky přetrvávají déle než po konzumaci kávy.

Guarana zajišťuje celkovou regeneraci a vitalizaci organismu, zlepšuje krevní oběh, brání usazování choles­terolu, výborně se uplatní při poruchách zažívacího ústrojí, působí při bolestivé menstruaci, celkově zmírňuje bolest a pomáhá snášet vyso­ké venkovní teploty, pomáhá v boji s rakovinou a stárnutím. Je vhod­ná pro celkovou rekonvalescenci po dlouhých nemocech a má také afrodiziakální vlastnosti.

Guarana je součástí některých doplňků, stimulujících či energetických nápojů, čajů, kaps- lí s práškem ze semen rostliny a jiných preparátů proti únavě. Posled­ním hitem je tekutý koncentrát, který lze pít samotný nebo přimíchat do nealkoholického nápoje nebo koktejlu. Doplňky, nápoje či čaje uží­vejte do 16. hodiny, nikoli před spaním.

Osoby postižené srdečními či žaludeč­nímu potížemi se nemusí obávat konzumace guarany, neboť složení přípravku je velmi šetrné k zažívacímu ústrojí a tepnám.  Guarana je v současnosti známá především milovníkům náročných tanečních akcí jako rychlý zdroj energie v podobě tzv. energy drinků.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele ?
  ? (anonym)

  co je to "afrodiziakální"? Mohlo by to znamenat "afrodisiakální" podle bohyně AfroditiS. Nebo se teď místo S píše všude Z (např. praze místo prase)?

  Led 16, 2015
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  co je to...Ne. Afrodiziakální znamená afrodiziakální, podle bohyně Afrodity.

  Led 16, 2015

Přidat komentář

Reklama

Reklama