Imunita - základní kámen našeho zdraví

To, že náš imunitní systém předurčuje, kolikrát si během roku budeme zpříjemňovat svůj život rýmou, chřipkou, angínou a dalšími podobnými "radostmi" netřeba příliš zdůrazňovat. Existují však způsoby jak naši imunitu podpořit a leckdy i velmi výrazně zvýšit. Jednou z možností je používat přírodní prostředky vyzkoušené mnoha generacemi. Vynikajícími výsledky v tomto směru se může pochlubit jedna z klasických rostlin východní fytoterapie, původem z Číny, Koreji a některých oblastí jihovýchodní Asie, kde je známá pod názvem Dangšen. U nás je známější také pod názvem Pazvonek chloupkatý.

Má výborné imunostimulační účinky, ale to není zdaleka vše - za zmínku jistě stojí jeho schopnost zvyšovat počet červených krvinek, čehož se využívá při léčbě některých druhů anemie a nádorových onemocnění. Je velmi vhodný i při diabetu II. typu, užívá se při zánětech střev a ledvin. Výrazně posiluje organismus při vyčerpání, chronické únavě, po chirurgických zákrocích či po porodu.


V neposlední řadě je vhodný i pro astmatiky. Zvyšuje libido a potenci u obou pohlaví, zlepšuje kvalitu spánku, lze ho užít i při ztrátě chuti k jídlu.


Dangšen toho umí opravdu hodně - nejpodstatnější je však to, že celkově výrazně zvyšuje odolnost našeho organismu a podporuje jeho regenerační schopnosti i při extrémních zátěžích.


Závěrem je vhodné zmínit to, že každý přechod mezi ročními obdobími klade velké nároky na náš organismus. Náš imunitní systém je také závislý na tom, v jakém stavu jsou naše hlavní orgány (játra, ledviny , plíce ad.). Proto je vhodné také se soustředit na celkovou očistu těchto orgánů - viz článek Chcete být zdraví a fit? - pročistěte své tělo.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (10)

 • Obrázek uživatele Vendulka bylinářka
  Vendulka bylinářka (anonym)

  Ne všechny nemoci typu chřipka, rýma atd. jsou jen projevem nedostatečné imunity organismu. Jde o projev touhy organismu se očistit z nahromaděných hlenů (rýma), nebo touha po relaxaci (nutnost ulehnout s teplotami při chřipce). Nelze to brát jen negativně, ale imunitu samozřejmě povzbuzovat asi musíme. Minimálně spoustou C-vitaminu s flavonoidy, bylinných směsí zaměřených na posílení imunity a imunitních potravních doplňků (ideálně s beta-glukanem z hlívy ústřičné např. glukavin). Takže hledejte skrytý význam, ne vždy je to na škodu.

  Zář 20, 2005
 • Obrázek uživatele Katka
  Katka (anonym)

  Zakladem je stejne dostatek spanku, kdyz dostatecne spim, nemuzou me nemoci typu chripka dostat. Ale jakmile spanek zanedbam, ne ze bych hned ulehla, ale boli me hlava a kdyz to delam dyl, tak se mi udelaji treba koutky nebo me zacne bolet v krku jako varovani.

  Črv 15, 2008
 • Obrázek uživatele dada
  dada (anonym)

  YMUNYTA VLÁDI Č.R. A PREZYDENTA Č.R.VÁCLAVA KLAUZA JE ZÁKLADNÝ HŘEBÝK DO NAŠÝ RAKVE.

  Črv 16, 2008
 • Obrázek uživatele Honza
  Honza (anonym)

  Katko, Rest neboli odpočinek je určitě důležitý. Jíti včas spát je důležité, abychom byli ráno čerství a odpočatí. také jeden den v týdnu jinak odpočíivat a hlavně relaxovat, vyjít na výlet, k přátelům, na koncert.... Ale potřebujeme také výživu, pohyb, vodu, slunce, střídmost, vzduch a také Trast. Tam, kde je rozvinutý smysl pro lásku, radost a víru, tak je méně nemocí a lepší duševní i duchovní zdraví a také lepší dimenze tělesného a sociálního zdraví. Tím vším se zabývají Poradny zdraví. Zkus se podívat na www.aloe-gel.cz

  Črv 16, 2008
 • Obrázek uživatele Jindra
  Jindra (anonym)

  Je známo, že příčinou 95% nemocí, je oslabený imunitní systém. Těch zbývajících 5% je dědičných.

  Črv 17, 2008
 • Obrázek uživatele Linda
  Linda (anonym)

  Chcete zkusit neco noveho? Doporucuji kryoterapii - lecbu chladem. Ma priznivy vliv na posileni imunity, nabití energií, zmírnění bolesti pohybového aparátu, zvýšení sportovních výkonů, úprava spánku, zvýšení sexuálního apetitu, hubnutí, výrazně působí na psychiku, kosmetické efekty, léčí revmatická onemocnění, artrózu, lupénku, chronické bolesti, snižuje svalové napětí, léčí záněty, zrychluje hojení ran a mnoho, mnoho dalšího… Nyni nabizi zapakatel.cz slevu na kryoterapii v teplickem Polariu, zkuste to:)

  Pro 02, 2010
 • Obrázek uživatele miki
  miki (anonym)

  Kvůli osvědčeným produktům proti chřipce a infekcím dýchacích cest se ptejte v lékařské poradně Harmonie. info.harmonie(zav)volny.cz

  Feb 06, 2013
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Tak to se musím přidat :) Také jsme užívali nedávno 5PreveMax. Je super! Poradila mi ho sestra a vůbec jsem ji nevěřila, že tak rychle funguje! Teď už ano a pro jistotu je pořád doma :)

  Zář 14, 2013
 • Obrázek uživatele Blanka
  Blanka (anonym)

  Opravdu je tak dobrý? Teď jsem o něm četla a pomáhá i při únavě (kterou mám v tomto počasí denně), tak ho taky vyzkouším, děkuji holky :)

  Zář 26, 2013
 • Obrázek uživatele Šárí
  Šárí (anonym)

  Odeberte se prosím se "skrytou" reklamou na Prevemax do řiti. Ačkoliv pokud je někdo tak hloupý, že na to skočí a koupí si ho, je to jen jeho funus. Chaotická směska nicotného množství rádobyúčinných látek korunovaná umělým jahodovým aromatem, to je opravdová zdravotní bomba :-)))

  Zář 26, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama