PM phytoGen complex: nejúčinnější přírodní řešení pro období menopauzy

PM phytoGen complex od firmy Solgar obsahuje bylinu Pueraria mirifica neboli kudzu (PM) s kyselinou listovou, vitamín B6, biotinem a vitaminem B12. Studie prokázaly, že PM má 3000x silnější aktivitu než sojové isoflavony. Též podle studií prokazuje stálejší účinek při redukci návalů horka a dalších menopauzálních potíží.

Bylina Pueraria mirifica, známá též jako kudzu, pochází z Thajska. Je to rostlina s fytoestrogenní aktivitou. Fytoestrogeny se nachází v přírodě v některých rostlinách. V lidském těle napodobují a doplňují aktivitu vlastních estrogenních hormonů. 

Pueraria mirifica obsahuje několik fytoestrogenů včetně genisteinu a diadzeinu, avšak je jediným známým zdrojem fytoestrogenu zvaného miroestrol. Miroestrol je podobný estriolu - nejslabšímu ze tří hlavních estrogenů v ženském těle. 

Miroestrol nemá žádný vliv na hladinu estrogenů v těle, pouze ovlivňuje estrogenové receptory. Miroestrol obsazuje estrogenní receptory v těle. Když je hladina vlastních estrogenů v těle vysoká, miroestrol soutěží s estrogeny o receptory a oslabuje hormonální účinek estrogenů. Pokud je hladina vlastních estrogenů nízká, miroestrol vyvíjí zesilující estrogenní účinek. Další fytonutrienty působí podobným způsobem, avšak miroestrol je značně silnější. 

Fytoestrogeny mírně napodobují lidské estrogeny a tím nastolují hormonální rovnováhu. Na rozdíl od jiných fytoestrogenů obsažených v červeném jeteli či v sóje, miroestrol je biologicky podobnější lidskému estrogenu, což jej činí několikanásobně účinnějším. 

Při klinických studiích všechny ženy, co užívaly PM pocítily bezprostředně po 6 měsících užívání ůlevu od všech menopauzálních potíží (návalů horka, nočního pocení, depresí, ztráty chuti na sex, bolestí hlavy...). Denní výskyt návalů se zredukoval z 2,2 na 0,9 za den, noční pocení z 1,5 na 0,26, bolestí hlavy z 2,03 na 0,8 a náladová nerovnováha z 2,2 na 0,9. I u dalších 16 příznaků došlo k zlepšení. Na rozdíl od jiných fytoestrogenů byly výsledky mnohem stálejší. 

Pueraria mirifica je bezpečně užívána po tisíciletí stovkami tisíci lidí pro svou vlasnost omlazovat pleť a ulevovat od potíží v období přechodu. 

PM není doporučeno užívat těhotným a kojícím ženám a dívkám mladším 18 let. Pokud se pre-menopauzální ženy rozhodnou užívat PM, neměly by tuto bylinu užívat během menstruace. Ženy užívající hormonální antikoncepci a substituční hormonální terapii by se měly před užíváním PM poradit se svým ošetřujícícm lékařem. 

Doporučovaná dávka je 2mg PM na kg tělesné hmotnosti. První měsíc může být dávka dvojnásobná. Vyhovující a účinná dávka pro průměrnou ženu v přechodovém věku bývá 80 mg PM 2x denně. Podle studie většina žen pocítí úlevu od příznaků za týden i méně. 

PM phytoGen complex od firmy Solgar obsahuje v tabletě 80 mg standardizované PM obsahující 16 mg miroestrolu. Na doplnění komplex obsahuje vitamín B12, kyselinu listovou. Biotin a vitamín B6 pro další ovlivnění emočního stresu a únavy provázející období menopauzy. 

V tokyjské studii japonští a thajší profesoři zaznamenali, že u 72% žen užívajících PM došlo k výraznému zvětšní poprsí. Výsledek byl výraznější u mladších žen. 

Užití této byliny je bezpečné i u žen s rakovinou prsu. Miroestrol je podobný estriolu, který na rozdíl od estradiolu a estronu, nemá negativní vliv na rakovinu prsu. Studie prokázaly, že estriol chrání před rakovinou prsu a že ženy s touto nemocí mají nízkou hladinu estriolu v těle. Zároveň nejmenší výskyt rakoviny prsu ve světě je v severním Thajsku, kde se PM široce užívá. 

Zdroj: Solgar

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele Mary
  Mary (anonym)

  Napsat o tomhle, že je nejúčinnější, je pro mě silná přeháňka. Zavání to metodami porovnání nejúčinnějšího našeho prášku s "běžnými pracími prášky." Normální manipulace s lidmi. Studie prokázaly, to, co si zadavatel studie zaplatil.

  Kvě 16, 2012
 • Obrázek uživatele hana
  hana (anonym)

  No čekat 6 měsíců, až mi to zabere bych opravdu nechtěla. Vyzkoušela jsem tohle a po 14 dnech jsem měla klid. http://www.domacikapky.cz/omlazeni/kotvicnik-zemni-tribulus-terrestris-linne-50-ml/

  Bře 07, 2013
 • Obrázek uživatele Marcela
  Marcela (anonym)

  Prosim ctete pozorne "Podle studie většina žen pocítí úlevu od příznaků za týden i méně. Tka ze nemusite cekat 6 mesicu:)

  Feb 14, 2017
 • Obrázek uživatele Tereza
  Tereza (anonym)

  Taky nechápu, jak může někdo napsat, že ten či onen přípravek je „nejúčinnější..." Jak na to přišli?

  Pro 21, 2017

Přidat komentář

Reklama

Reklama