U kurkumínu je nejdůležitější jeho biologická dostupnost

Kurkumin je ceněn pro své protizánětlivé a antioxidační účinky. Díky nim vykazuje pozitivní účinek při mnoha zdravotních potížích a onemocněních. U kurkuminu není až tak důležité, kolik ho spotřebujete jako to, kolik ho absorbujete. Biologická dostupnost znamená, kolik tělo absorbuje a udrží.

Pro zvýšení biologické dostupnosti se doporučuje užívat kurkumu (účinnou látku kurkumin) s černým pepřem, flavonoidem quercetinem, který je hojně zastoupen v ovoci tmavě červené či modré barvy a společně s tuky. Potravinové doplňky, které využívají spojení kurkumy s černým pepřem a flavonodiy mají vyšší biologickou dostupnost než doplňky obsahující pouze kurkumu (kurkumin).

Druhou možností je užívat doplňky obsahující NovaSOL® kurkumin, který dodává spotřebiteli maximální  dávky (bioekvivalent 10-15 gramům) vhodné k užívání při onemocněních jako je artritida, bolesti kloubů, onemocnění srdce či dokonce Alzheimerova choroba, při jednoduchém dávkování 500-700mg x 2 kapsle denně ve srovnání s 25 kapslemi normálního práškového kurkuminu.

Spotřebiteli se bude absorbovat více kurkuminu a  více kurkuminu se udrží v těle po dobu 24 hodin než u jakékoliv jiného konkurenčního produktu. Většina doplňků kurkumínu je vylučována skrze játra do 2 hodin po požití.  NovaSOL® kurkumin zůstává v plazmě více než 24 hodin!

185 vyšší biologická dostupnost než u nativního kurkumínu byla prokázána nezávislými studiemi na Německém ministerstvu zdravotnictví a školství.

Klíčem k biologické dostupnosti je dodávat aktivní složku (kurkumin) na nejlepším místo absorpce  - ke střevní stěně. Každý druhý výrobek kurkuminu trpí oddělováním fází v žaludku na základě špatné stability kurkuminu při nižších úrovních žaludečním pH.

Biomimetické micely NovaSOL® kurkuminu jsou při pH žaludku zcela stabilní a jsou zcela dodány ke stěně střeva pro maximální absorpci.

Tento Kurkumin můžete zakopit na 001shop.cz

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama