Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Zázvor na žaludeční nevolnosti

Žaludeční nevolnost patří k nejčastějším zdravotním potížím dospělých i dětí, ovšem její příčiny mohou být různé. Jednak způsobené vlastní vinou, pokud se přejíte nebo na oslavě vypijete o skleničku víc, než je zdrávo. Především dětem pak bývá od žaludku zle při cestování a zcela samostatnou kapitolou je těhotenská nevolnost, která trápí až tři čtvrtiny gravidních žen. Přirozeným pomocníkem pro léčbu takových žaludečních obtíží často doprovázených nechutenstvím bývají byliny, zejména osvědčený zázvor.

Víte, že ...
Léčivá síla zázvoru je ukrytá v gingerolech, které jsou aktivní složkou čerstvého zázvoru? A že již ve starověké Indii, Číně a Řecku uklidňovali zázvorem žaludeční obtíže? Staří Řekové prý dokonce oceňovali význam zázvoru pro dobré trávení tak moc, že jej přimíchávali i do chleba. Některé národy zase považují zázvor za silné afrodiziakum a využívají jej ke zlepšení erekce. Obecně se uznává jeho přínos pro posilování imunity, při léčbě viróz a nachlazení. Blahodárné účinky zázvoru vyzdvihují nejen klasičtí léčitelé, ale hojně je využíván rovněž v tradiční medicíně. Zejména proto, že podporuje dobré trávení, zklidňuje podrážděný žaludek, odbourává cestovní nevolnosti a udržuje v dobré kondici i těhotenské bříško.

Jak se zázvorem v těhotenství?
Kvůli příznivému vlivu zázvoru při těhotenských nevolnostech, zejména při zvracení, pocitech na zvracení a nechutenství v prvním trimestru, je tato bylina velmi oblíbená u gravidních žen. Nejčastěji v podobě kandovaného zázvoru nebo zázvorového čaje. Právě při této laické formě užívání je ovšem obtížné uhlídat příjem takového denního množství zázvoru, které je při konzumaci v těhotenství zcela bezpečné pro vývoj plodu. Odborníci proto před takovou domácí samoléčbou spíše varují a gravidním ženám doporučují, aby daly raději přednost kvalitním zázvorovým přípravkům z lékáren, které zaručují bezpečné denní dávkování zázvoru i během těhotenství.

Zázvor můžete zakoupit na: https://www.vitaminysolgar.cz/solgar-zazvor-100-cps/

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama