Fytoestrogeny pro hormonální rovnováhu žen i krásné poprsí

Fytoestrogeny jsou látky rostlinného původu s estrogennim účinkem. Fytestrogeny mají pozitivní účinky na lidské zdraví.

Fytoestrogeny jsou látky hormonům podobné:

Fytoestrogeny mohou napodobovat činnost ženských hormonů, jako je estrogen a progesteron, napomáhají řídit hladinu těchto hormonů v těle tím, že ovlivňují činnost žláz s vnitřní sekrecí. Tyto účinky nabývají na významu zejména po nástupu menopauzy (klimakteria).Fytoestrogeny jsou čistě přírodní látky rostlinného původu, které působí jako ženské hormony estrogen a progesteron.

Fytoestrogeny mají výborné výsledky při odstraňování obtíží jako jsou: nepravidelná menstruace, neplodnost, PMS, křeče v podbřišku, nadměrné krvácení, podrážděnost, klimakterické obtíže, návaly horkosti, bolesti dělohy a vaječníků, nervozita, nespavost a dalších obtíží vyvolaných hormonální nerovnováhou.

Pokud je přípravek užíván již v průběhu puberty, zaručí svými pozitivními účinky na hormonální rovnováhu zdravý a přirozený vývoj pohlavních orgánů a žláz u dospívající dívky. Je také výborným prostředkem pro vyrovnání hormonálních výkyvů způsobených těhotenstvím nebo při nástupu menopauzy (klimakteria). Mladé matky si pochvalují jeho účinky především z důvodu znovunabytí hormonální rovnováhy po porodu a zpevnění poprsí po ukončení kojení.

V období menopauzy (klimakteria) ženy velmi trpí návaly horkosti, nervozitou, podrážděností a změnou nálady. Snížení hladiny estrogenu způsobuje vyplavování vápníku z těla a tím řídnutí kostí, obávanou osteoporózu zvýšení rizika rakoviny a má negativní vliv na hladinu cholesterolu s následným zvyšujícím se rizikem cévních onemocnění. Tyto ženské problémy mají společný základ : pokles hladiny estrogenu z důvodu útlumu činnosti vaječníků a následné hormonální disbalanci - nerovnováze. V období menopauzy (klimakteria) se důsledkem poklesu hladiny estrogenu také zastaví rozvoj prsní tkáně a následné ztrátě pružnosti prsní tkáně, prsní tkáň se zmenšuje a ochabuje.

 

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama