Gingko biloba a naše paměť

Gingko biloba je jeden z nejstarších stromů na zemi, je tu již nejméně 200 milionů let. V buddhismu je považovaný za svatý. Každý list tohoto stromu je doslova přeplněn účinnými látkami.

Gingko biloba je dobře známý svým kladným vlivem na paměť a soustředění, zlepšuje schopnost učení a celkovou duševní kapacitu. Podpo­ruje průtok krve mozkem, a tím zlepšuje jeho zásobování kyslíkem. Účinně také ničí volné radikály, jež by mohly poškodit buňky a tká­ně. Působí při poruchách paměti, zapomíná­ní, snížené pozornosti a může přispět ke zmír­nění projevů zmateného chování. Užívání doplňků s gingko bilobou prokazatelně závažnost těchto poruch snižuje. Velice dob­ře se jeho podávání osvědčilo při Alzheimerově chorobě a ztrátě paměti. Testy prokáza­ly, že pomáhá vylepšit i krátkodobou paměť.

Gingko biloba má výrazné antioxidační účinky, zmenšuje depresi a úzkostné stavy, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a riziko vzniku krevních sraženin, může pomoci při impotenci, je vhodný při léčbě astmatu a jiných dechových potíží, uti­šuje bolesti hlavy, hučení v uších a závratě a je účinný při léčení očních poruch (i očních poruch spojených s cukrovkou). Bývá doporučován rovněž k rychlejšímu zotavování z určitých typů mozkových příhod a dalších stavů, které mohou souviset s oběhovými poruchami a poru­chami nervového systému.

Potravinové doplňky s gingko bilobou se řadí k nejprodávanějším produktům na světě. Léčivé účinky se v listech jinanu nacházejí v příliš nízkých dávkách, aby mohl mít čaj výrazné účinky. Komerční přípravky využívají kon­centrované výtažky.

Zdroj: Jarmila Mandžuková - Kniha pro váš mozek

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (6)

 • Obrázek uživatele milena
  milena (anonym)

  kdo jste migrenik Gingko bilobě se vyhnete/i ti s nízkým tlakem/ rozšiřuje cévy a vy si koledujete o další záchvat

  Črv 18, 2013
 • Obrázek uživatele Josef
  Josef (anonym)

  Dělal jsem si takovou měsíční kůru s GB... ale před jednáním s úředníky (jihozápadní Vysočina) by se spíše hodil vzít si ráno Stilnox a zapít frťanem slívky, aby se sta čilo jejich vražednému myšlenkovému tempu... Migrénou jsem trpěl relat. často, ale to jsem byl velmi pracovně exponovaný. Z kolegů jsem si tropil žerty, že jedu na půl mozku... Razantně jsem změnil život cyklus, změnil zaměstnání, změnili se i kamarádi (ti se mění podle toho, na které židli zrovna sedím a jaké průs... chce kdo žehlit). Migréna přestala obtěžovat, no zase blbnu jinak, takže...

  Črv 18, 2013
 • Obrázek uživatele Lu
  Lu (anonym)

  Samý kecy a jen a jen reklama jak vytáhnout z lidí peníze. Kamarád se do toho nechal naverbovat od manželky. Jedl to půl roku,stálo ho to pět tisíc a pamatuje si stejné hovno jako před tím.Divím se,že lidi na to ještě berou, stejně jako na podomní prodejce plynu.

  Črv 19, 2013
 • Obrázek uživatele Hanka
  Hanka (anonym)

  Samý kecy a jen a jen...No nazdar, já beru gingo - tablety 30 mg půl roku, 200 tbl za 200 kč, čili za půl roku mě to stjí zruba 180 kč. Nevím jak mozek, ale v každém případě už nemám studené nohy a ruce, ale až téměř po půl roce užívání.

  Črv 20, 2013
 • Obrázek uživatele Mája Pohanková
  Mája Pohanková (anonym)

  kdo jste migrenik Gingko...Prosím mužete mi někdo poradit,zda mohu ze susene gingo biloby vařit čaj?a poměr listú na šálek? Děkuji Mája

  Črv 22, 2013
 • Obrázek uživatele http://www.zdravedarky.cz/
  http://www.zdra... (anonym)

  http://www.zdravedarky.cz/

  Črv 22, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama