Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Houby posilující imunitu

Houby Shiitake, Reishi, Maitake byly po dlouhý čas v Číně a Japonsku považovány spíše za byliny a používány při mnohých zdravotních potížích. Vědci chemicky analyzovali v těchto houbách mnohé výživné složky. Jak výzkumy pokračovaly, rostla známost účinků těchto hub po celém světě. Bylo vědecky prokázáno, že všechny tři druhy hub mají protirakovinový a protiinfekční účinek.

Reishi (Ganoderma lucidum) - Lesklokorka lesklá
Houby Reishi jsou velmi bohaté na zdraví prospěšné fytonutrienty jako polysacharidy, triterpeny a fytosteroly. Mezi zdraví prospěšné účinky, které prokázaly vědecké studie, patří:

Zvyšování imunity

Ochrana jater

Snížení hladiny cholesterolu

Antibakteriální účinek

Protimutagenní účinek

Antialergický účinek

Ochrana před zářením

Snižování krevního tlaku

Shiitake (Lentinus edodes) - Houževnatec jedlý
Houby Shiitake jsou objektem dlouhodobého výzkumu vzhledem ke významnému pozitivnímu vlivu na zdraví člověka. Hlavní aktivní komponenty jsou eritadeniny, polysacharidy a ligniny. Studie prokázaly následující zdravotní účinky:

Zvyšování imunity

Ochrana jater

Snížení hladiny cholesterolu

Podpora kardiovaskulárního ústrojí

Antibakteriální účinek

Antiparazitální účinek

Protivirový účinek

Protimutagenní účinek

Maitake (Grifola frondosa) - Trsnatec lupenitý, nazývaná též sírovec
Maitake jsou další houby, jejichž zdravotní účinky byly prokázány vědeckými studiemi. Mezi Hlavní účinné látky patří polysacharidy jako a- glukany a b-glukany. Hlavní vědecky prokázané účinky jsou:

Zvyšování imunity

Protimutagenní účinek

Snižování krevního tlaku

Ochrana jater

Extrakt z hub Shiitake, Reishi, Maitake můžete zakoupit zde či v prodejně Krakovská 22, Praha 1, tel.296230202 v Po-Pá od 9-17 hod.

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (10)

 • Obrázek uživatele coroner
  coroner (anonym)

  Snad by se slušelo upozornit na fakt, že uvedené houby mají příznivé účinky na lidský organismus pouze v případě, že jsou zahrnuty do jídelníčku energeticky vyvážené stravy. Má-li někdo dojem, že se zdravotní účinek např. hub shitake projeví v případě, že si z nich uděláme smaženici, má smůlu...

  Říj 26, 2005
 • Obrázek uživatele Marie
  Marie (anonym)

  Snad by bylo lépe si o houbě a jejím zpracováním něco přečíst. Kdo chce být alespoň přiměřeně zdravý, neobejde se bez kvalitních dopňků stravy. Myslíte, že když si v zimě dopřáváte hodně zeleniny, nedostatek vitaminů se vás netýká? Omyl, právě v této době zelenina většinou neobsahuje tolik živin a vitaminů, jak se obecně předpokládá. Nejhůř jsou na tom druhy dovážené z dalekých krajů. Na vině je jejich průmyslové zpracování, chemické ošetření a dlouhodobé skladování. Naopak zelenina, která vyroste přirozeně a bez chemie, lépe vytváří i uchovává potřebné vitaminy. Dalším faktorem uchování vitaminů je doba od utržení zeleniny (ovoce) do chvíle konzumace. Například špenát přijde během 3 dnů skladování za syrova o 75 procent vitaminu C. Z čerstvé listové zeleniny zmizí během 1 hodiny po utržení až 48 procent vitaminu C a saláty z obchodu zabalené v igelitu (nebo ovoce v plastových košíčcích) už téměř žádné vitaminy nemají. Během vaření zase přicházíte hlavně o vitamíny B1 a B2, sušením o polovinu obsahu vitaminu C a pětinu betakarotenu. Konzervování je kupodivu šetrné k vitaminům A, D a riboflavinu, ale naopak se ztrácejí vitaminy B1 a C. Houba Reischi

  Led 27, 2009
 • Obrázek uživatele www.czech.dxneurope.eu
  www.czech.dxneu... (anonym)

  Houba REISHI- Královna všech rostlin. Podle starých čínských spisů se už před 4 000 lety užívala jako lék vzácná houba Ling Zhi, nazývaná i Reishi nebo latinsky Ganoderma lucidum. Ve volné přírodě roste houba reishi jen na odumřelých stromech s tvrdým dřevem. Často je třeba zkontrolovat až 100 000 starých stromů, aby se našlo pár hub. V medicíně se používá asi 4000 let a v antické Číně ji zařadili jako cennější než ginseng (žen šen). Téměř vše, co se tehdy vědělo a popsalo o účincích reishi, bylo současnými vědeckými studiemi exaktně změřené, dokázané a potvrzené. Fascinující je, že tato houba nám dokáže pomoci zůstat zdravými a vůbec neonemocnět. Ten, kdo stále užívá houbu reishi, žije dlouho a spokojeně a udržuje si svou ideální váhu – říká čínská medicína. V dnešní době má preventivní medicína stále větší význam a tam má houba reishi nezastupitelnou roli. Pomocí reishi můžeme zvýšit naši vitalitu, posílit srdce proti vlivům stresu, zodolnit náš imunitní systém proti krizovým stavům, zvýšit naši výkonnost a do krve přivést více kyslíku – a to všechno bez vedlejších účinků. Mějte stále před očima: Když jsme zdraví, je to překrásné. Pro udržení tohoto stavu však musíme hodně vykonat. Náš organismus - zvláště v dnešní době - je vystaven tolika nebezpečím a útokům, že je třeba ho chránit a doplňovat jeho odolnost. Není možné to ale dělat chemickými léky. Ty mají v medicíně jinou úlohu. Za aktivity udržující zdraví a za prevenci před onemocněním jsou zodpovědné síly přírody a takovouto silou houba reishi je – využijme ji. TAJEMSTVÍ HOUBY Klasická terapie rakoviny znala po celá desetiletí tři kroky osvobození pacienta od nemocných buněk – jmenovitě chirurgický zásah, chemoterapii a ozařování. Od jistého času se stále více opírá i o čtvrtý opěrný sloup. Rozumíme jím substance, které podporují pozitivní reakce organismu, potlačují nebo se dokonce pokoušejí zároveň odstavit jeho negativní reakce.Info: http://czech.dxneurope.eu

  Bře 29, 2010
 • Obrázek uživatele hanka001
  hanka001 (anonym)

  Můj syn měl odmalička problémy s imunitou, řešili jsme je homeopatiky, zdravou stravou, otužováním, doplňky stravy apod. V 5 letech jsme vyzkoušeli enzymoterapii (APO Curenzym) a musím zaklepat, že na rozdíl od homeopatik pomáhá.

  Kvě 09, 2010
 • Obrázek uživatele hanka001
  hanka001 (anonym)

  Také se mluví a píše o zázracích hlívy ústřičné, (imunoglukan apod.) Nemám přímou zkušenost, ale věřila bych jí

  Kvě 09, 2010
 • Obrázek uživatele PLANETA HUB
  PLANETA HUB (anonym)

  Osvoboďte se od farmaceutického průmyslu a houby nakupujte u jedině houbaře. Navštivte HOUBOVOU LÉKÁRNU PLANETY HUB. Hlíva, šitake, hericium, reishi - vše za rozumné ceny a můžete si je i sami pěstovat! Hodně informací o léčivých houbách naleznete na www.planetahub.cz

  Kvě 23, 2010
 • Obrázek uživatele Vlaďka
  Vlaďka (anonym)

  Milá Hanko, pokud nepatříš mezi velký počet dealerů curenzymu, tak tě chci ujistit, že ti tento přípravek v tvém boji nepomůže. Kolik je nyní synovi? Pokud chceš zkusit enzymoterapii, patří sem jen Wobenzym a ještě jeden lék, ale ne curezym. Jinak je dobrá i echinacea např. v kapkách.

  Kvě 25, 2010
 • Obrázek uživatele Peter Skuhravy
  Peter Skuhravy (anonym)

  Milá Hanko, pokud...Doplněk stravy Apo-curenzym active + nattokinase uvedený do oběhu po 31. 1. 2012 MUSÍ BÝT STAŽEN z lékáren http://www.obran.cz/doplnek-stravy-apo-curenzym-active-nattokinase-uvedeny-do-obehu-po-31-1-2012-musi-byt-stazen-z-lekaren/2012/07/26/

  Črv 31, 2012
 • Obrázek uživatele alt1
  alt1 (anonym)

  Doplněk stravy Apo-curenzym...Nattokinaze se v klidu prodava v USA a Japonsku, ale tady se nevi, jestli to neni nebezpecny, tak to pro jistotu zakazou. Tedy kdyby zakazovali vsechno o cem nic nevedi a vsechno o cem vedi za zpusobuje napriklad rakovinu tak to jeste beru. Ale kdyz zakazuji jen zdrave vyrobky ktere zdravotni problemy nezpusobuji, mimo Nattokinaze i vitamin B17, Melatonin, vyssi davky vitaminu D3,... a nevadeji jim cigarety ktere podle nich zpusobuji rakovinu, tak je jasny, ze o zdravi lidi nejde ani nahodou.

  Črv 31, 2012
 • Obrázek uživatele varchar
  varchar (anonym)

  Dobrý den, pokud by měl někdo zájem prodám ampule vitamínu B17 (Amygdalin). Více na: http://1008.wz.cz/temp/amygdalin/

  Kvě 29, 2016

Přidat komentář

Reklama

Reklama