Reklama

TEST: Jak funguje vaše manželství?

Jasno vám pomůže získat kniha Scotta Stanleyho a Howarda Markmana Fíghting for Your Marriage (Jak bojovat za své manželství). Páry by měly zodpovědět následující otázky.

1.            Zvrhne se často běžné diskuse v ničivou hádku?

2.            Vyhýbáte se často vy nebo váš partner hovoru o důležitých problémech? Nebo jej přímo odmítáte?

3.            Nevšímáte si mnohdy toho, co vám ten druhý říká, nebo máte tendenci to znevažovat či srážet?

4.            Zdá se, jako by věci, které sdělujete svému partnerovi, vyznívaly často mnohem negativněji, než jste zamýšleli? 

Reklama

5.            Cítíte, že pokud máte na věci jiný názor nebo k nim zaujmete odlišný postoj, musí být v tom případě jeden z vás vítěz a druhý poražený?

6.            Ustupuje váš vztah často jiným zájmům?

7.            Přemýšlíte často o tom, jaké by to bylo s někým jiným?

8.            Děsí či zneklidňuje vás myšlenka, že byste strávili se svým partnerem ještě nějakých pár let?

Odpoví-li každý z partnerů „ano" na jednu nebo dvě otázky, je to v pořádku. Každý procházíme trnitou cestou, na níž občas utržíme nějaký šrám. Jestliže však u většiny otázek odpovídáte neustále kladně, bylo by dobré začít pracovat na lepší komunikaci a řešení konfliktních situací se svým partnerem.

Zdroj: Sex na celý život, nakladatelství Columbus

 

Reklama

Komentáře

Karolína (St, 20. 10. 2010 - 10:10)
jedenkrát ano, takže ok
(St, 20. 10. 2010 - 10:10)
To my s babičkou žádnej test nepotřebujem! My jsme stále ještě v líbánkách.To je furt polib mě prdel a ty mě taky !!!
miláček (Pá, 19. 11. 2010 - 17:11)
ahoj co si
. (Pá, 19. 11. 2010 - 19:11)
To my s babičkou žádnej...My taky žádnej test nepotřebujem, i bez testu víme, že nám nefunguje.
appalandi (Út, 19. 7. 2011 - 11:07)
To my s babičkou žádnej...:D
Petr M. (Ne, 12. 2. 2012 - 00:02)
Jsem ženatý už 13 let, mám 2 děti a má žena mě už vůbec sexuálně nepřitahuje. Problém je v tom, že po dětech přibrala a už zůstala tlustá. Mé prosby ani hrozby nezabrali, tak teď už to 7. rok tahám s milenkami. Dohromady jich bylo 11. Tahám to s nimi různě. Ze začátku jsem býval i zamilován, teď už jde jen o sex na hodinovém hotelu 2-3x měsíčně. Podle toho i ty milenky vypadají: z tlumočnice a z lékařky jsem přešel na blbku od pásu. Stále víc si uvědomuji, že chci být s mojí ženou, ale sexuálně mě neříká nic. Sex jsem s ní už neměl asi rok, nemluvíme o tom, večer se k ní přitulím, cítím, že milenka mě vždy uklidní, určitě je to tak lepší. Myslíte, že je to tak normální a utáhnutelné?
no (Ne, 12. 2. 2012 - 01:02)
u nás to nějak nefungovalo po stránce sexu dost dlouho.Jsme v tom asi každý jiný. Což v počátcích vztahu nikdo nepozná. Takže po mnoha letech byl rozvod a ted žiju sama.
Petr M. když chceš zůstat s manželkou, nedělej chybu jako kdysi já-my..! Ty před problémem utíkáš a nevěrou ho v sobě potlačuješ. Jenže věř mi, neřešené problémy ve vztahu jsem časovaná bomba. My nic neřešili, ono nám mimo sex všechno vyhovovalo a nakonec malér..A to mohu říci, že můj muž byl můj nejlepší přítel a naopak.Jenže opravdu na vztazích se musí celý život makat, pokud nechceš žít jak tu píše Já...
Musíš si sednout s manželkou, připrav hezky stůl s kytkou atd..Bude vidět,že opravdu o něco jde. A řekni jí, co tu píšeš. Samozřejmě o milenkách ani slovo. Bud vlídný, zároven dej najevo, že sám bys věčně nevydržel.To aby se sebrala a dělala se sebou něco. Víš, ono to je šíleně těžké zhubnout u ženy. Sama jsem zažila dlouhou nemoc a poté byla tlustá jako sud. Dieta, zhubnutí a do roka vše zpět. Vedle rodiny se hubne špatně! Všichni jíte běžně, ona to chystá a nesmí skoro nic .Prostě až s tím začne, dávej jí drobné dárky za shozená kila. Obdivuj jí i když to bude vidět pouze na váze-zpočátku..Já měla dokola zhubnutí a zase zpět nadváhu. Nakonec jsem musela přijmoutzměnu stravy napořád.
Držím palce a věř mi, je to jediná správná cesta. Ona sama pozná, že ted musí.
Lucrezia (Ne, 12. 2. 2012 - 09:02)
u nás to nějak nefungovalo... To "no":
Tohle se mi moc líbí, co tu píšeš, a naprosto souhlasím.


Petře M.,
dokážu pochopitm, že tě manželka nepřitahuje. Ale manželství je něco víc než jen sex. Cítíš k ní něco? Máte si co říct? Mluvíte spolu? Trávíte spolu čas? Dělíte se o péči o děti, jejich zájmy, starosti, známky ve škole, kamarády...?
Co ta druhá část manželství, jak ta funguje?

Jestli je v pořádku, pak je občasná milenka (za dodržení zásad bezpečného sexu) asi tou nejlepší variantou.
Nenuť ženu hubnout, pokud sama nechce, nebo to nejde. Trochu mě zarazily ty "výhrůžky", jak ses zmínil, žes je užil při svém přání aby zhubla.

Tvoje žena, jak na tom se sexem je? Potřebuje ho? Má taky někoho?
Katka (Po, 21. 4. 2014 - 17:04)
jak se pozná že manželství ještě funguje nebo že už to nemá cenu zachranovat?
Touha (Po, 21. 4. 2014 - 17:04)
asi pokud máš děti
Touha (St, 23. 11. 2016 - 13:11)
mít milenku je u ženatého muže větší než touha vdané ženy mít milence když manželé mají doma spolu i sex. Jenže řeny v domácnosti mají mnohem více práce a starostí a samozřejmě k tomu chodí ještě do práce. To, že mnoho žen přibere kila po porodech je běžné a normální, muži toto nikdy nepochopí protože se jich netýká těhotenství, porod, šestinedělí, kojení atd. Paradoxem a na hlavu postavenou skutečností jsou i případy kdy si ženatý muž najde milenku méně pohlednou než manželka, stejné postavy, možná i starší a s ní udržuje poměrně dlouhou dobu milenecký vztah. Milence může nakukávat o své manželce jak je hnusná, jak s ním nic v posteli nemá, avšak jeho realita u něj doma je od jeho keců zcela odlišná. Normálka má doma babu - kočku, sex často, funguje super jako manžel, milenec i táta. Prostě nic mu neschází a přesto trajdá jinam za jinou, o jejíž atraktivitě by se dalo snad jen fantazírovat. Takový muž je trouba, neváží si toho co má doma a tak ho klidně přenechat jeho milence. To není o ztrátě a bolesti pro jeho manželku, ale o úlevě pro ni. Jenže milenka jakmile pocítí že by ho mohla mít jako kouli u nohy, tzn. se vším všudy, volí rozchod. Přece není tak blbá a přece jenom už nějakou tu zkušenost s muži asi má, je-li už v pokročilejším věku. Ono uvázat si na stará kolena nějakého "dědka"? Nechá ho manželce. Ale co když už ho ani ona nechce? I to se může stát a panáček skončí někde na ubytovně a sám. Ano, nevěra je testem manželství.
Ajka (St, 23. 11. 2016 - 14:11)
Test jestli funguje manželství to snad ne. Každý den není posvícení u milenců natož v manželství. Troufnu si říci že každé manželství po mnoha letech má za sebou pády jednoho nebo obou ale i vzestupy a mnoho a mnoho radostných chvil a období. Někdo něco nepříjemného v manželství ustojí a je potom rád že se neunáhlil někdo prostě neustojí. Neskloní hlavu, je hrdý, uznává svoji jistou morální úroveň. No rozvod je pro něj zásadní. A pak jde jeho hrdost a jeho morální úroveň hodně a hodně rychle stranou, protože zjistí, že každodenní a každonoční společný život potřebuje. Volí jakýsi kompromis, ne každodenní a každonoční společný život s někým, ale jen občas a na čas. Proč na čas? Protože ani on, občasný návštěvník, milenec, není to pravé ořechové. Jak by také někdo vedle třeba paní dokonalé mohl mít takovou drzost. Má tuhle chybu a tamtu chybu, nevyjadčuje se tak jak já chci a třeba nemluví spisovně, moje záliby a koníčky jsou mu k smíchu, moje povolání vůbec nechápe a myslí si že tam nic nedělám a únava z práce nepřichází v úvahu natož odpočinek před mým dalším pracovním dnem. V porovnání s bývalým manželem je milenec ve všem absolutně na propadnutí. ?????? Rozdíl ve vzdělání taky může hrát svoji úlohu. Převychovat ho? Žádný muž nechce aby ho převychovávala nějaká žena.

On není test jako test. Nemohou být kladeny stejné otázky pro manžele a pro milence - svobodné, zadané oba, zadaný jeden. Situace ve kterých se pár nachází a žije každodenní nebo občasný sem tam půlden, život je tak rozdílný. Když je ale manželství postaveno na pevných základech nemůže ho nějaký ten flirt nebo nějaká nevěra zničit. Ohrozit ano, ale zničit ne. A možná je jim po nějaké té avantýře v jejich manželství společně mnohem lépe. On když si jeden z manželství nabije vlastní vinou někde jinde pořádně hubu tak si váží toho co má doma a říká si co jsem to byl za hovado, to snad ani není možné aby mi mozek přestal fungovat.

A proč by to nebylo možné.
Ano (St, 23. 11. 2016 - 14:11)
tam kde je nevěra,tak kolikrát opravdu to v jeho manželství víc funguje.Rozhodně si ale nemyslím,že by takový chlap měl výčitky,jak to píšeš ty.
Ano (St, 23. 11. 2016 - 14:11)
tam kde je nevěra,tak kolikrát opravdu to v jeho manželství víc funguje.Rozhodně si ale nemyslím,že by takový chlap měl výčitky,jak to píšeš ty.
to je ale prča (St, 23. 11. 2016 - 15:11)
tam kde je nevěra,tak...proč by měl mít ženatý chlap co chrápe s nějakou čubkou výčitky? On má jen touhu po jiných kozách a pulině. Hele a jestli se tady nějaká taková ozve že není čubka tak pardon ale ta co chrápe s chlapem kterej má jinde domov nějakou manželku a děcka je čubka a může si o sobě myslet bůhví co.
Stát (St, 23. 11. 2016 - 15:11)
se může ledasco,já nikoho neodsuzuji.Ty můžeš,jelikož se ti to nikdy nestalo.Ale pozor,nikdy neříkej nikdy,protože teprve potom bys pochopila i tu druhou stranu.
Lucka (St, 23. 11. 2016 - 15:11)
my si s manželem žijeme opravdu v pohodě, což jeho bývalá milenka nemůže dodnes překousnout a snaží se škodit jak může. My z toho máme legraci. Ona je trapná.
Jakou (St, 23. 11. 2016 - 15:11)
se může ledasco,já nikoho...druhou stranu?
To, (St, 23. 11. 2016 - 15:11)
druhou stranu? když to sama zažije.Ono totiž žádná ženská nechce nikomu ničit manželaství,myslí si,že jí se to netýká.Pak také já třeba u chlapů to beru tak,že pokud už k tomu dojde a chlap byl nevěrný,pak nikdy by to neměl přiznat,jestli si manželky opravdu váží,ne jako Slováček,který to dělal okatě,od takového by měla každá prchat.Faktem ale je,že ženská milence dokáže utajit,chlap ale ne,na něm to ta manželka většinou pozná,oni jsou víc průhlední.
Každý (St, 23. 11. 2016 - 15:11)
ať si zamete nejdřív před svým vlastním prahem a až pak poučuje ostatní.
tak jsi (St, 23. 11. 2016 - 15:11)
když to sama zažije.Ono...to poznala a co jsi dělala? Řekla jsi mu to nebo dělala mrtvýho brouka?
Lucka (St, 23. 11. 2016 - 15:11)
Tím že to manžel vyklopí manželce že má milenku se zbavuje zodpovědnosti. On asi nic řešit neumí a tak jí to řekne ať to řeší ona. To si myslím.
Ale (St, 23. 11. 2016 - 15:11)
my si s manželem žijeme...přiznej si,že lepší je nevědět.Prostě ti nevěřím,že by ti to ani trošku nevadilo.
Luci, (St, 23. 11. 2016 - 15:11)
Tím že to manžel vyklopí...chlap,který má charakter,tak to nikdy neřekne a pokud chce odejít od rodiny,to je pak zase jiná kapitola.
Hele (St, 23. 11. 2016 - 15:11)
když to sama zažije.Ono...takže manželka tutovka ví že má milenku má prostě nezvratné důkazy řekne mu to a on zapírá. Takže to je podle tebe od něj vůči jeho manželce fér? A on v tom jede klíďo píďo dál to už snad je vrchol. Slováček Neslováček rozvod.
Lucka (St, 23. 11. 2016 - 15:11)
chlap,který má...upřesni jaká kapitola. Co a kdo o tom rozhoduje. Myslím že jen teoretizuješ nic o tom nevíš a nebo docela ostentativně provokuješ.
Lucko (St, 23. 11. 2016 - 15:11)
upřesni jaká kapitola. Co a...tenhle člověk opravdu jen provokuje. Asi nereagovat. Je to blázen a má propustku z ústavu.
Víš, (St, 23. 11. 2016 - 15:11)
takže manželka tutovka ví...já si myslím,že spousta těch manželek o ví a nedělají tyátr,chlap se o rodinu dobře stará,tak to tak prostě nechávají.Jen málokterá se hned rozvede.Slováček to je vůl,k němu nemám slov a Dádě se divím,že se nerozvede.On je typický příklad chlapa,kterého nejde si vážit.
Však (St, 23. 11. 2016 - 15:11)
upřesni jaká kapitola. Co a...si píšeme jenom názory,jak to kdo vidí.Jiná kapitola je,pokud se ten chlap chce rozvést,ale pokud ne,pak si své ženy váží a nechce jí ublížit,nikdy jí to nepřizná,i když by ona tušila.
chlap, (St, 23. 11. 2016 - 15:11)
si píšeme jenom názory,jak...který si svojí manželky váží a nechce jí ublížit, vztah s milenkou nikdy nemá a nemá důvod si milenku bůhvíkde hledat. Snad jedině kdyby ho ona uhnala. Ale to už je jiná kapitola.
Ty co si jen píšeme (St, 23. 11. 2016 - 15:11)
si píšeme jenom názory,jak...jestli máš dojem že když ti chlap zahybá že si tě váží a nechce ti ublížit tak se štípni a probuď.
Ano, (St, 23. 11. 2016 - 15:11)
jestli máš dojem že když...už jen tím,že se nenechá nachytat,že se nechce rozvádět,že ti tím nechce ublížit.Za to chlap,který se tím ani netají,tak takového si žádná nemůže vážit.Víš kolik lidí takhle žije? Proč se ty ženžské nerozvedou? Protože by ses divila,ti chlapi naopak perfektně doma fungují,starají se o svojí rodinu,kolikrát i víc,než ten,který je věrný.Ten nevěrník je totiž spokojený.
Zdeněk (St, 23. 11. 2016 - 15:11)
Jsem ženatý už poměrně delší dobu. Doma je to super. Děti i manželka. Je hodná pěkná pracovitá sex funguje na rukách bych ji nosil a modrý z nebe jí snesl. Mám ji rád ale mám milenku a tu miluju. Nechci se rozvádět milenka můj rozvod také nechce. Co mám dělat. Až to praskne tak se asi zblázním.
nevěrník je (St, 23. 11. 2016 - 15:11)
už jen tím,že se nenechá...spokojený a co jeho manželka?
Asi (St, 23. 11. 2016 - 15:11)
spokojený a co jeho...je po čase imunní.Ono,když v té rodině nejsou jiné problémy,pak zůstává.
Zdeňku (St, 23. 11. 2016 - 16:11)
Jsem ženatý už poměrně...nebo se zblázní tvoje manželka až to na tebe rupne.
to že (St, 23. 11. 2016 - 16:11)
je po čase imunní.Ono,když...má muž milenku je vždy vyústěním nějakého problému ve vztahu v jeho manželství. Nic se neděje bez příčiny. Kecy že milenka svede ženatého muže jsou hloupé. Chce to i on aby bylo jasno.
Stejně (St, 23. 11. 2016 - 16:11)
ale to,že se ten chlap nechce rozvádět,tak to není důvod ten,že by svojí ženu tolik miloval,má jí pouze rád,nechce nic měnit,má o děti postaráno,naklizeno,navařeno.Že jo,po tolika letech už s ní také něco zažil a nechce jí ubližovat a opustit jí.V tom si manželky fandí,ale může to být i malinko jinak.Ten chlap je charakter,i přesto všechno.
být imunní (St, 23. 11. 2016 - 16:11)
je po čase imunní.Ono,když...vůči nevěře v manželství je blbost. Nevěra sama o sobě je problém. I kdyby žádný jiný nebyl tak tohle je problém velký a každým manželstvím to otřese.
Já si myslím, (St, 23. 11. 2016 - 16:11)
má muž milenku je vždy...že tomu tak být vždy nemusí.Někteří chlapi jsou prostě chroničtí sukničkáři.Pokud by tam byly problémy,pak ten chlap by od rodiny odešel.
Máš pravdu, (St, 23. 11. 2016 - 16:11)
vůči nevěře v...přesto ty ženy zůstávají.Jde o to,že ta ženská si to třeba myslí,ale chlapjí to nikdy nepřizná,pak nemá tu 100% jistotu.Také znám pár,kdy je chlap sukničkář a ženská s ním je,akorát s ním chuděra nemůže nikam chodit.
chlap (St, 23. 11. 2016 - 16:11)
ale to,že se ten chlap...který má milenku je charakter. Tenhle fór si dej zarámovat. Jestli takovýho znáš tak jsi omezený člověk.
Ne, (St, 23. 11. 2016 - 16:11)
který má milenku je...je charakter tím,že to své ženě nepřizná,neopustí jí.Překrucuješ.
ty jsi (St, 23. 11. 2016 - 17:11)
je charakter tím,že to své...fakt hlava zabedněná asi ti tvrdí milenec že je fér a ty huso tomu věříš nebo ti manžel zahybá a ty si myslíš že je fér když se s tebou nerozvede. V každým případě jsi divná.
ona (St, 23. 11. 2016 - 22:11)
fakt hlava zabedněná asi ti...je bývalá milenka dědka, který byl takový "charakter", že jí řekl, že jí má pouze na šuk. A jak se ona zamiluje, tak rozchod. Jak se zamilovala, tak ji odkopl. Dodnes ho má za ohromně charakterního.
:''' -( (Čt, 24. 11. 2016 - 10:11)
Funguje dost špatně, na to ani žádný test nepotřebujeme. Je to nanic, já dělám vše, manžel si jen válí prdel a nadává a když si dovolím něco říci, je zle. Před chvílí to samé, Naštěstí teď šel pryč, tak nemusím poslouchat ty jeho výplody. Hlavně, že vždycky pak přijde a strašně se omlouvá a že mě miluje. Říkám si, že do konce života tohle už nevydržím, už mi to leze na nervy a poslední 2 roky melu z posledního a někdy začínám být na něj zlá už i já. Asi nejvyšší čas skončit to, ale to asi nikdy neudělám, tak se tady alespoň vypíši a jdu pracovat. Lidičky, přeji vám, ať se alespoň vy máte pěkně a máte hezký vztah se svou polovičkou.
a proč ne (Čt, 24. 11. 2016 - 11:11)
je bývalá milenka dědka,...je fajn mít iluze. A promiň, jak víš že je to dědek? Ale co i dědek může potěšit.
Žádný (Čt, 24. 11. 2016 - 13:11)
dědek,jen byl starší,než ona.
no (Čt, 24. 11. 2016 - 14:11)
dědek,jen byl starší,než...hlavně byl pěknej darebák, když tě tak ojebal.
pradědek (Čt, 24. 11. 2016 - 15:11)
dědek,jen byl starší,než...když starší než bába
Reklama