Indická bylina může pomoci diabetikům snížit hladinu cukru

Extrakt z byliny Coccinia indica, která roste hojně v Indii, může pomoci lidem s cukrovkou druhého typu ke snižování hladiny cukru v krvi. Ukázala to nová studie indických vědců, kterou přinesl americký časopis Diabetes Care.

Výzkumníci konstatovali, že se Coccinia indica, také známá jako Coccinia cordifolia, široce používá v tradiční léčbě cukrovky, ale žádná hlubší studie lékařského využití této rostliny dosud nebyla provedena.


Vědci v Indii zkoumali vliv byliny na hladinu glykemie na 60 dospělých jedincích s cukrovkou druhého typu, kterou trpí většina diabetiků a která není vrozená, ale pacient ji získává v průběhu života. Rozdělili je na dvě skupiny - jedné podávali extrakt z Coccinie a druhé placebo. Pacienti byli ve věku od 35 do 60 let a jejich dosavadní léčba se omezovala jen na vhodnou životosprávu.


Podle lékařky Rebeccy Kuriyanové a jejích kolegů z Institute of Population Health and Clinical Research v Bangalore byly po třech měsících studie mezi oběma skupinami pacientů zaznamenány výrazné rozdíly v úrovni glykemie, a to ve prospěch skupiny, která užívala indickou rostlinu.


Za 90 dní léčby poklesla celkově hladina cukru v krvi u pacientů užívajících extrakt z Coccinie o 16 procent, zatímco u skupiny, která brala pouze placebo, glykemie klesla jen nepatrně.


Pacienti užívající Coccinii měli navíc na závěr studie po jídle o 18 procent nižší hladinu cukru v krvi, kdežto u skupiny s placebem naopak glykemie po jídle mírně stoupala.


Tato studie ukazuje, že extrakt z Coccinie může působit na snižování glykemie u pacientů s mírnou cukrovkou. Kuriyanová a její kolegové však doplnili, že je ještě zapotřebí dalších studií, aby bylo možné identifikovat mechanismus působení rostliny.


Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele Ivan
  Ivan (anonym)

  Hm, " snižování glykemie u pacientů s mírnou cukrovkou" ??? Neexistuje žiadna mierna cukrovka, neexistuje ani nemierna, ani slabá, či silná cukrovka... Existuje viacero typov diabetu, ale ani jeden z nich sa nemôže považovať za nejaké menejvážne ochorenie. Diabetes je polymorbídne ochorenie bez ohľadu na typ diabetu, ktoré pri žiadnej alebo alebo zlej liečbe vedie k k vzniku chronických komplikácií diabetu, ktoré postihujú srdcovo-cievny systém, nervové zakončenia a mnohé dôležité orgány.

  Dub 20, 2017
 • Obrázek uživatele Dr. Gerson
  Dr. Gerson (anonym)

  Hm, " snižování...Metoda doktora Gersona zcela vyléčí cukrovku typu dvě za týden až dva. Mají už kliniku i v Maďarsku. Viz. film Léčení rakoviny zevnitř, na Youtube. A vy pane doktore se z věcí seznamte, vzpomente na Hypokratovu přísahu, a začněte lidi konečně léčit a ne jen odstraňovat symptomy a hloupě a arogantně odpapouškovávat informace vytržené z kontextu, kterými vás zahrnovali na fakultě.

  Dub 20, 2017

Přidat komentář

Reklama

Reklama