
Kořen pampelišky je bylinkáři často používán k léčbě jater, ledvin a problémů se žlučníkem. Kořen pampelišky se používal v Číně u některých druhů rakoviny po celá staletí. Má mimo jiné nesmírně vysoký obsah draslíku, vitaminu A a K. Nyní je pampeliška a její protirakovinné vlastnosti předmětem zkoumání výzkumníků v Kanadě, Číně a Japonsku.
Výzkumníci z University of Windsor v Kanadě dostali zelenou pro klinické testování účinnosti extraktu z kořenů pampelišky v léčbě rakoviny u 30 pacientů.
Tato fáze testování na lidech přichází poté, co laboratorní zkoušky a zkoušky na zvířatech prokázaly, že extrakt kořene pampelišky byl účinný při indukci apoptózy nebo-li buněčné sebevraždy nádorových buňěk, zatímco neničil zdravé buňky. Též jsou popsány případy úspěšného domácího samoléčení pomocí kořene pampelišky a z něj připravovaného čaje.
Tento výzkum, vedený profesorem biochemie Dr. Siyaram Pandey, se zaměřil na rakovinu krve v konečném stadiu. Bude to trvat asi jeden rok než budou konečné výsledky zveřejněny. Je to první přírodní extrakt schválený pro klinické studie u rakoviny v Kanadě.
Pampeliška má botanický název, “Taraxacum officinale“. Taraxacum pochází z řečtiny a znamená “zánět kurativní“ a officinale je běžným označením pro léčivé rostliny. Jeho použití je starší než psané záznamy.
Je uvedena ve starověké čínské a řecké materii medici jako jaterní tonikum, trávení povzbuzující prostředek a diuretikum. Celá rostlina je jedlá.
Pampelišky se tradičně používají jako čistič krve, podpora jater a tonikum v tradičním západním a východním bylinářství. Pampeliška obsahuje řadu látek, které se ukázaly být protizánětlivé, protirakovinné, a antioxidační.
Jako potravina má velmi vysoký obsah vitamínu A, draslíku, hořčíku a řadu dalších vitamínů a minerálů.
Dr. Pandey varuje před lovem na jednu kouzelnou sloučeninu v pampelišce. Sloučeniny pampelišky mají synergii, která zaručuje účinný boj proti rakovině.
Komentáře (11)
- odpovědět
Led 16, 2018- odpovědět
Led 16, 2018- odpovědět
Lis 27, 2018- odpovědět
Kvě 03, 2020- odpovědět
Kvě 15, 2020- odpovědět
Kvě 15, 2020- odpovědět
Kvě 15, 2020- odpovědět
Kvě 16, 2020- odpovědět
Říj 20, 2020- odpovědět
Črv 25, 2021- odpovědět
Čer 25, 2022Přidat komentář