Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Kotvičník zemní, maca peruánská nebo L-arginin. Látky, které pomáhají erekci a libidu.

Problémy s erekcí čas od času potrápí většinu z nás. V mladším věku máme sexuální energie na rozdávání, výsledkem čehož bývá často předčasná ejakulace.

Po ustálení našeho sexuálního života a nabrání potřebných sexuálních zkušeností se předčasná ejakulace stane spíše výjimečnou. Postupně se však začne projevovat opačný problém. Na dosažení erekce potřebujeme delší čas, případně není erekce tak pevná, jak jsme byli zvyknutí. Problémy s erekcí mohou být způsobeny mnohými faktory, případně mohou být průvodním jevem jiného onemocnění.

Jedním z nejčastějších způsobů řešení problémů s erekcí je pro nás užívání potravinových doplňků výživy, které obsahují různé afrodiziaka, zejména výtažky z tradičních bylin jako maca peruánská nebo kotvičník zemní. Víme však, co jsou to za rostliny, odkud pocházejí a jaké účinky mají?

Maca peruánská – zázrak z jihoamerických And

Maca peruánská, u nás známá také pod názvem řeřicha peruánská, je vzácná plodina podobná řepě, která roste ve vysokých nadmořských výškách, nad 3 500 m.n.m., její kouzlo se skrývá v kořeni. Již původní obyvatelé vysokohorských oblastí And znali jeho účinky. Kořen sušili a mleli na prášek, který konzumovali jako důležitou součást stravy. Maca peruánská je zdrojem vlákniny i bílkovin, obsahuje mnoho minerálů a stopových prvků jako zinek, mangan, draslík, železo, jód, měď či vápník a vitamíny A, B, C, D a E. Kořen je také bohatý na mastné kyseliny a aminokyseliny. Díky tomu se maca peruánská zaslouženě považuje za superpotravinu.

Maca peruánská se používá například na zlepšení imunitního systému, na zvýšení vytrvalosti a výdrže u vrcholových sportovců, na dodání celkové energie lidskému tělu, zlepšení koncentrace a paměti, na léčbu menstruačních těžkostí či tuberkulózy. V sexuální oblasti se považuje za účinný prostředek pro zvýšení libida, podporu udržení erekce, nebo i pro podporu plodnosti, díky čemuž je důležitou součástí doplňků výživy na poruchy erekce.

Kotvičník zemní – bylina na erekci, kterou si dokážete vypěstovat i doma

Další tradiční bylinou, kterou nacházíme v doplňcích výživy, které podporují kvalitní erekci, zvyšují libido u žen i mužů i hladinu testosteronu v těle, je kotvičník zemní. Bylina s původem z Asie je považována za účinné přírodní afrodiziakum. Byla známá již starým Číňanům, kteří ji využívali jako lék při mnohých zdravotních těžkostech. Má příznivý vplyv na krevný tlak, má pozitivní vliv na růst svalů, zmírňuje pocit únavy, dodává tělu energii, zlepšuje činnost srdce.

Výhodou je, že kotvičník zemní je možné pěstovat i v domácích podmínkách, ideálně na zahradě na suchém a slunečném místě. Zpracovává se celá rostlina, v každé její části se nacházejí látky prospěšné pro lidské tělo a organismus.

Nejčastěji je užívána formou tablet, k dispozici je také ve formě čaje nebo kapek.

L-arginin – aminokyselina důležitá pro erekci, libido i početnost spermií

Součástí tabletek určených k podpoře erekce, zvýšení libida či početnosti spermií bývá i L-arginin, jedna z nejdůležitějších proteinogenních aminokyselin. Patří zároveň mezi stavební prvky bílkovin a pomáhá stimulovat uvolňování růstového hormonu. Je proto velmi důležitý zejména v dětském věku.

L-arginin si tělo neumí vytvořit samo, je ho proto potřeba dodávat z externích zdrojů. Vyskytuje se například v slunečnicových, dýňových a sezamových semenech, v čokoládě s vysokým podílem kakaa, ve vlašských a lískových ořeších, mandlích, arašídech, pšeničném chlebu, hnědé rýži, ovesné kaši, v cizrně, hrachu nebo vaječných bílcích.

Sám o sobě nemá velký vliv na erekci či libido, ale v kombinaci s dalšími látkami jako součást tabletek je jeho účinek významný. Kromě pozitivních vlastností v sexuální oblasti je dokázaný i jeho účinek na podporu fyzické kondice, růst svalů, snižování hladiny cukru v krvi a toxinů v játrech, snižuje riziko zvýšeného cholesterolu, pomáhá zrychlovat hojení ran po úrazu nebo operaci, podporuje imunitní systém.

 

Komerční sdělení

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (8)

 • Obrázek uživatele děda75
  děda75

  Článek velice zajímavý. A ještě zajímavější by byl, kdyby byl doplněn aspoň přibližnými čísly. Naříklad L-arginin, cena 1 gramu: ArginMax - 28,64 Kč, vlašské ořechy - 0,25 Kč, arašidy nesolené - 0,07 Kč

  Dub 01, 2019
 • Obrázek uživatele Emil Kokeš
  Emil Kokeš (anonym)

  Kotvičník a maca PERUÁNSKÁ, vynikající. Nutno užívat dlouhodobě. Osobně užívám 3měsice. Jsem v kondici i 3 dny a noci po sobě. Někdy celý týden nic, jak kdy. A to mi bude letos 79 let. Jsem optimista i když to někdy nejde. Pa Emil. Mám ženy rád.

  Dub 04, 2019
 • Obrázek uživatele Maky
  Maky (anonym)

  Prikladam clanek o kapkach pro podporu erekce a libida. Jednak se rychleji vstrebavaji a ucinkuji rychleji, ale zas jich na trhu zatim neni tolik /vyber je maly/, takze je lze nahradit i "mene modernimi" tabletami a prasky.. Podrobne zde -- https://www.erekce.cz/kapky-pro-podporu-intimniho-zdravi/

  Kvě 16, 2019
 • Obrázek uživatele Zdenek
  Zdenek (anonym)

  Já prostě tak nějak nevím, ale zkoušel jsem už nějaké prášky na erekci, ale nic z toho mi pořádně nepomohlo. Opravdu vám to dokáže pomoci k lepší erekci?

  Bře 03, 2022
 • Obrázek uživatele Daniel Pávek
  Daniel Pávek (anonym)

  Zkoušel jste více druhů? Tedy prášky na erekci od více výrobců? Já jsem také neměl úspěch hned na poprvé. Silnou a tvrdou erekci mám až díky práškům na erekci, které jsou 100% přírodní. Stačí mi si vzít hodinu předem prášek a mohu pak klidně celou noc několikrát za sebou.

  Bře 06, 2022
 • Obrázek uživatele Zdenek
  Zdenek (anonym)

  Kupujete si 100 % přírodní prášky na erekci a ty fungují? Jaké prášky si kupujete a hlavně tedy kde si je kupujete?

  Bře 08, 2022
 • Obrázek uživatele Daniel Pávek
  Daniel Pávek (anonym)

  Ano, kupuji si 100 % přírodní prášky na erekci Ardorin, který dokáže zabrat velmi rychle, a také velmi dlouho vydrží účinkovat. Podívejte se na stránky supererekce .cz, kde si můžete prášky objednat. Vždy mi rychle přijdou. Díky nim mohu mít zase plnohodnotný sex.

  Bře 16, 2022
 • Obrázek uživatele Dano
  Dano (anonym)

  Já si kupuju Erectan forte, ten právě obsahuje aminokyseliny a byliny, které jsou zdravé a tak pomáhá aniž by způsoboval problémy někde jinde, jako nějaké jiné tablety na erekci..

  Dub 05, 2023

Přidat komentář

Reklama

Reklama