Kurkuma způsobuje znatelné zlepšení u pacientů s Alzheimerovou chorobou

Kurkuma je v Indii používána přes 5000 let, což je pravděpodobně důvod, proč venkovské i městské obyvatelstvo má stále nejnižší výskyt Alyheimerovy choroby na světě.

Nedávná studie na pacientech s Alzheimerovou chorobou zjistila, že méně než 1 gram kurkumy denně, užívaný po dobu 3 kěsíců, vedl k pozorovatelnému zlepšení stavu.

V roce 2006 trpělo tímto onemocněním, které je definováno vážnou ztrátou poznávacích schopností, 26 miliónů lidí. V roce 2050 se očekává, že káždý 85. člověk bude trpět touto formou demence.

Minulý rok byla publikována v časopice Ayu studie pod názvem Vliv kurkumy na Alzheimerovu chorobu s psychologickými a behaviorálními příznaky demence. Vědci popsali tři pacienty, jejichž chování se pozoruhodně zlepšilo po užívání 764 mg kurkumy (100 mg kurkuminu denně) po dobu 3 měsíců. Podle studie: “ Všichni tři pacienti projevovali podrážděnost, nervozitu, úzkost  a apatii, dva pacienti trpěli inkontinencí. Po užívání kapslí kurkumy se začali z těchto symptomů uzdravovat bez vedlejších příznaků“.

Po třech měsích léčby se zmírnily příznaky pacientů i se zmenšila zátěž na jejich ošetřovatele.

Zdroj: GreenMedInfo

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Statistik
    Statistik (anonym)

    Usuzovat na něco sledováním vzorku 3 pacientů je přinejmenším odvážné.

    Lis 19, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama