Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Kvalitní aloe vera

Co nám umožňuje získat kvalitní produkt na bázi aloe vera? MUDr. Danhof nám to vysvětluje:
"Výroba aloe vera není vždy kvalitní. Mnozí jen prodávají svoje produkty a spoléhají na jméno a pověst rostliny aloe vera. Kvalita jim přitom neleží na srdci. Avšak při výběru kvalitní dřeně z aloe vera vstupuje do hry celá řada faktorů. Povaha půdy, klimatické podmínky oblasti, ve které se rostlina pěstuje, hrají skutečně významnou roli."

MUDr. Danhof dodává: "Při sběru aloe se nesmí listy nechat uschnout na zemi. Musí se urychleně zchladit, aby se v nich uchovala veškerá svěžest a potenciál.

Dalším významným faktorem je způsob získávání dřeně. Až donedávna a z důvodu přítomnosti projímavých látek ihned pod okrajem listu se listy aloe vera vždy ořezávaly ručně. Tímto způsobem se také vyráběly tradiční dřeně, a to vždy ve formě gelu. Tento způsob přípravy umožňoval vyloučení různých projímavých přísad jako například aloin, emodin a další dráždivé antrachinony. Důkladné průzkumy však prokázaly, že ve skutečnosti byla tímto způsobem odstraňována nejlepší část listu. "Prováděné výzkumy odhalily, že některé z terapeuticky nejaktivnějších a nejúčinnějších součástí aloe vera jsou substance zvané mukopolysacharidy (MPS). Nacházíme je ve zvýšených koncentracích na vnitřní straně listů. Odřízneme-li tuto část, ztrácíme značné množství těchto MPS."

"Moderní výrobní metody nyní umožňují používat list ve své celistvosti a získat z něj všechny dráždivé látky. Není už tedy nutné řezat list ručně."

"To umožňuje získávat dřeň z aloe vera nejvyšší kvality, bohatou na MPS. Je rovněž vhodnější vyrábět dřeň takzvaně "za studena", neboť některé MPS se pasterizací ničí."

"Hledáte-li si tedy tu nejvyšší kvalitu, chtějte vždy aloe vera z celých listů - bohaté na MPS, bez aloinu, emodinu a dalších dráždivých antrachinoinů - vyráběné za studena, nepasterizované a ne na bázi koncentrátů."

MUDr Danhof je gastroenterolog. V průběhu let se začal živě zajímat o získávání a hodnocení účinných látek z rostlin, které se již používaly v lidovém lékařství.

Vydal více než 80 výzkumných článků a byl poradcem mnohých farmaceutických výzkumných ústavů.

Působil také jako konzultant pro Food and Drug Administration (FDA), kde pracoval na výzkumných projektech a v komisích, které se zabývaly hlavně gastrointestinálními poruchami.

001shop.cz nabízí Šťávu z celých listů aloe vera zde

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (45)

 • Obrázek uživatele Roman
  Roman (anonym)

  Dobrý den! Zajímá mě pěstování Aloe vera v domácím prostředí jako domácí léčitel.Nikde jsem se nedozvěděl,který z 257 druhů Alove vera je možné tímto způsobem využít.Rád bych viděl i fotodokumentaci. Děkuji.

  Lis 13, 2006
 • Obrázek uživatele Jarka
  Jarka (anonym)

  Měla jsem velice zlé bolesti po operaci.Často jsem musela vstát a chodit-při ležení bolelo břicho až křečovitě,Aloi Vera nakrájím,asi velké listy a dám ji louhovat do VODKY.Každé ráno si dám malou štamprdličku do sklenice vody a vypiju.Již druhou noc jsem spala bez bolesti.Vřele doporučuji.

  Led 15, 2007
 • Obrázek uživatele Libuše
  Libuše (anonym)

  Je velice nepříjemné číst přiblblé články jako napsal 6.12.06 Dušan.Jak vysoké máš IQ ? Já vím že za to nemůžeš.Příroda tě prostě ošidila.PA-andílku.

  Led 15, 2007
 • Obrázek uživatele gaba
  gaba (anonym)

  Dobrý večer,chci poradit...Mám doma Aloe vera v květináči a listy spracuji a sním.List oloupu jak vokurku a zbytek nakrájím na kousíčky a vypiju v nápoji..v minerálce..tahavej gel je sice velice slizký,ale nevadí mi to..Bylo mi řečeno,že je to škodlivé,ale nemyslím si to..no raději se ptám..Děkuji

  Dub 16, 2008
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  ALOE JE FAJN.ZEBLY MĚ PACKY ALE UŽ JE KLID.JANČO.

  Dub 20, 2007
 • Obrázek uživatele Radek
  Radek (anonym)

  Dobrý den,mohutně jsem se průsvitně zahleňoval.Příčina byla ve střevech.Dával jsem si sladkou aloe vera ráno.Působila na střeva přirozeně.Jak se tělo čistilo,chodil jsem každé ráno kakat a bylo mi rozhodně líp.

  Črv 25, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  jen magor může mít názor že bylinky škodí závidím našim babičkám že nežily v této době kdy místo voňavého čaje si dáte kefe a cigáro

  Zář 17, 2007
 • Obrázek uživatele Iva
  Iva (anonym)

  Prosím o radu, jak používat Aloe. Např. kolik kapek denně na vyčištění, jak připravit výluh ve vodce apod.

  Zář 18, 2007
 • Obrázek uživatele Honza - aloe"aloe-gel.cz
  Honza - aloe"a... (anonym)

  Užívám Aloe Vera pět roků a mám mnoho zkušenosti s řešením mnoha problémů pomocí Aloe Vera. Některé informace jsou na webu www.aloe-gel.cz Ivo, můžete napsat, odpovíme Vám

  Zář 21, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  honzo prosimte jak se to doma pestuje dik

  Feb 24, 2008
 • Obrázek uživatele simie
  simie (anonym)

  Prosím o recept aloe v alkoholu,může být ve slivovici místo vodky?Děkuji.

  Bře 15, 2008
 • Obrázek uživatele blanka
  blanka (anonym)

  i mne by zajímalo,jestli se dá domácí aloe zpracovat k vnitřnímu použití. prosím o zaslání receptu děkuji

  Dub 18, 2008
 • Obrázek uživatele Honza
  Honza (anonym)

  Určitě domací pěstovaná Aloe vera rostlina může pomocí zlepšit domácí lékarničku. Podmínkou ale je uzralé listy v našich podmínkách asi za pět roku a ještě musí mít sluníčko. Pak stačí naříznout list a vytlačit gel a použít jej na zranění. Na nějaký kokteil toho potřebujeme více. Slupku odstraníme a také odstraníme žlutou emulzi mezi slupkou a vnitřním gelem. Pak kousky gelu dáme do mixeru a umixujeme 1-2 deci a vypijeme. Do zásoby se to nedá vyrobit, protože do 12 hodin to zoxyduje. I když se to může konzervovat stejně jako jiné rostliny. Vhodnější je kupovat Aloe Vera Gel v litrovém balení s certifikaci na příklad Koscher. Více zkušeností najdete na www.aloe-gel.cz

  Srp 23, 2008
 • Obrázek uživatele Honza
  Honza (anonym)

  je to již rok stará diskuse. Ale pokud někdo chce informace okolo aloe vera a jejím použití, tak 6 roků archivují dostupnou literaturu, články, zkušeností. Také poznámky z mnohých lékařských přednášek a konferencí. Něco je na webu, ale mnohem více v mém PC. Máme také bezplatnou poradenskou službu. www.aloe-gel.cz

  Srp 22, 2009
 • Obrázek uživatele Honza
  Honza (anonym)

  je to již rok stará diskuse. Ale pokud někdo chce informace okolo aloe vera a jejím použití, tak 6 roků archivují dostupnou literaturu, články, zkušeností. Také poznámky z mnohých lékařských přednášek a konferencí. Něco je na webu, ale mnohem více v mém PC. Máme také bezplatnou poradenskou službu. www.aloe-gel.cz

  Srp 22, 2009
 • Obrázek uživatele Tom
  Tom (anonym)

  Zdravím všechny příznivce Aloe very. Nejdřív jsem vyzkoušela více druhů aloe very, ale pak jsem se dočetla, že nejúčinější je av gel z barbadensis miller. Všude jsem viděla samé nápoje,džusy a drinky a nebo výrobky z gelu, čistý gel aloe vera jsem nemohla najít.Teť piji každé ráno a večer čistý aloe vera gel a cítím se opravdu skvěle vřele doporučuji. Ale opravdu jen gel vše ostatní není vůbec tak dobré a už vůbec to není účinné.koukněte na jeho stránku www.aloeveragel.ic.cz Od tohoto človíčka jsem se dozvěděl spoustu užitečných a důležitých informací a hlavně mi ukázal srovnání různých produktů Aloe... A TO MĚ DOSTALO . - já sama Aloe vera čitý gel v Top kvalitě používám i pro zvířata a je to bomba ..kontak na něj je tomled@seznam.cz

  Led 20, 2010
 • Obrázek uživatele Honza
  Honza (anonym)

  Jediný pravý a nejlepší aloe gel je u mě. www.aloe-gel.cz

  Led 20, 2010
 • Obrázek uživatele Granvin
  Granvin (anonym)

  Myslím si, že vydávat se za osobu, kterou nejsem je poněkud neetické a nemorální.

  Led 21, 2010
 • Obrázek uživatele pro Granvina
  pro Granvina (anonym)

  A opruzovat na každé diskusi je etické a morální?

  Led 21, 2010
 • Obrázek uživatele Granvin
  Granvin (anonym)

  Řekl bych, že na tom sice není nic neetického a nemorálního, ale je to otravné, proto by nebylo od věci, kdybyste se nad svým konáním trochu zamyslel.

  Led 22, 2010
 • Obrázek uživatele Nicol
  Nicol (anonym)

  Mohl by mi někdo poradit jak si mám vyrobit domácí gel z aloe vera, a nebo jak tu rostlinku mám zpracovat??Chtěla bych to použít na zažívaní na Candidu atd,... tak mi prosím poraďte výrobky jsou přilíš drahé tfgakl chci chvíli pauzu a domácí výrobu

  Led 26, 2010
 • Obrázek uživatele Granvin
  Granvin (anonym)

  pokud tu léčbu myslíte vážně, tak na vnitřní užití a vyléčení Vám domácí aloe stačit nebude, pokud nemáte aloe farmu. Na candidu je účiná razantní zeleninová dieta, lactobacilus 2tbl ráno na lačno půl hodiny před jídlem a 1l čaje tužebník, lnice, máta, svízel, řepík. Když to podpoříte tou troškou aloe, co máte doma, tak jen tim líp:)

  Led 26, 2010
 • Obrázek uživatele poradce výživy
  poradce výživy (anonym)

  Aloe Vera je výborná při detoxikaci organismu a zdravotních problémech: http://www.poradce-pro-vyzivu.com/

  Čer 02, 2010
 • Obrázek uživatele filip
  filip (anonym)

  Je velice nepříjemné...souhlas je to chudák

  Zář 30, 2010
 • Obrázek uživatele libuše
  libuše (anonym)

  prosím poradte mi jak naložit aloe do vodky díky

  Lis 22, 2010
 • Obrázek uživatele viemar
  viemar (anonym)

  Obklad – gél na boľavé miesta 4 listy aloe vera, 20 acylpyrínov, 1 veľkú Lesanu. Všetko necháme stáť asi jeden týždeň. Potom precedíme alebo prefiltrujete cez husté plátno. Na boľavé miesto prikladať ako obklad.

  Feb 21, 2011
 • Obrázek uživatele Dana
  Dana (anonym)

  můžu doporučit aloe vera gel s obsahem 90%aloe gelu. Mrkněte na stránky www.aloevera.iprostor.cz moc mi pomohli a poradili. Nabízí všechny produkty alo vera nejen nápoj gel ale sprej první pomoci, teplé mléko.....

  Feb 26, 2011
 • Obrázek uživatele PetrK
  PetrK (anonym)

  Já mohu doporučit tento Aloe vera Gel: http://www.produkty-aloe-vera.cz/aloe-vera-gel/peach-drink

  Kvě 17, 2011
 • Obrázek uživatele Klára
  Klára (anonym)

  aloe vera ano, ale je třeba aspoň 3 flašky, to už leze do peněz. Já kupuju za 450 Kč na http://www.euphorie.cz/shop/potravinove-doplnky3/559-aloe-vera-gelovy-drink-broskev-1000-ml.html Víte někdo o tom samém levnějším?

  Kvě 17, 2011
 • Obrázek uživatele Michaela S
  Michaela S (anonym)

  aloe vera ano, ale je třeba...Aloe Vera gel ano,ale zjistit si jakym zpusobem firma ziskala certifikaty a jakym zpusobem deklaruje puvod a zpracovani rostliny. Nektere aloe vera gely jsou sice drazsi,ale investice se vyplati.

  Črv 05, 2011
 • Obrázek uživatele martin
  martin (anonym)

  aloe vera ano, ale je třeba...92% gel z Aloe Vera s přírodním broskvovým aroma. Pokrývá 100 % potřebné denní dávky vitaminu C. Ideální také v kombinaci s ovocnými šťávami. Vyroben z čistého gelu z listů. Obzvláště šetrný způsob zpracování. Certifikován SGS INSTITUTem FRESENIUS GmbH a IASC. Neobsahuje barviva.!!!!!! řekl bych že vím o lepším cca za 480kč + mnoho dalších výrobků z aloe vera za nákupní cenu.jestli máte zájem martin@zuzula.eu

  Črv 21, 2011
 • Obrázek uživatele Spasitelix
  Spasitelix (anonym)

  Dobrý den ,mužu se zeptat jaký je rozdíl mezi aloevera gelem a štávou z aloe ??

  Dub 24, 2013
 • Obrázek uživatele FERDA
  FERDA (anonym)

  Dobrý večer,chci...Jen zakoupené aloe vera od dealera je zdravé. Dealer má provizi , proto je zdravé. Doma pěstované aloe vera je vysoce škodlivé!!! Dealer by přišel o provizi.

  Srp 09, 2013
 • Obrázek uživatele TOM
  TOM (anonym)

  Štáva je ředěná převážně 1 ku 10 ... 10 litrů vody na jeden litr čistého gelu . Zředěný koncetrát může mít i na obalu napsáno - 99,9% aloe ....a přitom tam je max. do 15% aloe very gelu . Jsou obrovské rozdíly mezi kvalitou až neuvěřitelné !! Nejhorší je že legislativa povolí i to když např. v ponožce nenajdete kromně nápisu "S ALOE VERY" tak aloe to nevidělo ani z "letadla"...

  Srp 09, 2013
 • Obrázek uživatele Hanka91
  Hanka91 (anonym)

  Jen zakoupené aloe vera od...Dobrý den, mám osobní zkušenosti s Aloe vera gelem od firmy Forever Living Product kde je 96,3% hmotnosti aloe

  Led 04, 2014
 • Obrázek uživatele MARTIN
  MARTIN (anonym)

  PROC TAM NEDAJI RECEPT

  Dub 09, 2014
 • Obrázek uživatele Jiří Decorlit
  Jiří Decorlit (anonym)

  Jen zakoupené aloe vera od...To si nemyslím. Můžete mít stejnou rostlinu, půdu, zálivku, ale nikdy do naší zeměpisné šířky nedostanete tropické slunce. Zkuste si doma ve skleníku vypěstovat citrus nebo ananas. Přisvěcovat můžete čím chcete. Nikdy nebude chutnat jako "originál". Proč asi? Stejně tak v gel z listů vypěstovaných doma nebude obsahovat dostatek účinných látek. Navíc, dávkování by mělo být 1 ml na 1kg váhy denně. Na měsíc přiblížně dva litry gelu. Zkuste si takové množství sám vypěstovat!

  Srp 17, 2014
 • Obrázek uživatele Jiřka
  Jiřka (anonym)

  Určitě domací pěstovaná...Odkaz na aloe-gel.cz nefunguje, našla jsem ale něco na http://www.aloe-gel.eu a http://www.aloe-info.cz

  Srp 17, 2014
 • Obrázek uživatele Jana L
  Jana L (anonym)

  Mohu doporučit čaje s kousky aloe vera http://eshop.levnepotraviny.cz/kategorie/napoje.ledove-caje

  Srp 18, 2014
 • Obrázek uživatele Janka
  Janka (anonym)

  Prosím o radu. Přelila jem jednu rostlinu, ta začala chřadnout. Vyndala jsem ji z květináče, kořeny uhnilé a myslím, že už ji nezachráním. Máte někdo zkušenost, jak uchovat listy, je mi líto je vyhodit, velmi dobře hojí rány. Do nečeho je naložit, nevím, ptám se

  Zář 25, 2015
 • Obrázek uživatele alojka
  alojka (anonym)

  Na našem trhu nejkvalitnější ALOE VERA gely..Sivera,Freedom,Honey,Peach,krémy ,které pomáhají např. na lupénku,na křečové žíly,ALOE VERA spray první pomoci..na rýmu,bolesti v krku,řezné rány,popáleniny,štípance od hmyzupohmožděniny,plísně,mykózy,opruzeniny,ekzémy...a mnoho dalších produktů od značky LR health&beauty..více info j.chocho@seznam.cz

  Zář 25, 2015
 • Obrázek uživatele Janka
  Janka (anonym)

  Na našem trhu...??????

  Zář 25, 2015
 • Obrázek uživatele Nikol
  Nikol (anonym)

  Já používám lékárenské aloe od barnysu a je vyborne. Přijde mi jako nejkvalitnější na našem trhu vůbec.

  Črv 01, 2016

Přidat komentář

Reklama

Reklama