Noni džus pomáhá u deprese

Výzkum Dr. Heinickeho a jeho spolupracovníků prokázal, že noni je schopna upravit produkci a zužitkování látky nazvané serotonin.

Tato schopnost je daná přítomností xeroninového systému a důležité látky z noni -- scopoletinu. Serotonin se tvoří v organismu člověka, a le jeho hladina je často v nerovnováze. Vyrovnání hladiny serotoninu přispívá ke zmírnění deprese, úzkosti, odstranění poruch spánku a k úle­vě od bolestí včetně migrény.

 

Noni je významný doplněk léčby celé řady nemocí, které depresi vyvolávají nebo doprovázejí.

Prof. M UDr. Solomon zaznamenal ve své studii 1111 lidí trpících de­ presí, kteří pravidelně pili tahitský noni džus, 77% z nich udávalo vý­znamné snížení příznaků deprese. Průměrná dávka tahitského noni džu­ su byla asi 90 ml denně, což je možno převést na 4 polévkové lžíce ráno nalačno a na 2 polévkové lžíce večer před večeří každý den. Po zlepšení stavu je možno dávku snížit na minimum (1-2 polévkové lžíce denně).

Zdroj: MUDr. Dana Chvátalová - Noni - dar z přírody, nakladatelství Ecce Vita

 

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele litr za 649,-Kč ...ale po slevě
  litr za 649,-Kč... (anonym)

  za 549,-Kč

  Kvě 04, 2010
 • Obrázek uživatele Eva Mazanikova
  Eva Mazanikova (anonym)

  Dobry den chtela bych Vas poprosit ohledne caje.Kolik je cena bylinky caje deprese.Jestli se kupuje v lekarne?Prosim Vas napiste mne zpatky email.evamazanikova@hotmail.com Dekuji.Mazanikova Eva

  Čer 02, 2010
 • Obrázek uživatele ota
  ota (anonym)

  Kamarádky měla rakovinu a chemorerapie jí sice zabírala, ale zároveň jí zabíjela. Doktoři řekli, že vydrží s energií maximálně dva dny. Jen vím, že její manžel jí sehnal tento nápoj, který jí s toho dostal a dodnes žije. Ota plyšáci .

  Čer 06, 2010

Přidat komentář

Reklama

Reklama