Oregánový olej jako živina pro hubnutí

Oregánový olej je především znám jako živina pro podporu imunity, který má široké spektrum protibakteriálních a protiplísňových vlastností. Nová studie na zvířatech prokázala, že aktivní látka oregánového oleje karvakrol může být prevencí dietou způsobené obezity.

Karvakrol moduluje geny a tlumí záněty v bílé tukové tkáni.

Vědci použily dobře zdokumentovaný model vysokotučné diety vyvolávající obezitu. Myši, které nedostávaly karvakrol, se staly obézními. Další myši dostávaly jako 0,1% diety též karvakrol. Tyto myši získaly signifikantně nižší váhu i hladinu krevních lipidů (cholesterolu a triglyceridů). Genovou anylýzou se zjistilo, že geny, které vedou k tvorbě nových tukových buněk, byly potlačeny. Též geny imunitních buněk v bílé tukové tkáni, které způsobují záněty, byly utlumené.

Klíčovou roli při nabírání váhy u některých lidí hrají imunitní buňky v bílé tukové tkáni, které přitahují další imunitní buňky a způsobují progresivní zánět. Tento problém vede k dysfunkci bílé tukové tkáně a přispívá k těžko odstranitelnému nárůstu váhy. Toto je první studie, která ukazuje, že karvakrol může pomoci vyřešit tento začarovaný kruh a obtížný problém.

Množství karvakrolu užívaného ve studii odpovídá množství oregánového oleje, co užívají lidé při posilovaní imunity.

Zdroj: wellnessresources.com

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele Alenita
  Alenita (anonym)

  Ano, oreganovy olej je fantasticky, ale jen kdyz se uziva nepravidelne. Jen po dobu 3 tydnu, 3xdenne. Pokud se uziva nadmerne, muze vyprovokovat toxicity jater, ledvin a nervoveho systemu. Takze vse s mirou!

  Čer 15, 2013
 • Obrázek uživatele Správně,
  Správně, (anonym)

  všeho s mírou a oregáno jen jako koření. Ve větší dávce je odporné (a možná i toxické?).

  Čer 15, 2013
 • Obrázek uživatele Nic toxického na něm není
  Nic toxického n... (anonym)

  A je tu řeč o oregánovém oleji. Samotné oregáno působí velmi slabě. Olej je mnohem účinnější. Dělá se v různých koncentracích od 10 do 100%. Nad 25% by se měl vždy do něčeho kapat, protože silně pálí. Část lidí ho nesnáší, tak ti by se mu měli asi vyhnout. Pokud vám dělá dobře, lze ho konzumovat bez omezení, tedy samozřejmě co se týče délky užívání, nikoliv množství, není možné ho jíst po lžičkách, ale vždycky po kapkách.

  Čer 16, 2013
 • Obrázek uživatele no jistě
  no jistě (anonym)

  A je tu řeč o oregánovém...oregánový olej hodně pálí, ale žádná toxicita v něm není. Používám ho spoustu let a je mi po něm skvěle. Jalapeňos nebo kayenský pepř taky pálí a nikdo je nepodezřívá z toxicity. Pro Čechy je netoxický zřejmě jen bůček a kuřata. To jsou ty správné pokrmy.

  Čer 16, 2013
 • Obrázek uživatele Bayerová
  Bayerová (anonym)

  oregánový olej hodně...Oregánový olej je jistě skvělý, ale že se po něm hubne, to jsem si bohužel nevšimla. Ale na imunitu je úžasný.

  Čer 16, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama