Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Oreganový olej je přírodní antibiotikum

Oregano je silná bylina s unikátními léčivými vlastnostmi. Věděli jste, že oregano má osm krát více antioxidantů než jablka a třikrát tolik jako borůvky? Antioxidanty pomáhají chránit naše tělo před poškozením volnými radikály. Oreganový olej je nejsilnější rostlinný olej na světě!

Distribuce oreganového oleje začala ve starověkém Řeck. V řečtiněse slovo oregano překládá jako radosti hor. Řekové byli první, kdo začali používat olej pro léčebné účely jako silné antivirové, antibakteriální, antiseptické, protiplísňové činidlo a také jako lék na bolesti a zánětu. Oregáno byl hlavním antibakteriálním prostředkem používaným Hippokratem. Oreganové listy se tradičně používají k léčbě onemocnění spojených s dýchacím a zažívacím systémem.

Oregánový esenciální olej obsahuje vápník, hořčík, zinek, železo, draslík, měď, bór, mangan, vitamíny C, A ( beta - karoten ), niacin.

Oreganový olej obsahuje čtyři hlavní skupiny chemických látek, které mají léčivé účinky.

Fenoly - včetně karvakrolu a thymolu. Působí jako antiseptika a antioxidanty .

Terpeny - včetně pinenu a terpinenu. Mají antiseptické, protivirové, protizánětlivé a anestetické vlastnosti.

Linalool a bonreol jsou dva alkoholy s dlouhým řetězcem nalezené v oreganovém olej. Vykazují antivirové a antiseptické vlastnosti.

Estery jsou linalylacetát a geranylacetát. Vykazují antimykotické vlastnosti.

I když všechny tyto sloučeniny mají léčivé vlastnosti,nejvýznamnější primární sloučenina nalézající se v oregano olej je karvakrol. Vědecký výzkum prokázal, karvakrol je jedním z nejúčinnějších známých přírodních antibiotik.

A co je nejdůležitější, oreganový olej nevytváří škodlivé kmeny v těle, a nemá vedlejší účinky jako farmaceutické antibiotika. Kromě toho, že je účinný proti nebezpečným, a dokonce i smrtící bakteriím, ale neprodukuje biologické změny v těle. Oreganovýolej vyživuje tělo a nezpůsobuje nedostatekí živin jako konvenční antibiotika.

A když se podíváte na statistiky, lidé ve Středomoří žijí déle. Možná částečně proto,  že oregáno se přidává do většiny pokrmů středomořské kuchyně!

Zdroj: www.lahealthyliving.com
 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Zařazení na fórum: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama