Pelyněk roční společně s železem dokáže během 16 hodin téměř zničit rakovinu prsu

Pelyněk roční společně s železem dokáže během 16 hodin téměř zničit rakovinu prsu Podle studií, které byly zveřejněny v čísle Life Sciences, artemesinin - derivát pelyňku ročního (Artemisia anuua), používaného v čínské medicíně - může zabít 98% buněk karcinomu prsu v době kratší než 16 hodin.

Bylina sama o sobě způsobila snížení  buněk karcinomu prsu o 28%, ale společně s železem, byl pelyněk schopen vymýtit rakovinu téměř úplně.

Artemisinin byl používán v minulosti jako mocný bylinný prostředek proti malárii, ale teď bylo prokázáno, že je to též bojovník s rakovinou.

Když subjektům v publikované studii byl podán doplněk železa, který se často hromadí v prsní tkáni, ale především v rakovinných buňkách, artemisinin byl schopen zacílit selektivně “špatné“ buňky a “dobré“ buňky nechat na pokoji.

Přečtěte si více : http://naturalsociety.com/artemesinin-iron-causes-98-reduction-breast-ca... # ixzz2ndIcBMnO
 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (38)

 • Obrázek uživatele Q.
  Q. (anonym)

  Problém je, že v Life Science žádný takový článek není. Aneb alternativní pravda alternativní medicíny v praxi. Jeden lump si něco vymyslí a nemyslící hlupák to po něm převezme jako pravdu - a snad tomu i věří.

  Led 10, 2014
 • Obrázek uživatele Google X.
  Google X. (anonym)

  Vida... a všichni chodí na ozařování a chemoterapii.... a přitom je to takhle jednoduchý?...:o)))

  Led 10, 2014
 • Obrázek uživatele :-))
  :-)) (anonym)

  Vida... a všichni chodí na...Jak jistě odpoví některý z alternativních fanatiků... :-)))a proto jim beru vítr z plachet dopředu... velké farmaceutické firmy toto úžasné poznání zaměrně před lidmi tají, aby je donutily chodit na chemoterapii, ze které mají obrovské zisky

  Led 10, 2014
 • Obrázek uživatele Hmmm
  Hmmm (anonym)

  Jak jistě odpoví některý...Ano, právě farmaceutické firmy šíří "vědecké poznání" podle kterého lze použít pouze radiaci a chemii. Alternativní medicínu označují za pavědu. Vysvětlení je prostší. Artemisin a železo si nelze nechat dát patentovat, proto nezájem farmaceutických gigantů, protože z toho nekoukají žádné zisky. A co nelze patentovat, to je potřeba "vědecky" smést ze stolu.

  Led 11, 2014
 • Obrázek uživatele Dacan
  Dacan (anonym)

  No, jak se říkává, co tě nezabije to tě posílí. A ten kdo nemá fakta z uznávané studie, může jen věřit a doufat.

  Led 11, 2014
 • Obrázek uživatele :-))
  :-)) (anonym)

  Ano, právě farmaceutické...No a už to tu máme.... Obvyklé řeči o patentech...

  Led 11, 2014
 • Obrázek uživatele No jo
  No jo (anonym)

  Mě jen udivuje, že když onemocní lékaři maminka, tak než aby jí dal pelyněk, pošle jí na chemo a na ozařování.

  Led 11, 2014
 • Obrázek uživatele Bigan
  Bigan (anonym)

  No a už to tu...Jj, ona taky celá farmacie je o patentech. Bohužel většina lidí to nechápe. Má-li firma patent, může 2 let vyrábět určitý lék nebo produkt. Nikdo jiný ho vyrábět nesmí. Ani jeho obšlehnutou napodobeninu. A to je zdrojem fantastických zisků. Pokud to někdo začne vyrábět na černo, že pokuty jsou absolutně likvidační. Jenomže platí, že nějaké rostliny nebo vitaminy patentovat nelze, i kdyby někdo udělal studii. Takový patent nikdo nepřijme.

  Led 11, 2014
 • Obrázek uživatele Majka
  Majka (anonym)

  Jj, ona taky celá farmacie...To je celkem známá věc... ale asi ti tam vypadla nula, má to být 20 let výroby a ne 2. Ale i když je to notoricky známé, tak většina lidí se láduje v případě nemoci chemickými sajrajty. A to kupodivu i lidi, kteří jinak propagují zdravý životní styl. Moje máma brala 18 různých druhů léků. Přihlásila jsem jí k jinému doktorovi a ten počet léků snížil na 4. Většina doktorů léčí tak, že předepisuje chemické sajrajty.

  Led 11, 2014
 • Obrázek uživatele Bigan
  Bigan (anonym)

  To je celkem známá věc......Sorry, skutečně mi tam vypadla 0. Dík za upozornění.

  Led 11, 2014
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Mě jen udivuje, že když...No jo--vždyt´je to právě naopak. Jen málokterý lékař své matce dovolí jít na chemo.Kdyby jste žil v prostředí onkologie a znal ty lékaře nikdy takový nesmysl nenapíšete. Vím o čem mluvím!

  Led 11, 2014
 • Obrázek uživatele Zdena
  Zdena (anonym)

  No jo--vždyt´je to právě...Nejen, ze maminky(i jini z rodiny)lekaru chodi na chemo, chodi na ni i samotni lekari, protoze rakovina se nevyhyba ani jim. Ze uz se vedatori, kteri se hrbi pulku zivota nad zkumavkami, na to nevykaslou. Pritom zrovna lecba v onkologii prodelala za posledni leta velky posun. Znam hodne lidi, kteri prodelali rakovinu a ziji i dlouha leta. Zato neznam nikoho, kdo by prezil u agresivnich druhu bez lecby anebo se vylecil pelynkem. P. S. Taky vim, o cem mluvim.

  Led 11, 2014
 • Obrázek uživatele Q
  Q (anonym)

  Nejen, ze maminky(i jini z...On je totiž ten článek jedna velká lež, o to odpornější, že jde o polopravdu. Artemisinin, jedna z látek pelyňku, skutečně může in vitro (tedy právě ve zkumavce) působit cytostaticky na buňky obsahující velké množství železa. Ale od in vitro do in vivo je poměrně daleká cesta a je více než pravděpodobné, že by v dávce s patrným cytostatickým účinkem na nádor byl patrný i cytostatický efekt na zdravé buňky. Ono to totiž s tou akumulací železa v nádorových buňkách není tak žhavé, aby bylo možné spoléhat na selektivní citlivost. Ve skutečnosti je v Life Science několik článků studujících arteminisinin, ale všechny jsou in vitro. Publikovat to jako článek "pelyněk léčí rakovinu" může jen naprostý kretén nebo svině nejhrubšího kalibru.

  Led 12, 2014
 • Obrázek uživatele Q
  Q (anonym)

  Zkusit se má všechno a...Hned ze tří dobrých důvodů: 1. Falešná a lživá "naděje" může skalní vyznavače pseudopřírodního způsobu života vést k tomu, že si budou po diagnóze "léčit" rakovinu sami nebo z pomoci nějakého zištného mašíbla. Tu a tam dokonce vede i k "chránění" dětí před chemoterapií.. Jen v České republice se počet takovýchto zbytečných úmrtí odhaduje na desítky až stovky. A asi jsem staromódní, ale když má někdo vlastní hloupostí, ovšem hloupostí, kterou si sám vypěstoval a na kterou je snad i hrdý jako na "alternativní pohled na svět", zodpovědný za desítky promarněných životů, tak je podle mě tou nejhorší lidskou špínou, prostě sviní. 2. Pokud se už někdo rozhodne pro skutečnou terapii, i když i ta často dává "jen" naději, ovšem naději prokazatelnou a hmatatelnou, tedy např. z rozsudku smrti v nejbližších několika měsících může udělat 90% naději na vyléčení měřené jako deset let života a bez choroby, tak i pak se může pomýlen podobnými lživými články nechat svést k nápadu, že "terapii pomůže". Jenže klasické onkologické metody jsou tancem na ostří břitvy, jde o velmi těsné vybalancování mezi toxicitou cytostatika (mimochodem, většinou rostlinného původu) a jeho účinkem na nádor. Biochemické smetiště, jaké většina bylin obsahujících nezanedbatelné množství farmakologicky aktivních látek představuje, pak tento tanec na břitvě naruší. No a místo očekávané pomoci se tak spíše dostavuje vyšší toxicita nebo nižší účinnost chemoterapie. A výsledkem jsou opět zbytečně mrtví, o který viz výše. 3. Tím, že si nějakou bylinu "ukradne" alternativní pakáž, zaplevelují se neselektivní databáze typu MEDLINE publikacemi v podřadných časopisech, které dokazují jen vědeckou negramotnost této sorty lidí. Tím se ale případný skutečný efekt nebo i jen zájem o izolaci sekundárních metabolitů a jejich skutečné farmakologické využití tlumí, protože z ryze "reklamních" důvodů nechce být vedení špičkových pracovišť spojováno s podvodníky i jen nepřímo ve smyslu "i my studujeme".

  Led 12, 2014
 • Obrázek uživatele x_x
  x_x (anonym)

  Bože,celý váš obsáhlý...Kolik máte mezi svými známými lidmi těchto případů, kteří se vyléčili sami? Myslím tím, že jste s nimi přímo mluvila a víte podrobnosti? Po internetu se především šíří neověřené zkazky, kdy se to traduje jako tichá pošta.

  Led 12, 2014
 • Obrázek uživatele Mickey Mouse
  Mickey Mouse (anonym)

  Bože,celý váš obsáhlý...Když už člověk neví kudy kam, pak už by si vůbec neměl pomáhat sám. V zoufalství totiž přestane kriticky přemýšlet a začne dělat blbosti i skutečný odborník. Natož amatér, který jen věří tomu, co si přečetl v bulvárním časopisu. Nebo "léčiteli", který na té "alternativní léčbě" dobře vydělává.

  Led 13, 2014
 • Obrázek uživatele A já zase říkám,že
  A já zase říkám,že (anonym)

  farmaceutická lobby je největší svinstvo.Nenažraní,ziskuchtivý,kteří záměrně brzdí vývoj léků,jen aby se nažrali.

  Led 13, 2014
 • Obrázek uživatele Q
  Q (anonym)

  farmaceutická lobby je...horší už je jen zbrojařské a alternativní lobby

  Led 14, 2014
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Ano,jsou to zločinci.

  Led 15, 2014
 • Obrázek uživatele sia
  sia (anonym)

  Takže článek prý neexistuje ??? pravda, je z roku 2005, ale vyhledávala jsem jen chvíli ... Effects of artemisinin-tagged holotransferrin on cancer cells Original Research Article Life Sciences, Volume 76, Issue 11, 28 January 2005, Pages 1267-1279 Henry Lai, Tomikazu Sasaki, Narendra P. Singh, Archna Messay Show preview | Purchase PDF - $35.95 | Recommended articles | Related reference work articles

  Led 16, 2014
 • Obrázek uživatele sia
  sia (anonym)

  Problém je, že v Life...mluvíš z hladu?

  Led 16, 2014
 • Obrázek uživatele Q
  Q (anonym)

  mluvíš z hladu?Ne, článek, který by popisoval skutečný efekt prezentovaný jako efekt pelyňku in vivo neexistuje. In vitro a s použitím izolované látky je dosahováno mnohem lepšího efektu např. s látkami izolovanými z tisu (skupina cytostatik známá jako taxany), z barvínku (cytostatika vinkristin a vinblastin), z ocúnu (cytostatikum kolchicin) nebo bakteriální produkty (cytostatika doxorubicin, epirubicin). Desítky dalších látek účinných in vitro in vivo nefungují. No a nakonec samo hlodání tisu, pití tinktury z ocúnu nebo čaje z barvínku na nádor nemá vliv; může ale zabít nebo poškodit játra, ledviny nebo třeba mozek. Prostě autor článku (vč. anglického originálu) je buď lhář nebo kretén. Nejspíše obojí.

  Led 16, 2014
 • Obrázek uživatele sia
  sia (anonym)

  Ne, článek, který by...no a co třeba takhle ... ? Selective toxicity of dihydroartemisinin and holotransferrin toward human breast cancer cells Original Research Article Life Sciences, Volume 70, Issue 1, November 2001, Pages 49-56 Narendra P. Singh, Henry Lai ???

  Led 16, 2014
 • Obrázek uživatele sia
  sia (anonym)

  no a co třeba takhle ......anebo takto - další studie ... Oral artemisinin prevents and delays the development of 7,12-dimethylbenz[a]anthracene (DMBA)-induced breast cancer in the rat

  Led 16, 2014
 • Obrázek uživatele Q.
  Q. (anonym)

  anebo takto - další studie...Umíš číst, tedy jsi schopen pochopit význam těch písmenek, která si přehláskuješ? Evidentně ne, protože jinak bys na vysvětlení, že mezi in vivo a in vitro je podstatný rozdíl, "nedokazoval opak" tím, že plácneš in vitro studii s extraktem. Dále, i odkaz na Cancer Letters 2006;231(1):43-8 je dokladem tvé neschopnosti. I rozdíl mezi "pojídáním byliny" a "podáním izolované látky" byl vysvětlen, ovšem proti tomu kontruje studií s izolázem (na potkanech). Prostě jen dokladuješ, že jsi hlupák. Kdyby to nebylo potenciálně nebezpečné, protože to u tobě podobných omezenců může vyvolat hovězí nápady, jen bych se ti smál.

  Led 17, 2014
 • Obrázek uživatele In vitro veritas
  In vitro veritas (anonym)

  Umíš číst, tedy jsi...takže je to pravda!

  Bře 04, 2014
 • Obrázek uživatele Traude Rusňoková
  Traude Rusňoková (anonym)

  .Já se některé nemoci léčím sama aje to o moc lepší než léky.Třeba dělat něco pro takové ženy Trud Rusňoková

  Bře 09, 2014
 • Obrázek uživatele Blanka
  Blanka (anonym)

  Mě jen udivuje, že když.....a víte že jsem slyšela už od mnohých doktorů, že by svojí rodinu na chemo neposlali? Je to vždy jen o tom kam směřujeme svojí energii a jakou si děláme realitu.

  Bře 10, 2014
 • Obrázek uživatele ??
  ?? (anonym)

  ..a víte že jsem slyšela......a když přijde na lámání chleba, tak samozřejmě pošlou.. řeči jsou řeči a realita jiná a pokud je šance na vyléčení, proč ji zahodit... alternativní povídání o energiích je takové plácání nic více....

  Bře 11, 2014
 • Obrázek uživatele Katka
  Katka (anonym)

  Tento článek je jedna velká lež. Pelyněk rakovinu nevyléčí.

  Bře 13, 2014
 • Obrázek uživatele Zuzana
  Zuzana (anonym)

  Mě jen udivuje, že když...Nie je to tak úplne pravda. K lekárke zaoberajúcej sa aj celostnou a čínskou medicínou sa chodí liečiť primár onkológie! Nevymýšľam si, môj brat s ním sedel v čakárni.

  Kvě 04, 2014
 • Obrázek uživatele krch
  krch (anonym)

  Mě jen udivuje, že když...eh, já to znám i naopak - když onemocní lékaři maminka, tak se začne - poprvé v životě - zajímat o alternativu

  Kvě 16, 2014
 • Obrázek uživatele Anna
  Anna (anonym)

  Kdyby to byla pravda, tak to žere už dávno každý a všichni jsme zdraví jak řepa doprdele!

  Zář 06, 2014
 • Obrázek uživatele Kyanid draselný
  Kyanid draselný (anonym)

  v dávce nad 100 mg dokáže během několika minut rovněž zničit nejen rakovinu prsu, ale rakovinu jakoukoliv.

  Zář 06, 2014
 • Obrázek uživatele Romana
  Romana (anonym)

  Hned ze tří dobrých...Q, ty máš něco proti alternativní léčbě? Já na ní nedám dopustit. Mně pomohla.

  Pro 06, 2014
 • Obrázek uživatele nena93
  nena93 (anonym)

  Osm let jsem měla pálení jazyka a stále se mi dělaly opary v puse. Kdo nezažil, neumí si to představit. Doktoři si mne házali jak horký brambor, bez výsledku. Našla jsem si i soukromého imunologa v Praze. Ten mi po roce za mé peníze sdělil, že se s tím musím baučit žít. Když už jsem byla zoufalá, tak mi můj obvodní lékař přiznal, že sám se léčí u svého kamaráda, taky lékaře, který přešel na čínskou medicínu. Začala jsem tam chodit. / i když mi cena nejdřív vyrazila dech/.....No ,ale rodina mne přesvědčila, abych to zkusila. Po 6 týdnech akupunktury a užívání těch odporných bobulí byl konec mému trápení.....Pro mne neuvěřitelné, pro mne je to zázrak !!!!!

  Pro 07, 2014
 • Obrázek uživatele A ty už taky
  A ty už taky (anonym)

  tak,tak ale omezený člověk...přestaň halucinovat :-DDD. Ten matroš, co hulíš, ti rozumových schopností nepřidá...

  Pro 08, 2014
 • Obrázek uživatele Patrik
  Patrik (anonym)

  Článek o artemisininu v léčbě rakovin http://alternativnicesta.cz/artemisinin/

  Čer 12, 2015

Přidat komentář

Reklama

Reklama