Přeslička rolní a osteoporóza

Nedávný výzkum dospěl k závěru, že přeslička rolní pomáhá potlačovat osteoporózu. Pojďme se podívat na podrobnosti o této bylině a o osteoporóze:

Co je osteoporóza?
Osteoporóza je onemocnění, které souvisí s kostmi. Je to zdravotní problém, kdy se kosti stávají velmi křehké a lámavé. Kosti se ztenčují a stávají se velmi slabé. I menší pád může způsobit, že se kosti zlomí či naprasknou.U osteoporózy se zvětšují póry v kosti a tím se ztrácí hustota kostí.

Příčiny osteoporózy
Hlavními důvody pro vznik osteoporózy jsou nedostatek vitaminu D a vápníku. U některých lidí také hormonální změny způsobují tento problém. Vyskyt stoupá s věkem. Ženy jsou osteoporózou více ohroženy.

Škodlivé účinky osteoporózy
Níže jsou uvedeny některé z nepříznivých účinků osteoporózy:

Osteoporóza zvyšuje riziko zlomení kostí.
Kosti mají tendenci slábnout
U některých lidí způsobuje ztrátu výšky
Může způsobit ohnutí a shrbení
Ztěžuje vykonávat každodenní činnosti
Vyvolává pocit deprese

Co je přeslička rolní?
Přeslička je bylina (botanický název: Equisetum arvense). Bylina obsahuje mnoho křemíku a někteří praktici považují přeslička za jednu z nejlepších bylin.

Bylina, přeslička působí proti osteoporóze a bylo zjištěno, že je to velmi užitečný bylinný lék.

Zdravotní výhody přesličky rolní
Bylina byla zkoumána řadou vědců po celém světě. Mezi její léčivé vlastnosti patří antimikrobiální a protizánětlivé vlastnosti. Je to také silný antioxidant.

Jak přeslička působí proti osteoporóze
Přeslička má schopnost posilovat a zpevňovat kosti. Bylina má též schopnost napravovat škody, které jsou způsobeny osteoporózou.

Bylina je  přírodní diuretikum a má schopnost vyhánět odpad z těla. Přeslička se používá k léčení problémů s ledvinami, pro problémy s krvácením, a pro léčení vředů a ran.

Všechny části byliny, které rostou nad zemí mají léčivé účinky a mohou být konzumovány.

Tím pravým prostředkem na osteoporózu
Bylo zjištěno, že když je organický křemík konzumován ve velkém množství, osteoporóza se rychle zlepšuje. Vzhledem k tomu, přeslička obsahuje velké množství křemíku, bylo prokázáno, že je tím pravým bylinným lékem na osteoporózu.

Ti, kteří trpí osteoporózou mohou konzumovat bylinu, která je k dispozici buď v práškové formě nebo v kapalné formě. Můžete konzumovat asi 300 mg byliny 2 až 3 krát denně. Je vhodné si často připravovat sirup z přesličky povařením byliny ve vodě, přefiltrováním a poté ji konzumovat.
Zdroj: Ayurvedic Natural Home Remedies

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama