Reklama

Přírodní bylinná terapie v menopauze

Následující bylinky obsahují fytoestrogeny a mohou být nápomocny při řešení potíží během menopauzy.

Smldinec neboli divoký jam (Dioscorea villosa) dodává formuli 5% diosgeninů. Obsahuje steroidní prekurzory (biologicky významné výchozí látky), které regulují hormonální funkce syntézu progesteronu. Pomáhají kontrolovat záněty, relaxují svaly, snižují riziko vzniku osteoporózy a endometriózy. Pomáhají upravovat hladinu krevního cukru a tím zpomalují degenerativní změny v tkáních.

Ploštičník (Cimicifugae racemosa) dodává formuli 2,5% triterpenoidů. Má účinky podobné estrogenu. Pomáhá snížit hladinu luteinizačního hormonu, který přispívá k návalům horka, nočnímu pocení a poševní atrofii. Snižuje bolestivost a upravuje rovnováhu hormonů. Zlepšuje psychický stav a snižuje práh k nadměrnému podráždění. Také zmírňuje poruchy spánku a problémy s koncentrací.

Červený jetel (Trifolium pratense) dodává formuli 8% isoflavonů. Je výborným zdrojem fytoestrogenů (isoflavonů), ty pomáhají organismu snížit návaly horka, předchází úbytku kostní hmoty, udržují zdraví kardiovaskulárního systému a snižují riziko zhoubného bujení. Též zlepšuje spánek, náladu a zvyšuje libido.

Andělika čínská (Angelica sinensis) dodává formuli 1% liguistidů. Je pravděpodobně nejdůležitější prostředek působící jako kardiovaskulární a hormonální tonikum (posilující látka), které zmírňuje menopauzální symptomy. Má antispazmatické (křečím zabraňující), protizánětlivé a antikoagulační (bránící vzniku krevních sraženin) vlastnosti. Pomáhá též proti vysoušení poševní sliznice.

Reklama

Drmek obecný (Angus-castus) dodává formuli 0,5% angusidů. Obsahuje progesteronu podobné sloučeniny, které stimulují uvolňování luteinizačního hormonu a potlačují uvolňování folikuly stimulujících hormonů, které se podílejí na vzniku menopauzálních obtíží. Pomáhá udržovat hormonální rovnováhu, zmírňuje náladovost, úzkostné stavy a nespavost. Již ve starém Řecku byl drmek obecný používán jako afrodisiakum.

Lopuch větší (Arctium Lappa). Jeho přírodní močopudné vlastnosti pomáhají regulovat hladinu cukru v krvi a zmírňovat záněty. V tradiční herbální medicíně se používá na čištění krve, jater a zmírňování bolestivosti, zvláště v případech artritidy a podobných zánětlivých onemocnění. Pomáhá stimulovat vyměšování žluče a snižuje riziko vzniku zhoubných nádorů. Dále byly pokusem na zvířatech prokázány účinky i protinádorové působení.

Kapsle mají chlorofylový povrch (zelená barva) pro lepší stabilizaci produktu a lepší vstřebatelnost.

Více informací naleznete na 001shop.cz

Reklama

Komentáře

jan (Út, 29. 3. 2005 - 15:03)
dobry den jsem asi hloupy ale zajimaji me ruzne veci a tak se ptam co je to menopauza? dekuji za odpoved
Jolana (Pá, 17. 2. 2006 - 17:02)
Kde je možné zakoupit přípravky z divokého jamu? Dík za odpověď. Jolana
Martina (St, 20. 4. 2005 - 15:04)
Hormonální změna - "přechod" žen ve věku nad 40 let.
alena (Ne, 24. 4. 2005 - 16:04)
Já věřím bylinkám a bylinným produktům od té doby co jsem je testovala na sobě.Mívala jsem návaly -až 10 za noc ,nemohla spát,měla vnitřní nervozitu a nevěděla proč.Taky to znáte?Nyní jsem v pohodě.Užívala jsem OK Alfu-z 18 bylinek a OK Omegu(brutnákový a pupálkový olej a vitamin E)Po týdnu jsem byla klidnější a mohla spát-návaly byly tak 2x.Je to úleva -cítím se skvěla a mám opět chuť žít.Usmívám se na okolí a lidé to poznali,že jsem se změnila.Peníze nejsou rozhodující!!objednávám si to na dobírku.
dagmar (Út, 18. 4. 2006 - 15:04)
Chtěla bych si koupit na počáteční menopauzu nějaký přírodní preparát, ale je jich na trhu tolik, že vůbec nevím, který. Uvažuju nad Sarapisem soja nebo GS Merilin... Můžete mi prosím poradit?
vrublova vera (St, 2. 5. 2007 - 15:05)
chtěla jsem se zeptat na účinky memomaxu.děkuji
Žofka (Po, 12. 11. 2007 - 14:11)
Agnex je parádní, doporučuji http://www.prodejbylin.cz/pol_viagse_drmek_mnissky_pepr_semeno.html , lepší než GS Merilin, i když může to být vnímáno dost individulně.
IRENA (Po, 12. 11. 2007 - 16:11)
A co Mabelle od Walmarku, máte to někdo vyzkoušený? Nebo ten přípravek s jetelem od LR Cosmetic?
Anička (St, 28. 11. 2007 - 16:11)
co to konkretne je je mám ty samé problémy beru sarapis je to lepší ale ne tolik kde musžu objednat OK Alfu + 18 bylinek a ten půpalkový oleja E vitamín a kolik to stojí děkuji
Bohumil (Út, 27. 5. 2008 - 17:05)
Znám účinný a osvědčený produkt. Zlepšuje problémy se sníženou hormonální činností v menopauze ( výkyvy nálad,návaly horka,pocení, nespavost...)Pokud chcete, kontaktujte mne na:bjaeger"tiscali.cz
Lidka (Ne, 7. 9. 2008 - 12:09)
Mám stejné příznaky a ráda bych vyzkoušela OK ALFUbylinky i OK OMEGU.Zajímalo by mě,kde si je mohu objednat a také cenová relace..děkuji moc
Kominík (Po, 6. 4. 2009 - 23:04)
Bohumile, už jsi s tím herbalajfem trapnej, opravdu!
Kamila (Út, 7. 4. 2009 - 00:04)
Minapent není špatnej.
Ludmila (Út, 30. 3. 2010 - 22:03)
Je mi 55 let a půl roku užívám GS Merilin.
Zajímalo by mě, jak dlouho tyhle prášky mám užívat, aby mi vymizely příznaky přechodu (pocení, návaly...)?
Děkuji za odpověď...
M. Zapletal (Út, 30. 3. 2010 - 22:03)
Ludmilko, prestante brat drahe potravinove doplnky, a kupte si kotvicnik caj. Neco nalozte do lihu a zatim berte caj - a to 3 krat denne kavovou lzici.
Tady je navod :do litru 80% konzumniho lihu date 2-3 s acky kotvicniku a nechate mesic louhovat za obcasneho protrepani po mesici scedite a naredite litrem destilky. Tak si vyrobite ucinny lek na nekolik let. Lih je ke koupi v drogerii. Vrati se vam to, hotovej kotvicnik v tikture 50ml stoji 100 Kc a sacek kotvicniku 56-65 Kc.
Jinak teda, ty priznaky uz byste davno nemela vubec mit, zvlast po pul roce uzivani. Ucinek kotvicniku poznate uz po mesici, jen pokud by jste mela krece v lytkach, zaradte Ca plus vit. B6. Staci jednou denne. A budete zase kocka, Ludmilko. Pa.
Ali (Pá, 15. 10. 2010 - 08:10)
Ludmilko, prestante brat...Mohli by ste pridať aj dávkovanie extraktu z kotvičníka? Predáva sa napr. Kotvičník forte, kde je dávkovanie 15 kvapiek dvakrát denne, ale neviem porovnať koncentráciu s doma vyrobeným prípravkom. Ďakujem.
Kotvičník (Pá, 15. 10. 2010 - 12:10)
Kotvičník je bylinná vigra.
Majka (So, 23. 8. 2014 - 16:08)
Musela jsem vyhledat nějaký přírodní produkt nejen na menopauzy ale i na osteoporozu. Pak mi v lékárně doporučil Elli meno osteo forte. Mohu z vlastní zkušenosti doporučit opravdu všem ženám, které trápí klasické příznaky menopauzy. Cítím se mnohem lépe a více vitálnější:)
beba (Ne, 21. 6. 2015 - 15:06)
Dobrý deň ak by ste chceli poradiť nejaký dobrý prírodný produkt kľudne má kontaktujte na [email protected] sa
žena (Ne, 21. 6. 2015 - 18:06)
Na potíže kolem menopauzy je spousta přípravků. Fungují málo. Stojí hodně ! Z vlastní zkušenosti potvrzuji, nejlepší je jíst několikrát týdně soju. Tofu, sojové maso a podobně. Zabere to stoprocentně a rozhodně tím do sebe dostanete víc potřebného, než v Sarapisu.
Dodám jen pro zajímavost, nedávat to synům a manželům. Muži sojové výrobky jíst mohou jen velmi omezeně. Nechtějí přeci do sebe dávat fytoestrogen?!
Reklama