Proti zvětšení prostaty saw palmeto neboli minipalma

Botanické názvy: Serenoa serrulata, Serenoa reepens, Sabal serrulata

Saw palmeto pochází z jihovýchodu USA. Používají se plody této rostliny.

Vhodné aplikace:
Nezhoubné zvětšení prostaty (benigní hyperplazie prostaty BPH) - vědecky podložený účinek
Zánět prostaty (prostatitis) - podpůrný účinek při léčbě antibiotiky
Padání vlasů - několik studií prokázalo účinek při užívání společně s betasitosterolem.
Podpora tvorby spermií a zvýšení sexuální výkonnosti u mužů - vědecky nepodloženo
Ochrana urogenitálního systému mužů
Nadměrné ochlupení žen

Za poslední desetiletí dvojité slepé klinické zkoušky prokázaly, že 320 mg extraktu z bobulí saw palmeto je bezpečnou a efektivní látkou v boji se symptomy nezhoubného zvětšení prostaty (BPH).

Tříletá německá studie prokázala, že užívání 160mg extraktu z minipalmy 2x denně redukuje noční močení u 73% pacientů a zlepšuje proud moči. V dvojité slepé zkoušce, 160 mg extraktu 2x denně bylo stejně efektivní jako finasterid (Proscar) bez vedlejšího účinku, jako je ztráta libida.

Saw palmeto zabraňuje přeměně testosteronu na dihydrotestosteron ? aktivní formu testosteronu. Saw palmeto nemá estrogenní účinek.

Doporučené dávkování:
Pro počáteční stádia nezhoubného zvětšení prostaty se doporučuje 160 mg saw palmeto extraktu 2x denně. 320 mg 1x denně se ukázalo stejně účinné. Pro docílení výsledku je potřeba minipalmu užívat 4-6 měsíců. Pokud se prokáže zlepšení, je třeba v užívání minipalmy pokračovat. Je vhodné spolupracovat s urologem, aby bylo prokázáno klinické zlepšení.

Vedlejší účinky a interakce:
V klinických zkouškách nebyl prokázán žádný významný vedlejší účinek extraktu ze saw palmeta. V řídkých případech může způsobit minipalma žaludeční potíže. Jednoho ze zkoumaných pacientů postihlo krvácení během chirurgické operace. V současné době nejsou dobře známy interakce s jinými léky.

Saw palmeto můžete zakoupit na www.vitaminysolgar.cz nebo přímo v kamenné prodejně www.001shop.cz v centru Prahy - Krakovská 22 od pondělí do pátku mezi 10.-18. hod.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Zařazení na fórum: 

Komentáře (6)

 • Obrázek uživatele jirka58
  jirka58 (anonym)

  Vyzkoušel jsem dlouhodobě preparát PROSTIS, který obsahuje tuto složku. K dostání nejlevněji na: www.reneta.eu S výsledkem budou muži překvapeni velmi příjemně

  Zář 27, 2009
 • Obrázek uživatele To mne POTĚŠILO
  To mne POTĚŠILO (anonym)

  Kontakt - 607 889...Vidím že to léčí všechno,tedy krom rakoviny a na tu stejně nic není! A inzerent se už uzdravil tak vše prodává...)))

  Říj 23, 2010
 • Obrázek uživatele MacaM
  MacaM

  Dobrý den, hledáte-li pomoc při potížích s prostatou a věříte bylinkám, napište mi, jsem poradcem české firmy OKG, která využívá při vývoji a výrobě svých 100% přírodních bylinných produktech znalostí čínské medicíny. Bylinky, rostl. oleje, atd. vše jen z přírody bez chemie a vedlejších účinků. Skype: maca.mi e-mail: maca.lvz@seznam.cz

  Říj 29, 2010
 • Obrázek uživatele Marcela 606230832
  Marcela 606230832 (anonym)

  Saw Palmetto and Nettle Root Extract od Nutrilite-preventivní potravní doplněk stravy.Doporučuje se všem mužům po čtyřicítce.

  Říj 29, 2010
 • Obrázek uživatele Karel
  Karel (anonym)

  Užíval jsem asi rok Prostacan. Obsahuje výtažek z kopřivy a výtažek ze Saw palmeto - Serenoa repens. Asi po roce jsem začal trpět stálou žaludeční nevolností, průjmy, ztrátou erekce, bušením srdce a zvýšením horní hodnoty krevního tlaku. V příbalovém letáku je zmíněná pouze žaludeční nevolnost, jako možný vedlejší účinek. Kvůli ztrátě erekce jsem ale zapátral na netu a ejhle. podle některých studií může způsobit nejen ztrátu erekce, žaludeční nevolnost,průjmy, budění srdce a zvýšení tlaku, ale i infarkt či srdeční selháni a poškodit játra a slinivku. Samozřejmmě jde o řídké případy, ale i tak se na to musí dát pozor. takže jsem Prostakan okamžitě přestzal užívat a problémy během dvou týdnů zmizely. Místo toho užívám odvar z Kotvičníku a čaj z Vrbovky s výbornými účinky a bez následků.

  Dub 15, 2012
 • Obrázek uživatele Pepa1
  Pepa1 (anonym)

  Dobrý den, Prostudoval jsem 32 výrobků na trhu a jejich účinost je velmi slabá. Jakoby je vyráběla jedna firma. Všechny jsou +- 1-3% úplně stejné. Našel jsem na trhu výrobek který je asi 10-20x účinější. zde jsou zkušenosti mých známých: poradcezdravi.blog.cz Pepa1

  Zář 28, 2012

Přidat komentář

Reklama

Reklama