Reklama

Proti zvětšení prostaty saw palmeto neboli minipalma

Botanické názvy: Serenoa serrulata, Serenoa reepens, Sabal serrulata

Saw palmeto pochází z jihovýchodu USA. Používají se plody této rostliny.

Vhodné aplikace:
Nezhoubné zvětšení prostaty (benigní hyperplazie prostaty BPH) - vědecky podložený účinek
Zánět prostaty (prostatitis) - podpůrný účinek při léčbě antibiotiky
Padání vlasů - několik studií prokázalo účinek při užívání společně s betasitosterolem.
Podpora tvorby spermií a zvýšení sexuální výkonnosti u mužů - vědecky nepodloženo
Ochrana urogenitálního systému mužů
Nadměrné ochlupení žen

Za poslední desetiletí dvojité slepé klinické zkoušky prokázaly, že 320 mg extraktu z bobulí saw palmeto je bezpečnou a efektivní látkou v boji se symptomy nezhoubného zvětšení prostaty (BPH).

Tříletá německá studie prokázala, že užívání 160mg extraktu z minipalmy 2x denně redukuje noční močení u 73% pacientů a zlepšuje proud moči. V dvojité slepé zkoušce, 160 mg extraktu 2x denně bylo stejně efektivní jako finasterid (Proscar) bez vedlejšího účinku, jako je ztráta libida.

Reklama

Saw palmeto zabraňuje přeměně testosteronu na dihydrotestosteron ? aktivní formu testosteronu. Saw palmeto nemá estrogenní účinek.

Doporučené dávkování:
Pro počáteční stádia nezhoubného zvětšení prostaty se doporučuje 160 mg saw palmeto extraktu 2x denně. 320 mg 1x denně se ukázalo stejně účinné. Pro docílení výsledku je potřeba minipalmu užívat 4-6 měsíců. Pokud se prokáže zlepšení, je třeba v užívání minipalmy pokračovat. Je vhodné spolupracovat s urologem, aby bylo prokázáno klinické zlepšení.

Vedlejší účinky a interakce:
V klinických zkouškách nebyl prokázán žádný významný vedlejší účinek extraktu ze saw palmeta. V řídkých případech může způsobit minipalma žaludeční potíže. Jednoho ze zkoumaných pacientů postihlo krvácení během chirurgické operace. V současné době nejsou dobře známy interakce s jinými léky.

Saw palmeto můžete zakoupit na www.vitaminysolgar.cz nebo přímo v kamenné prodejně www.001shop.cz v centru Prahy - Krakovská 22 od pondělí do pátku mezi 9.-17. hod.

Reklama

Komentáře

jirka58 (Ne, 27. 9. 2009 - 00:09)
Vyzkoušel jsem dlouhodobě preparát PROSTIS, který obsahuje tuto složku. K dostání nejlevněji na: www.reneta.eu
S výsledkem budou muži překvapeni velmi příjemně
To mne POTĚŠILO (So, 23. 10. 2010 - 18:10)Kontakt - 607 889...Vidím že to léčí všechno,tedy krom rakoviny a na tu stejně nic není! A inzerent se už uzdravil tak vše prodává...)))
Marcela 606230832 (Pá, 29. 10. 2010 - 17:10)
Saw Palmetto and Nettle Root Extract od Nutrilite-preventivní potravní doplněk stravy.Doporučuje se všem mužům po čtyřicítce.
Karel (Ne, 15. 4. 2012 - 14:04)
Užíval jsem asi rok Prostacan. Obsahuje výtažek z kopřivy a výtažek ze Saw palmeto - Serenoa repens. Asi po roce jsem začal trpět stálou žaludeční nevolností, průjmy, ztrátou erekce, bušením srdce a zvýšením horní hodnoty krevního tlaku.
V příbalovém letáku je zmíněná pouze žaludeční nevolnost, jako možný vedlejší účinek. Kvůli ztrátě erekce jsem ale zapátral na netu a ejhle. podle některých studií může způsobit nejen ztrátu erekce, žaludeční nevolnost,průjmy, budění srdce a zvýšení tlaku, ale i infarkt či srdeční selháni a poškodit játra a slinivku. Samozřejmmě jde o řídké případy, ale i tak se na to musí dát pozor.
takže jsem Prostakan okamžitě přestzal užívat a problémy během dvou týdnů zmizely.
Místo toho užívám odvar z Kotvičníku a čaj z Vrbovky s výbornými účinky a bez následků.
Pepa1 (Pá, 28. 9. 2012 - 22:09)
Dobrý den,
Prostudoval jsem 32 výrobků na trhu a jejich účinost je velmi slabá. Jakoby je vyráběla jedna firma. Všechny jsou +- 1-3% úplně stejné.
Našel jsem na trhu výrobek který je asi 10-20x účinější.
zde jsou zkušenosti mých známých:
poradcezdravi.blog.cz
Pepa1
MacaM (Pá, 29. 10. 2010 - 12:10)
Dobrý den, hledáte-li pomoc při potížích s prostatou a věříte bylinkám, napište mi, jsem poradcem české firmy OKG, která využívá při vývoji a výrobě svých 100% přírodních bylinných produktech znalostí čínské medicíny. Bylinky, rostl. oleje, atd. vše jen z přírody bez chemie a vedlejších účinků.
Skype: maca.mi
e-mail: [email protected]
Reklama