Rakytníkový olej pro regeneraci kůže, sliznic a cév

Rakytníkový olej je vhodný pro natírání okolní zdravé tkáně při radioterapii a výborně regeneruje pokožku postiženou popáleninami, omrzlinami či ekzémy.

V období " studené války" byl právě v Rusku rakytník zvláště ceněn, a to především pro obsah rakytníkového oleje. Ten totiž velmi účinně regeneruje pokožku i sliznice při popáleninách i při radiačním záření. Tehdy se proto počítalo s rakytníkem jako se strategickou rostlinou k léčbě popřípadném atomovém útoku.

Olej z rakytníku má také baktericidní účinek a používá se proti mnohým chorobám. Ničí zlatého stafylokoka, hemolytického streptokoka a některé další anaerobní mikroorganismy. Regeneruje žaludeční sliznici a ničí bakterii Helicobacter pylori, která je původcem vzniku žaludečních vředů. Na spolehlivé vyléčení tohoto onemocnění se doporučuje čajová lžička oleje 3x denně nalačno.

Rakytníkový olej se také využívá při léčení aterosklerózy v 15g dávce 3x denně po dobu 30 dnů. Pod vlivem oleje a příslušné diety se u lidí se sklerózou koronárních cév zlepšil zdravotní stav, zmizely nebo se velmi omezily stavy stenokardíe, zastavily se poruchy vegetativně cévní, zmizely závratě a krevní tlak se normalizoval. Olej se používá také jako prevence tohoto onemocnění.

Nemoci tlustého střeva, konečníku, vnitřní hemoroidy a erozní jizvy byly úspěšně léčeny pomocí čípků (2 čípky denně po 10 dnů) z výtažku rakytníkových plodů, palmojádrového tuku, emulgátoru a z hydrogenuhličitanu sodného (NaHC04).

Rakytníkový olej působí antioxidačně a snižuje obsah volných radikálů, funguje jako analgetikum, tlumí bolest, užívá se jako prevence rakovinného onemocnění.

Tmavý olej brání dystrofii svalů a upravuje množství pohlavních hormonů.

Zdroj: Rostliny pro posílení organismu a zdraví, nakladatelství Grada

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (7)

 • Obrázek uživatele jarka
  jarka (anonym)

  chcela by som radu či je tieto rakytníkové čipky dostať v lekárni bez predpisu, lebo mám problém s krvácajúcim konečníkom pri spekaní,ked sa zle vyprázdnujem.

  Čer 11, 2009
 • Obrázek uživatele dada
  dada (anonym)

  mohlo by natieranie pomoct na recidivujucu Bartolinku a na bolestivu, 5-rokov staru jazvu od jednej z operacii?

  Čer 11, 2009
 • Obrázek uživatele Sasa
  Sasa (anonym)

  na jizvy znam jeden velmi dobry pripravek, extrakt z bylin, velmi dobre pomaha, jizvy se krasně zahoji a nemusi byt ani videt, napis mi na a.suchanova"centrum.cz; pomaha to vsechna poraneni kuze takze i na krvacejici konecnik.

  Čer 11, 2009
 • Obrázek uživatele jarka
  jarka (anonym)

  Sasa napisala som Vám meil, tak šakám odpoved

  Čer 11, 2009
 • Obrázek uživatele Monika
  Monika (anonym)

  Dobry večer chtela jsem se zeptat když mam slizici vajčečniku jesli muzu otěhotnet prosim napište dekuji

  Čer 30, 2009
 • Obrázek uživatele suram
  suram (anonym)

  DOTAZ-užívala jsem rakytnikový olej na kůži po uzavření bércového vředu, zpočátku se zdálo, že je to bez problémů, na pokožce se po zhojení objevila bílá skvrna ztrátou asi pigmentace a cele okolí mi nepříjemně ztmavlo, proč? Jakoby se olej dostal pod kůži. Jsem z toho nešťastná...

  Dub 16, 2012
 • Obrázek uživatele Ivanka
  Ivanka (anonym)

  DOTAZ-užívala jsem...to ztmavnutí není po rakytníku to je úplně normální ale je to pravda po rakytníku je hojení 100 pro a já dělám z rakytníku marmelády,čaje ba i nálevy do koupele. vrátím se k tomu tmavnutí po bercákách to je i bez rakytníku a měla to i kolegině a rakytník nebrala a mám to i já a rakytník beru jako součást jak prevence tak i na posílení imunity a i vnukům moc chutná

  Dub 23, 2012

Přidat komentář

Reklama

Reklama