Schizandra čínská - stimuluje a zvyšuje zrakovou ostrost

Schizandra čínská, někdy zvaná též klanopraška či magnolka, případně čínský citrónovník, se používá v Číně jako léčivka či harmonizér již od pradávna.

POUŽITÍ V TRADIČNÍ MEDICÍNĚ

Plody schizandry byly v léčitelství národů Dálného východu známy jako tonikum a stimulans působící především proti únavě a vysílení. Hrst sušených plodů umožňuje Nanajcům dosáhnout skvělých výkonů při lovu. Podobné zkušenosti mají i ruští lovci s účinky čaje připraveného z listů, plodů nebo i z kořenů schizandry.


Možné vedlejší účinky se mohou projevit jenom při pravidelné konzumaci velkého množství plodů jako u jiných léčivých rostlin. Doporučuje se proto po 2 měsících podávání přerušit.


POUŽITÍ V MODERNÍ MEDICÍNĚ

Zajímavý vliv vykazuje schizandra na zrak. Po konzumaci nálevu z plodů se zvýšila zraková ostrost u pacientů trpících krátkozrakostí, i v případech astigmatismu.


U zdravých osob je po aplikaci pozorována větší fyzická odolnost. Při jednorázovém pracovním výkonu dochází k menšímu úbytku sil. Výrazně posílí řidiče při dlouhotrvající, zejména noční jízdě.


Zdroj: Rostliny pro posílení organismu a zdraví, nakladatelství Grada

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (6)

 • Obrázek uživatele Eliška
  Eliška (anonym)

  schizandru jsem brala hlavne u zkoušek, je to dobrá věc na koncentraci a energii, taky mě párkrát vytáhla z chřipky a teplot. Objednávám zde http://devotionshop.cz/schizandra.php do druhého dne mám doma. A výborná kombinace na učení je s čajem z Gotu Koly

  Črv 13, 2010
 • Obrázek uživatele Markéta
  Markéta (anonym)

  Ahojky našla jsem dobré stránky zkuste se tam podívat a uvidíte že jsem nelhala fakt jsou suprové :-D http://www.prodejbylin.cz/schizandra_plod/index.html

  Čer 30, 2011
 • Obrázek uživatele Jarda
  Jarda (anonym)

  Ahojky našla jsem dobré...A nedostanu z toho schizofrenii?

  Čer 30, 2011
 • Obrázek uživatele extrakty
  extrakty (anonym)

  Suchý kvalitní extrakt ze Schizandry : www.vinaturae.com

  Feb 04, 2012
 • Obrázek uživatele x
  x (anonym)

  A nedostanu z toho...to rozhodně nedostaneš.

  Feb 04, 2012
 • Obrázek uživatele Pavlína Němcová
  Pavlína Němcová (anonym)

  Zdravím. na té schizandře opravdu něco je, i když o ní slyším poprvé jako o stimulantu zrakové ostrosti... my ji kupujeme ve formě sirupu stopbacil. teda je tam i ženšen, ale ta schizandra taky. s tou schizofrenií jste mě fakt dostali :o)

  Lis 16, 2012

Přidat komentář

Reklama

Reklama