Složka z čínské byliny vyžene rakovinu během 40 dní, tvrdí nový výzkum

Málo známá rostlina se skutečně bizarním názvem, plní novinové titulky jako vrah rakoviny. Obsahuje sloučeninu, která má způsobovat mizení nádorů u myší s rakovinou slinivky břišní.

Bylina známá jako “Réva boha hromu“ nebo lei gong teng (latinsky Tripterygium wilfordi), je čínská rostlina skutečně integrovaná do čínské medicíny a používaná po staletí k léčbě řady potíží, včetně revmatoidní artritidy.

Podle nového výzkumu z University of Minnesota's Masonic Cancer Center složka z “révy boha hromu“ vedla k vymizení nádoru po 40 denní lhůtě - a to i po ukončení léčby.  Výsledek byl publikován v časopise Science Translation Medicine  financovaným National Institutes of Health. Dokonce i vědci pracující na projektu byli ohromeni protinádorovou vlastností látky. Nádory se denně před očima zmenšovaly. Je známo, že bylina obsahuje triptolid, který byl identifikován jako bojovník s rakovinou již během předchozího výzkumu.

Zatím prý není známo, zda by tato rostlina působila též na rakovinu slinivky u lidí. Je však snaha vyvinout z této byliny lék, který by byl schválen FDA a patentován.
Zdroj: Natural Society

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (9)

 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Kéž by to tentokrát byla pravda. Takových "zázraků" už tady byly stovky a nakonec se ukázalo, že jsou k ničemu.

  Čer 20, 2013
 • Obrázek uživatele alt1
  alt1 (anonym)

  Z leku samozrejme nic nebude a i kdyby to smerovalo pozitivnim smerem, tak urednici udelali tolik prekazek, ze to muze byt u nas nejdriv za 8 let. Aspon tech 8 let se myslim psalo v nejakem obdobnem pripade. Takze jeste asi nekoho napadne, ze by mohl zkusit samotnou kytkou, ale predpokladam, ze to opet preventivne zakazal nejaky odpovidajici organ, ktery se stara o nase zdravi tim ze povoluju geneticky modifikovane rostliny a pesticidy a zakazuje ty prirodni. Tedy ty kytky nezakazuje, ale nasadil system presumpce viny, takze jestli neni kytka na seznamu povoleny, tak je automaticky zakazana pro prodej v CR. To jen aby si nekdo nedelal zbytecne nadeje. Tedy kytka se asi da koupit pres internet a po zaplaceni vsech dani a poplatku to lze zkusit. Nicmene pokud mate rakovinu, tak vam stale zustava osvedcena lecba, tedy nejprve napadeny organ pokud to lze operativne odstranit, pak ozarit a pak pridat chhemoterapii. Ti co se staraji o nase zdravi tvrdeji, ze to funguje.

  Čer 20, 2013
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Účelem není nějakou nemoc vyléčit, ale léčit. Vyléčený pacient se stává pro farmaceutické firmy jako zákazník bezcenným.

  Čer 20, 2013
 • Obrázek uživatele Jo, jo,
  Jo, jo, (anonym)

  Účelem není nějakou nemoc...dělá to ten dojem.

  Čer 20, 2013
 • Obrázek uživatele hm..
  hm.. (anonym)

  Účelem není nějakou nemoc...Sluníčko? Nepřeháněj to.

  Čer 20, 2013
 • Obrázek uživatele Pavel
  Pavel (anonym)

  Autor článku by zasluhoval nafackovat za zvolený senzacechtivý nadpis.

  Čer 20, 2013
 • Obrázek uživatele Mladík 20
  Mladík 20 (anonym)

  Já kompletně věřím čínské medicíně a článek mi to jen potvrzuje. Beru celou řadu bylinek a můžu říct, že jsem zatím neměl problém ( původně alergie, bolení hlavy, bolesti kloubů a to od dětství- za moc tedy nestálo). Pokud chcete typ tak pište na mail junr@seznam.cz

  Čer 20, 2013
 • Obrázek uživatele Hakovec
  Hakovec

  Zní to krásně, ale asi to bude blbost. Slovy Nezvala: Tisíce vynálezů udělalo krach a hvězdy se nevyšinuly za svých drah. U nádorů bohužel moc neplatí: Věř a víra tvá tě uzdraví.

  Čer 21, 2013
 • Obrázek uživatele Magnus Herba
  Magnus Herba (anonym)

  Pozor, tato bylina je vysoce toxická a způsobila již řadu úmrtí. Léčivá samozřejmě ale je. Musí se ale vědět jak ji užívat. Každopádně doporučuji nějakého čínského doktora. Jen jsem chtěl upozornit, aby si ji někdo nesehnal a zkoušel ji zkonzumovat tuny

  Čer 23, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama