Smrkové jehličí pomáhá při nachlazení

Inhalování smrkové silice je vhodné při nachlazení, kašli a bronchitidě. Koupání podněcuje prokrvení, napomáhá pocení a zmírňuje bolesti z natažení svalů. Natírání hradního koše smrkovou tinkturou rozpouští hleny na průduškách. Vetření tinktury do ztvrdlých svalových partií uvolňuje jejich natažení.

Celková koupel:

2   hrsti smrkového jehličí zabalte do hadříku a zavěs­te do koupelové vody. Přirozeně můžete také použít extrakt ze smrkového jehličí koupený v drogerii nebo v lékárně. Dávkování zjistíte z přiloženého letáku.

Inhalace:

3   lžíce čerstvého smrkového jehličí přelijte horkou vodou a pod ručníkem vdechujte asi 10 minut.

Tinktura:

3 lžíce čerstvých smrkových výhonků a jehlic přelijte 100 ml čistého alkoholu, zakoupeného v lékárně. Ná­lev nechejte 10 dní luhovat v dobře uzavíratelné ná­době. Poté sceďte a alkohol smíchejte s vodou v po­měru 1:2. Uchovávejte v dobře uzavíratelné, sterilní láhvi. Při zahleněných průduškách potírejte hrudní koš; potírání rovněž pomáhá nataženým svalovým partiím.

Masážní olej:

3 lžíce čerstvých výhonů a jehličí smrku zalijte 200 ml olivového oleje a nechejte macerovat čtyři týdny v dobře uzavíratelné nádobě. Poté sceďte a uchová­vejte v dobře uzavíratelné láhvi. Olej je určen k ma­sáži natažených svalových partií.

Zdroj: Přírodní medicína, Rebo Produktions

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Todle je nejlepší na rýmu
    Todle je nejlep... (anonym)

    Info o pěstování marihuany a jiných bylinek věci k tomu www.e-grow.cz

    Led 22, 2012

Přidat komentář

Reklama

Reklama