Reklama

U kurkumínu je nejdůležitější jeho biologická dostupnost

Kurkumin je ceněn pro své protizánětlivé a antioxidační účinky. Díky nim vykazuje pozitivní účinek při mnoha zdravotních potížích a onemocněních. U kurkuminu není až tak důležité, kolik ho spotřebujete jako to, kolik ho absorbujete. Biologická dostupnost znamená, kolik tělo absorbuje a udrží.

Pro zvýšení biologické dostupnosti se doporučuje užívat kurkumu (účinnou látku kurkumin) s černým pepřem, flavonoidem quercetinem, který je hojně zastoupen v ovoci tmavě červené či modré barvy a společně s tuky. Potravinové doplňky, které využívají spojení kurkumy s černým pepřem a flavonodiy mají vyšší biologickou dostupnost než doplňky obsahující pouze kurkumu (kurkumin).

Druhou možností je užívat doplňky obsahující NovaSOL® kurkumin, který dodává spotřebiteli maximální  dávky (bioekvivalent 10-15 gramům) vhodné k užívání při onemocněních jako je artritida, bolesti kloubů, onemocnění srdce či dokonce Alzheimerova choroba, při jednoduchém dávkování 500-700mg x 2 kapsle denně ve srovnání s 25 kapslemi normálního práškového kurkuminu.

Spotřebiteli se bude absorbovat více kurkuminu a  více kurkuminu se udrží v těle po dobu 24 hodin než u jakékoliv jiného konkurenčního produktu. Většina doplňků kurkumínu je vylučována skrze játra do 2 hodin po požití.  NovaSOL® kurkumin zůstává v plazmě více než 24 hodin!

185 vyšší biologická dostupnost než u nativního kurkumínu byla prokázána nezávislými studiemi na Německém ministerstvu zdravotnictví a školství.

Reklama

Klíčem k biologické dostupnosti je dodávat aktivní složku (kurkumin) na nejlepším místo absorpce  - ke střevní stěně. Každý druhý výrobek kurkuminu trpí oddělováním fází v žaludku na základě špatné stability kurkuminu při nižších úrovních žaludečním pH.

Biomimetické micely NovaSOL® kurkuminu jsou při pH žaludku zcela stabilní a jsou zcela dodány ke stěně střeva pro maximální absorpci.

Tento Kurkumin můžete zakopit na 001shop.cz

 

Reklama

Komentáře

Reklama