Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Užívání zázvoru zlepšuje 8 hodnot u pacientů s diabetem 2. typu

Slibná nová studie publikovaná v časopise Journal of Food Sciences and Nutrition ukazuje, že populární kuchyňské koření zázvor může být účinné při léčbě a prevenci diabetu a jeho komplikací.

70 pacientů s diabetem 2 bylo zařazeno do dvojitě zaslepené, placebem kontrolované klinické studie, jejímž cílem bylo zhodnotit vliv konzumace zázvoru na kompenzaci stavu, profil lipidů a některých běžných zánětlivých markerů spojených s tímto onemocněním.

Účastníci zkoušek byly rozděleny náhodně do skupiny užívající zázvor a kontrolní skupiny , které užívaly buď 1600 mg zázvoru denně nebo 1600 mg placeba denně po dobu 12 týdnů. Pacienti byli měřeni před a po užití na hladiny cukru v krvi, krevní lipidy, C -reaktivní protein, prostaglandin E2 a tumor nekrotizující faktor alfa (TNFa).

Ve studii léčba zázvorem snížila významně následující parametry ve srovnání se skupinou s placebem:

Plazmatická hladina glukózy nalačno
HbA1c (glykovaný hemoglobin) - měřítko, kolik škody způsobil cukr na červených krvinkách v těle , reflektující široké škody v organismu, způsobené chronicky zvýšenou hladinou cukru v krvi)
inzulín
HOMA - měří inzulínovou rezistenci a funkci beta - buněk pankreatu (buňky slinivky břišní, které produkují inzulín)
triglyceridy
Celkový cholesterol
C - reaktivní protein (CRP) - marker zánětu
Prostaglandin E2 (PGE2) - marker zánětu
Žádné významné rozdíly v HDL, LDL a TNF mezi dvěma skupinami (p > 0,05)

Zdroj: GreenMedInfo

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Jablečný ocet s Manukovým medem 300 MGO a zázvorem – 500 m
Zařazení na fórum: 

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele dankasp@seznam
  dankasp@seznam (anonym)

  velice užitečný článek,děkuji. Jen, ... účastníci byli rozdělenI.... ti účastníci ...rozděleni... ano, a skupiny rozděleny. ty skupiny. tož tak :-)

  Bře 04, 2014
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Dělat "studii" na skupině 2x35 lidí je ze statistického hlediska nesmysl, zvláště když se při tom sleduje tolik faktorů, kolik uvádí článek.

  Bře 04, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama