V Gambii chtějí léčit AIDS bylinkami

Gambijský prezident Yahya Jammeh už v roce 2007 oznámil, že našel lék z vařených bylinek, který je účinný proti AIDS. Vyvolal tím hněv západních odborníků, podle nichž jen dává nemocným falešnou naději.

Nemocní s AIDS se budou moci v Gambii v budoucnosti léčit na klinice s 1111 lůžky, kde jim bude poskytnuta léčba bylinkami. Nemocnici s neortodoxním způsobem léčby se rozhodl vybudovat gambijský prezident navzdory obavám odborníků, že tato léčba může být nebezpečná.

 “Až se tento projekt naplní, hodláme léčit 10.000 pacientů s HIV/AIDS každých šest měsíců s pomocí přírodní medicíny,“ řekl v úterý v novoročním projevu prezident. Dodal, že nemocnice by měla být otevřena v roce 2015.

    Podle OSN a Světové zdravotnické organizace (WHO) je Jammehova léčba HIV/AIDS znepokojivá především proto, že vyžaduje, aby pacienti přestali užívat antiretrovirotika, v důsledku čehož budou náchylnější vůči infekcím.

    Jammeh v říjnu loňského roku uvedl, že 68 pacientů podstupujících novou léčbu už bylo vyléčeno a propuštěno z nemocnice. Jde podle něj o sedmou skupinu vyléčených od doby, kdy bylinková léčba před pěti lety v zemi začala.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (7)

 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Je to asi stejná věc jako léčit zlomenou nohu zaříkáváním. Taky se občas stane, že zlomenina sroste navzdory zaříkávání.

  Led 25, 2013
 • Obrázek uživatele alt1
  alt1 (anonym)

  Gratuluju Gambii, aspon nekde maji rozumnyho prezidenta: Gambijský prezident Yahya Jammeh už v roce 2007 oznámil, že našel lék z vařených bylinek, který je účinný proti AIDS. Vyvolal tím hněv západních odborníků, podle nichž jen dává nemocným falešnou naději. ........ Jammeh v říjnu loňského roku uvedl, že 68 pacientů podstupujících novou léčbu už bylo vyléčeno a propuštěno z nemocnice. Jde podle něj o sedmou skupinu vyléčených od doby, kdy bylinková léčba před pěti lety v zemi začala..... Ze s tim nastval farmacii samozrejme chapu. Asi jsou mu jejich lidi prednejsi.

  Led 25, 2013
 • Obrázek uživatele Hefy
  Hefy (anonym)

  Asi to nebude fungovat. Ale hysterická reakce farmaceutických lobby je nesmírně zábavná ;-)

  Led 26, 2013
 • Obrázek uživatele alt1
  alt1 (anonym)

  Asi to nebude fungovat. Ale...Fungovat to samozřejmě nebude, protože proti té lobby nemá šanci. Ale i tak mu držím palce.

  Led 26, 2013
 • Obrázek uživatele pro alt1
  pro alt1 (anonym)

  Fungovat to samozřejmě...Koukám, že Alt1 zase blábolí uvědomujete si, že vykládat lidem, že je vyléčeji bylinky, je opravdu nebezpečná blbost? že si třeba pak ještě méně dají pozor? když se to dá vyléčit bylinkama? AIDS je závažná nemoc, ne jako místní hypochondři..na doktorkce

  Led 26, 2013
 • Obrázek uživatele alt1
  alt1 (anonym)

  Koukám, že Alt1 zase...Článek jsem sem já nedal a ani jsem nezaložil toto vlákno. A nikomu jsem nevykládal, že ho u nás vyléčejí bylinky, už proto, že u nás je jich hodně zakázaných. Ale nikde jsem nečetl o obdobném úspěchu západní medicíny, takže logicky fandím té která funguje a navíc je přírodní. Jestli znáš nějakou úspěšnější léčbu, tak sem dej odkaz.

  Led 26, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama