Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!

Vojtěška Alfalfa na překyselení organismu

Vojtěška pomáhá při všech onemocněních, které jsou způsobeny překyselením organismu (trávicí potíže, revmatická onemocnění, bolesti hlavy, alergie, kožní problémy...). Alkalizuje a detoxikuje organismus, zmírňuje záněty, zlepšuje trávení a posiluje imunitní systém.

Je to semínko euroasijské rostliny Medicago sativa - česky vojtěška, z něhož se klíčením ve vodě získávají vysoce výživné klíčky pro další farmaceutické zpracování nebo pro přímou spotřebu.

Arabové pojmenovali tuto rostlinu AL-FAL-FA - otec všech potravin. Po staletí byla používána v alternativní medicíně jako prostředek proti stárnutí a k celkovému posílení organismu, který je mimo jiné dán anabolickým efektem účinných látek obsažených v Alfalfa. Vojtěška je známá svým vysokým obsahem vitaminu A, E, D, K a vitaminu B6 - pyridoxinu. Klíčky obsahují až 40% bílkovin, tedy podstatně více než většina druhů živočišné stravy, více než vejce, mléko a hovězí maso. Mimo to obsahuje celou řadu minerálů (draslík, vápník, fosfor, železo) a chlorofyl, který má dezinfekční a antiseptický efekt.

ALFALFA zpomaluje proces stárnutí, zvyšuje fyzickou sílu, posiluje imunitní systém, pomáhá zvyšovat zdatnost a výkonnost - je vhodná pro sportovce a těžce fyzicky pracující osoby. ALFALFA podporuje vstřebávání a využití cukrů, bílkovin, vápníku, železa a jiných stopových prvků. Vede ke zklidnění artritických a revmatických bolestí, zlepšuje trávení, působí proti nechutenství a nadýmání, výborně se osvědčuje při hojení vředové nemoci žaludku a při neutralizaci kyselé žaludeční šťávy, potlačuje akutní i chronické záněty prostaty a močového měchýře.

Alfalfa- vojtěška pomáhá na:

 • velmi vhodný pro diabetiky - ovlivňuje metabolismus krevního cukru a stabilizuje jeho hladinu v krvi
 • zklidnění a podpora zdravé činnosti zažívacího traktu
 • detoxikace a regenerace zažívacího traktu
 • obsahuje vitaminy A,E,D, K a vitamin B6 a řadu minerálů
 • je prospěšná při onemocnění dnou - pomáhá snižovat hladinu kyseliny močové

  Účinky nastupují pozvolna, ale jsou velmi intenzívní. Po 2-3 měsících nepřetržitého podávání se doporučuje jednoměsíční přestávka.

  Alfalfu můžete zakoupit na 001shop.cz nebo v obchodě s přírodními prostředky Krakovská 22, Praha 1 v Po-Pá 10.00-19.00 hod. nebo v So mezi 10.-13.hod.

 • Komentáře (8)

  • Obrázek uživatele David
   David (anonym)

   A co si ji raději skoro zadarmo doma klíčit? :-)

   Led 23, 2006
  • Obrázek uživatele Ječmínek
   Ječmínek (anonym)

   To by ovšem bylo netržní chování. Kromě toho jsi použil ke své úvaze selský rozum, což je nevědecké!!!

   Led 23, 2006
  • Obrázek uživatele vanesa
   vanesa (anonym)

   mohli by jste přidat nějakej recept:-)

   Feb 14, 2006
  • Obrázek uživatele horalka
   horalka (anonym)

   No jo, nepodporovali bychom už i tak dost bohatý farmaceutický průmysl, takže to by nešlo. Dá se naklíčit jako řeřicha a dát na namazaný chleba, jemná a nasládlá.

   Dub 10, 2012
  • Obrázek uživatele :-))
   :-)) (anonym)

   Zrovna tak je drzé,když si ženy v přechodu natrhají červený jetel a pojídají ho proti návalům a potížím vůbec. To zabere rychle,ale vezme to výdělek prodejcům. Ti prodávají tablety na měsíc za 5stovek a toho jetele tam je asi hodně málo:-)Proto tvrdí,že pomáhá až po půlroce poctivého užívání..Lidi jsou tupci.Stačí si najít třeba na netu rostlinky na tu kterou problematiku a sebrat,nebo vypěstovat. Tupci dávají výdělky:-)

   Dub 10, 2012
  • Obrázek uživatele Kráva
   Kráva (anonym)

   Jetel mám ze všech druhů trávy nejraději.

   Dub 11, 2012
  • Obrázek uživatele Spilla
   Spilla (anonym)

   Dobrý den, kromě vojtěšky alfalfa je pro odkyselení organismu velmi vhodný zelený ječmen, či zelená pšenice. Nejlepší ceny těchto přípravků najdete na www.spilla.cz :)

   Črv 18, 2014
  • Obrázek uživatele Frank
   Frank (anonym)

   Dobrý den, kromě vojtěšky...No jistě.

   Dub 08, 2016

  Přidat komentář

  Reklama

  Reklama