Zázvor dokáže selektivně zabíjet buňky rakoviny prsu

Nový výzkum zveřejněný v Journal of Biomedicine and Biotechnology zjistil, že "zázvor může být slibným kandidátem pro léčbu karcinomu prsu."

Nová studie byla provedena výzkumníky na katedře biologických věd přírodovědecké fakulty King Abdulaziz University v Saúdské Arábie. Vědci zjistili, že surový extrakt odvozený ze zázvoru (Zingiber officinale) inhibuje proliferaci buněk karcinomu prsu, aniž by výrazně ovlivňoval funkčnost nenádorových buněk prsu - velmi slibná vlastnost známá jako selektivní cytotoxicita, která nebyla nalezena u konvenční léčby.

Vědci zjistili, že zázvor je schopen pozitivně modulovat současně překvapivě široký rozsah molekulárních mechanismů při rozvoji rakoviny prsu.

Toto není první studie potvrzující protirakovinné účonu zázvoru proti rakovině prsu.  Ve skutečnosti bylo nedávno prokázáno, že sloučenina zázvoru známá jako gingerol má anti-metastatické vlastnosti u karcinomu prsu. Rovněž není protinádorová aktivita zázvoru omezena pouze na rakovinu prsu. Zázvor a jeho složky byly studovány pro inhibici následujících rakovin:

-rakovina konečníku a tlustého střeva
-rakovina jater
-rakovina plic
-melanom
-rakovina slinivky
-rakovina prostaty
-rakovina kůže

Zázvor je typický příklad léčby stravou - to znamená, že něco, co lze spolknou a co nás vyživuje, pomáhá zároveň zmírnit bolest a utrpení. Dnes je zázvor užíván jako pochoutka, koření a medicína stovkami kultur po celém světě. Moderní věda dnes potvrzuje, že zázvor má více než 100 zřetelných výhod pro zdraví. Je používán po tisíciletí.

Zdroj a odkaz na studie: http://themindunleashed.org/2014/08/new-research-shows-ginger-selectivel...

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama