Reklama

RADĚJI VIDLIČKY NEŽ NOŽE - pravdivý dokument o jídle a našem zdraví

Varování! - Tento film vám může zachránit život! Co se s námi stalo? Přes nejpokročilejší lékařské technologie jsme nemocnější než kdy jindy. Případy cukrovky raketově rostou, zejména mezi naší mladší populací.

Polovina z nás bere nějaký předepsaný lék a nejzávažnější lékařské operace se staly běžnou praxí. Srdeční onemocnění, rakovina a mrtvice jsou tři hlavní příčiny úmrtí, ačkoliv každý rok vynakládáme miliardy korun na boj s těmito nemocemi. Mnoho lidí trpí dalšími degenerativními onemocněními. Mohlo by existovat jedno řešení na všechny tyto problémy? Řešení tak obsáhlé a zároveň tak jednoduché, že je záhadou, proč ho více z nás nebere vážně?

Dokumentární film 'Raději vidličky než nože' popisuje výzkumnou práci doktorů Colina Campbella a Caldwella Esselstyna. Doktor Colin Campbell je nutričním vědcem na Cornellově univerzitě a doktor Esselstyn špičkovým chirurgem a šéfem centra pro léčbu rakoviny prsu na světoznámé Clevelandské klinice. Oba nezávisle na sobě a za použití jiných výzkumů dospěli ke stejnému závěru: živočišné potraviny jsou špatné pro naše zdraví a jejich vyloučením z našeho jídelníčku můžeme nejenom zastavit, ale i uzdravit ty nejzávažnější západní choroby.

Zajímavosti: Časopis Variety o filmu napsal, že je přesvědčivý, radikální a výbušný, známý filmový recenzent Roger Ebert řekl, že ho film přesvědčil, a zpěvák Ozzy Osbourne po jeho shlédnutí přestal jíst maso.

Reklama

Reklama

Komentáře

Lenka (Čt, 15. 12. 2011 - 00:12)
Stále se snažim nejíst maso, ale po čase do jeho konzumace pod vlivem okolí zase sklouznu. Víc takovýchto filmů a budu vegetariánem nadosmrti:-))
Jana (So, 17. 12. 2011 - 17:12)
Stále se snažim nejíst...V dnešní době není vůbec žádným problémem upustit od konzumace masa a uzenin. Koupíte-li si v obchodě jakýckoliv masný výrobek, zdaleka nevíte, co opravdu jíte... Zda je to ještě vůbec maso, vše je nějak upravené, kuřecí maso křehčené, jateční zvířata dopovaná léky, uzeniny vyrobeny ze všeho možného, zdaleka ne z masa. Ale to už by asi dnes člověk nemohl jíst nic. Zelenina a ovoce pěstované v současné době už také nejsou bez vady. Ale jedno mohu potvrdit, že když jsem před zhruba třemi lety upustila od konzumace uzenin a maso jím jen zhruba 1x týdně, cítím se lépe.... A ostatní mě neovlivní, protože dnes opravdu není problém jíst bez masa, tak hodně úspěchů všem, kteří chtějí zkusit nahlédnout (stejně jako já - zatím nahlédnout) do vegetariánské stravy.
Mary (Ne, 18. 12. 2011 - 16:12)
To mi připomnělo jeden anglický film, který začínal demonstrací ochránců zvířat před fabrikou, kde se vyráběly uzeniny. Protože na vlastníka bylo podáno nějaké trestní oznámení, policie přišla obhlédnout výrobnu: ve skladu našli tuny sójové mouky. Policie mohla demonstrantům říct, ať se rozejdou, protože v uzeninách žádné maso nebylo. :-)))
foo (So, 7. 1. 2012 - 08:01)
http://www.uloz.to/12005406/radeji-vidlicky-nez-noze-dokument-o-zdravi-a-jidle-mp4
Nanny (Út, 10. 1. 2012 - 15:01)
Kdybychom meli byt bylozravci, meli bychom daleko delsi travici system a zadne rezaky a spicaky. Pokud by nasi predci predchudci Homo Sapiens byli bylozravci, my bychom tu nebyli, protoze by nas neco sezralo. Lidske telo neumi vyrobit nektere aminokyseliny. Proc asi? Civilizacni choroby jsou nasledkem znasilneni prirody, kdy organismy, neschopne prezit jednoduse vyhynou. Jen clovek se rozhodl, ze nemocni a slabi jedinci budou prezivat a tim zajistil a)obraceni prirozeneho vyberu a b)rostouci neefektivitu rozdeleni stale vzacnejsich zdroju...
kaja (St, 8. 2. 2012 - 08:02)
Oproti masožravcům máme 10x méně kyseliny solné, takže trávení masa je zdlouhavější, taky nemáme drápy, ale ploché nehty jako býložravci, potíme se celým tělem, ne jen jazykem, sice špičáky máme, ale ne přední a už vůbec ne stoličky ostré, čepelovité a rozeklané. Neříkám, že člověk nemá jíst maso, ale současný stav masného průmyslu má tak ohavné prostředky, že toto podporovat nechci...
... (St, 8. 2. 2012 - 09:02)
Kdybychom meli byt...Bohužel pravdivé. Již před 30ti lety nám tohle říkala učitelka biologie na gymnáziu. Spousta nemocí a potíží se předává geneticky, některé spíše až obgeneraci, takže si opravdu lidstvo zhoršuje genofond.
Dan (Ne, 19. 2. 2012 - 01:02)
Kdybychom meli byt...Chlapče špičáky máš aby snědl aspon jablko,člověk vždycky byl bíložravec,střeva máš tak dlouhý oproti masožravcům ,že by ses divil...nemáš žádny vlastnosti ani fyzický předpoklady jíst maso jen člověk vymyslel zbraně,mříže,stroje a stal se z něj tupý bastard vraždící v miliardách pro chut a kšeft a jen blbec to nechápe...Co má společnýho,že by tě někdo snědl a už bys tu nebyl jako??to už na světě nejsou bíložravci??podle mě jo a jsou to nejsilnější zvířata viz gorila,slon,hroch atd...
Dan (Ne, 19. 2. 2012 - 01:02)
SPECIÁLNĚ PRO NANY koukni se na tohle...a přemýšlej co je správné a co ne! http://vegan-fighter.com/novinky/video-ktere-by-vam-urcite-nemelo-uniknout.html
Reklama