Reklama

BOJÍME SE CHŘIPEK?

Náklady vložené do prevence jsou nejvýhodnější investicí a nemohou se vyrovnat nákladům spojeným s léčbou onemocnění, popřípadě trvalého poškození zdraví.

Pravá chřipka tzv. influenza je součástí rozsáhlé skupiny virových onemocnění, jejichž zvýšený výskyt - sezona, odpovídá chladovému období roku. Konkrétně od konce podzimu do časného jara. Je známo přes 200 druhů virů, které tato respirační onemocnění způsobují. Jako respirační virózy se označují proto, že za jediný způsob šíření nákazy se považoval přenos vzduchem, ať již kapénkovým způsobem při kontaktu s nemocným, nebo prostřednictvím prachu, jehož částice přenášely i viry a respirací - vdechováním potom došlo současně k nákaze. Dnes je známo, že jsou možné i jiné cesty šíření nákazy, a to i přímým kontaktem - dotykem s nemocnou osobou, znečištěnými předměty, ba i znečištěnou stravou. Převážná většina těchto sezonních viróz nejsou pravé chřipky, ale svým rozšířujícím se výskytem nástup chřipkové epidemie avizují a také ji předcházejí. Jak tomu čelit a které preparáty FINCLUBU preventivně užívat? To je námět dnešního článku.



Typickou chřipku způsobují zatím tři známé typy virů: A,B,C. Velkým problémem je ale jejich genotypová nestálost, zvl. viru, který je nejlabilnější a je schopen po určité době se zcela změnit a napadnout nepromořené obyvatelstvo. Důsledkem toho potom dochází k chřipkové pandemii se zvláště těžkým průběhem a důsledky na obyvatelstvu. V současnosti se chřipkové vlny objevují každoročně a způsobují větší či menší epidemie (podle stavu promořenosti a očkovanosti obyvatelstva). Dříve tomu bylo jinak. Z dochovaných záznamů ze středověku se vlny chřipek vracely po 2,5 až 5 letech. Zkracování period návratů chřipek jistě souvisí s hustotou osídlení naší planety.


A nyní k realitě. Protože sezona zvýšeného výskytu sezonních viróz u nás pomalu začíná, lze s velkou pravděpodobností předpokládat, že bude jen otázkou času, kdy i k nám dorazí vlna pravé chřipky. Zásadní význam v boji proti chřipkám v celosvětovém měřítku mají světová chřipková centra, která byla zřízena v roce 1951 po proběhlé velké chřipkové pandemii, označované jako "australská chřipka", která způsobila velké lidské a ekonomické ztráty. Chřipkové centrum pro Evropu je v Londýně. Tato centra celoročně monitorují výskyt chřipek ve světě u lidí i u zvířat, přesně specifikují původce současných chřipek a o výsledcích zjištění podávají informace národním chřipkovým centrům. Poskytované informace jsou předpokladem pro výrobu aktuální očkovací vakcíny proti očekávanému chřipkovému onemocnění. Takže každoročně máme u nás připraveny aktualizované očkovací vakcíny proti chřipce. 


Kdy je vhodné očkování?

Očkování začíná od poloviny podzimu až do výskytu prvních chřipkových onemocnění. Imunita po očkování nastupuje velmi rychle - za dva až sedm dní, je ale krátkodobá, takže očkování je třeba každoročně opakovat. Pro očkování by se měli rozhodnout ti občané, kteří mají na základě vlastních předchozích zkušeností s nemocemi nízkou úroveň přirozené imunity. Snadno dochází u nich k různým onemocněním, zvláště k častým infekčním onemocněním, která pro ně znamenají vyčerpávající, dlouhodobá léčení a rovněž úzdrava - rekonvalescence bývá provleklá.
Důležitá je prevence. FINCLUB nabízí řešení.


Ale ani ti občané, kteří nebyli nebo nemohli být očkováni, nejsou bez šance, že chřipkou neonemocní, nebo že je jen minimálně zdravotně ohrozí, protože jsou tu i jiné možnosti, jak se na chřipku připravit, a to posílením své přirozené imunity. Odměnou jim po takto snadném a lehkém průběhu chřipky bude získání trvalé imunity proti stejnému typu chřipky v budoucnu, bez potřeby každoročního opakování očkování.



Jaké tajemství je skryto ve významu označení " posílení přirozené imunity"?
Pro členy FINCLUBU a jejich prostřednictvím i pro ostatní občany nabízí firma FINCLUB velké množství finských přírodních preparátů vhodných k posílení imunity a k přípravě na sezonní výskyt viróz, se zárukou již dostatečného množství zkušeností, které tuto schopnost finských výrobků plně potvrzují.


Přesto že kterýkoliv preparát prospěšný našemu zdraví současně posiluje i naši odolnost, dovolím si (při trvající úctě k účinkům ostatních) jmenovat některé preparáty, které by, vzhledem ke konkrétnímu zaměření posílení imunity, byly stěžejní. Ze skupiny vitaminů jsou to především C vitamin v ACEROLÁCH SWEET A XYLISWEET. Acerola SWEET pro děti, a protože obsahuje cukry fruktózu a galaktózu, poskytuje dětem i energetický zdroj. ACEROLA XYLISWEET pro ostatní, včetně diabetiků. Aceroly by měly být v zásobě po celé zimní období a pravidelně je brát. B vitaminy - BEKAVIT, VITATABS MULTI B zasahují do metabolismu bílkovin - nosičů imunitních látek. Vitaminy A+E - zvláště VITACELL, AE VITATACAPS a BIOFIN BETA E - mají ochranný vliv na krycí epitel sliznic dýchacích cest, tj. ochrana lokalit prvních kontaktů s respiračními viry. Oba vitaminy mají příznivý efekt na záněty průdušek a usnadňují jejich vyhojení po prodělaných infarktech.
Podobné účinky má i biogenní stopový prvek zinek - ZINKOSAN, VITACELL. Dále je to stopový prvek selen - SELESAN, SELESAN MULTI, VITACELL. Selen nejenže potencuje účinek E vitaminu, je silným antioxidantem, ale v tomto konkrétním případě je třeba vyzvednout jeho antidestruktivní účinky na buňky a tkáně, které jim způsobují záněty a selen by neměl chybět při žádných hnisavých procesech (hnisavé rýmy, kašel, s hnisavou expektorací apod.). 


ECHINAMAX - extrakt z celé rostliny Echinacea purpurea je vhodný zejména při prvních příznacích chřipky, zmírňuje průběh onemocnění, při preventivním podávání snižuje riziko onemocnění.
Hlavním imunologickým preparátem, vhodným pro děti i dospělé, je BIOMARE IMMUNO. Zvyšuje imunitu organismu tím, že mu poskytuje hotové biogenní ochranné látky, které organismus může okamžitě využít. Tyto ochranné látky tělo neumí uskladňovat, proto je nutný jejich stálý přísun - alespoň po dobu jejich zvýšené potřeby. Velmi silné imunologické vlastnosti má další imunologický preparát, využívající ale jiného principu, a to IMMUNOMAX.



To byl výčet několika základních preparátů, vhodných do výbavy k posílení vaši přirozené imunity. Ekonomické hledisko uvedené prevence podporuje stále platný postulát, náklady vložené do prevence jsou nejvýhodnější investicí a nemohou se vyrovnat nákladům spojeným s léčbou onemocnění, popřípadě trvalého poškození zdraví.



Stane-li se, že přesto onemocníte virovým, nebo dokonce chřipkovým onemocněním, můžete finskými preparáty příznivě ovlivnit i již probíhající onemocnění: 


můžete na přechodnou dobu zvýšit dávku všech preparátů uvedených pro prevenci
můžete využít celkového léčivého efektu Echiny - ECHINAMAXU nebo žvýkaček s Echinou
během celé doby onemocnění je třeba dbát o zvýšený přívod tekutin. Pro tento účel jsou zvláště vhodné FINEDRINKY - naše instantní nápoje



Při komplikacích chřipkového onemocnění se zaměříme na konkrétní orgánové poškození nebo hlavní zdroj obtíží a dle toho vybíráme preparát.


Bolesti v krku: ZINKOSAN FRESHMINT, ECHINAMAX, ECHINACEA žvýkačky, ALLERAMIN žvýkačky


Chrapot: ZINKOSAN FRESHMINT, ALLERAMIN kapsle, RELAXOR FORTE


PORUCHY ZAŽÍVÁNÍ: HERBAMAX, SPIRULINA DIET, CHLOREMAX


Váhový úbytek: SPORT PROTEIN, UBIGOLD Q-10



Každou zvýšenou bolestivost můžeme do určité míry zmírnit zvýšeným přísunem C vitaminu - ACEROLA SWEET nebo ACEROLA XYLISWEET, který má analgetický efekt - přes přes histaminový mediátor, který blokuje.



Na závěr je třeba připomenout, že by prevence chřipkového onemocnění nebyla úplná, pokud by se nedodržovaly zásady technické prevence, tj. opatření k zamezení dalšího šíření nákazy. A spočívá v izolaci nemocných, častém větrání a zvlhčování vzduchu a dodržování úzkostlivé hygieny osobní a prostředí, včetně stravování.



Autor: MUDr. Zdenka Hynková

Reklama
Reklama

Komentáře

jindra22 (Ne, 19. 9. 2004 - 20:09)
Já dřív měl každou zimu chřipku nebo nějaký nachlazení.Když to náhodou nepřišlo v prosinci,tak leden nebo únor to jistil.Ale co jsem se začal léčit klasickou homeopatií,tak jsem nebyl nemocnej.Už jsou to skoro tři roky.Je fakt,že jsem zkoušel i různý doplňky výživy,např. půlroční kůru extraktu z česneku.Ale to bylo až později.Teď beru koloidní stříbro.Echinacea je taky dobrá,když se objeví nějaká rýma nebo pocit zvýšené teploty.
vrána (Čt, 16. 9. 2004 - 21:09)
Jezte více léků, jsou zdravé... ješ
princezna (So, 22. 10. 2005 - 18:10)
Na Echinaceu nedám dopustit. Viry nepustí dál do těla, aby zapřičinily chřipku. Fajn bylinka. Kupuji si ji v tabletách Glukavin, které obsahují i beta-glukan z hlívy ústřičné na imunitu. Dávám to i svým dětem a chřipky se nebojíme.
Nomoneynolove (Čt, 16. 9. 2004 - 12:09)
Nechutná propagace nějaký finský firmy a jejich preparátů. Takto vynaložené náklady jsou na dvě věci...
Zdena (Čt, 16. 9. 2004 - 08:09)
Je docela zajímavé sledovat, jak s každoročními snahami o prevenci chřipky, je chřipka to poslední, na co by to zabíralo.
Jako prevence by nám neměla sloužit návštěva lékarny nebo očkování, ale úprava imunity přirozenou cestou.
Jak praví klasik: Viry nejsou nic, důležitý je terén, zda se na něm uchytí.
Imunitní systém také nemusíme vůbec posilovat. Většinou stačí, když jej neoslabujeme. Ale to je nutno průběžně zajišťovat během celého roku. Ne až v době, kdy se např. z televíze dovíme, že vypukla chřipková epidemie.
Reklama